Regulace hlasitosti u AVR Denon 1508

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 31. 3. 2008 06:45

Mám čerstvé zkušenosti s používáním AVR Denon 1508 a jsem nemile překvapen s funkcí regulace hlasitosti. Pokud tlačítko na DO podržím, tak se změna děje tak rychle a v takovém rozsahu, že je téměř nemožné mluvit o nějaké plynulé změně hlasitosti o právě požadovaný skok. Prostě nastavit "o něco víc nebo níň" znamená opravdu velkou práci s ovladačem. Na druhou stranu, pokud se s ovladačem "krokuje" (provádí se krátké stisky), tak AVR přidává po 0,5 dB krocích, což je změna naprosto nepostřehnutelná. Uvádí se, že právě postřehnutelná změna jsou 3 dB, což znamená 6 stisků DO.
Tato funkce mně připadá natolik uživatelsky nevhodná až špatná, že mám až obavu, zda se nejedná o závadu přistroje. Máte podobné zkušenosti?
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 4. 2008 12:17

Na Yamaze to mám podobně, krátký stisk=0,5dB, pokud tl. podržím, tak se hlasitost mění s rychlostí cca 10dB/1,5s (měřeno stopkama na mobilu :)) a po chvilce ještě zrychlí na cca dvojnásobek. Osobně jsem za ten krok 0,5dB rád. Tak 2 roky zpět jsem v obchodě zkoušel regulovat hlasitost na nějakém AIO kině Panasonic a tam byl krok 4dB, takže buď ticho nebo kravál.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 4. 4. 2008 13:54

Děkuji za reakci. Ještě doplním, že u Denonu se děje dlouhý stisk s průměrnou rychlostí cca 16 dB/s. Záměrně říkám s průměrnou, protože při nízkých hladinách kolem -50 až -60 dB, tak je rychlost větší a naopak (nazývají to dynamickou regulací). Výsledek je ten, že dlouhý stisk je tak při nízkých hlasitostech a pro menší úpravy (které se ale dělají nejčastěji) zcela nepoužitelný a zbývá tak vždy namačkat 10 až 20 kroků. S představou, že bych to takto musel požívat denně a roky, jsem přístroj raději vrátil. Nikdy bych si nebyl pomyslel, jak tak zdánlivě banální věc může být najednou důležitá.
Když to srovnám se starším AVR Sony, který jsem chtěl obměnit, tak tam byla rychlost nastavena stabilně na cca 10 dB/s a skok 1 dB - ve výsledku pohodová regulace.
Denkez
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků