Zteřelý závěs u membrány reproduktoru

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod taurus18 23. 10. 2016 09:08

V roce 1999 jsem si kopil sloupové reprosoustavy Magnat Victory 6. Při vizuální kontrole reprosoustav poté co jsem zjistil pazvuk v basech jsem zjistil, že závěs reproduktoru po těch letech je zteřelý a guma se vyloženě sype. A teď babo raď... :hm
Měl bych dotaz zda to má smysl opravovat a koupit jen pár reproduktorů nebo uvažovat o celkové obměně. Reproduktor má 155 průměr vnitřní strany rámečku. Má smysl do toho vsadit i případně jiný i jiného výrobce.
Kdo mi prosím poradí.
taurus18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 23. 10. 2016 13:26

To je uplně standardní průměr 6,5", takovou výměnu ti udělá každý opravář za 300 až 400 kč/kus. Určitě nevsazovat jiný reprák, to vyžaduje současně i změnu výhybky. Jinak to asi nebude guma, ta může ztvrdnout, sype se spíš polyuretan. Co jsem tak koukal, tak tohle nejsou žádné superhifibedny, takže se při té opravě dohodni ať ti tam dají gumu a máš klid na 40 let.

Už jsem posílal několikrát odkaz, momentálně asi nejrychleji opravuje pan Fukala a je to i velmi ochotný pán.
čili doporučuji pečlivě zabalit a poslat mu. Nedoporučuji bastlit to sám, na youtube samozřejmě najdeš řadu videí, ale oni to tam ti matláci u té opravy často vystředí tou výměnou mimo osu, což není opritmální a při větší výchylce to může generovat pazvuky. A navíc je třeba použít vhodé lepidlo atd. Jednoduše řečeno se to bastlit nevyplatí při ceně té výměny i s materiálem.
http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=80
UNIVEX CZ, v.o.s.
Jan Fukala
Na Sedlácích 377
739 34 Šenov
tel.: 608722595
E-mail: sounder.cz (a) seznam.cz
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 24. 10. 2016 12:04

Guma je ovšem těžší než polyuretan a tím pádem dojde ke změně parametrů těch repro. Vyměnit sám to sice možné je, ale laikům bych to rozhodně nedoporučoval.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 24. 10. 2016 13:09

To je sice pravda, ale u těhle beden je nějaká drobná změna irelevantní, podle mého názoru i neslyšitelná. Už sem párkrát měnil polyuretan za gumu a opačně a žádný rozdíl ve zvuku jsem nezaznamenal. Pokud by to byly bedny za 20 tisíc tak budiž, ale tyhle supermarkety opravdu změna materiálu závěsu nevytrhne. Jen tak mimochodem pokud máš po ruce 6,5" závěs z polyuretanu a gumy, tak je zvaž a řekni mi kolik gramů je rozdíl.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 24. 10. 2016 14:10

Ono paradoxně u těch ošizených reproduktorů (teď nemluvíám o bednách, pouze o reproduktorech) je to znát více. Pravda není to rozdíl dramatický, ale při přímém srovnání to je slyšet.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod party boy 10. 9. 2017 17:47

Trochu oživím toto téma, abych nezakládal zbytečné nové.

Potřeboval bych vyměnit závěs basáku u beden infinity rs 5b. Našel jsem na ebayi opravnou sadu, ale já si na to netroufám. Nenašel by se třeba někdo kolem Prahy? Nechce se mi to posílat, to ten reprák raději odvezu osobně přes celou republiku.

Nejde mi o rychlost, ale chci aby to bylo fakt dobře udělaný. Jsou to bedny od táty kupovaný ještě za těžký marky :mrgreen:

Díky.
party boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod party_boy 22. 10. 2017 11:00

Tak závěsy vyměněné u pana Kříže z Havlíčkova Brodu. Příjemný pán, supr domluva, basáky jako nové. Mohu jen doporučit. Je fakt, že jsem na to nespěchal. Má toho docela dost.
party_boy
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků