Jaký receiver pro Hi-Fi SONY XB8AV?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martin.hladik.bb 17. 4. 2019 11:06

Zdravím,

jsem vlastníkem sestavy Hi-Fi SONY XB8AV. Rád bych si sestavu ponechal i do dalších let, avšak konektivita soustavy je již samozřejmě pár let mimo mimo aktuální dění. :nenapadne Proto začínám koukat po nějakém receiveru, se kterým bych (alespoň si to myslím) měl problém vyřešit.

Zároveň se přiznám, že jsem laik, co se týče znalosti těchto systémů, a proto prosím, zda mi někdo poradit, jaký receiver vybrat. Moje představa je pořizovací cena kolem 10k, aby receiver uměl základní věci dnešní doby např, digitální rádio...

Díky na názor. :-)

Martin
martin.hladik.bb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 4. 2019 12:01

Ten receiver ma byt na stereo alebo na domace kino ? Ake chces na to pripojit repro ? Chces na to pripojit aj TV (HDMI) ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 4. 2019 12:06

Asi si chce nechat repro z té sony věže, ale to nebude dělat dobrotu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 4. 2019 12:46

Pokud se nepletu, tak reprobedny těchhle sestav měly zvláštní připojeni basového reproduktoru do zesilovače, což bude problém zapojit u klasických receiverů.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 4. 2019 13:09

Tak ony tyhle hifi systémy byly myšleny jako jeden komplet a nepočítalo se s náhradou některé části. Vůbec není jasné, jak jsou řešeny výhybky v repro, jaký mají doporučený výkon zesilovače ani frekvenční rozsah.
Našel jsem jen impedanci 8 ohmů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 4. 2019 20:34

Ale kdyby to přece jen nějakým zázrakem fungovalo, levný a velice dobrý AVR je např. tento
https://www.scorpion-elektro.com/katalo ... dh590.html
Samozřejmě funkčně to není žádný zázrak, ale možnosti připojení jsou celkem bohaté.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.hladik.bb 18. 4. 2019 07:11

anton12345 píše:Ten receiver ma byt na stereo alebo na domace kino ? Ake chces na to pripojit repro ? Chces na to pripojit aj TV (HDMI) ?


Repro chci připojit z té soustavy, kterou mám. Ano, rád bych to měl propojené přes HDMI s TV + klidně s dalším zařízením (notebook přes HDMI).

-- 18. 4. 2019 08:14 --

tombas píše:Ale kdyby to přece jen nějakým zázrakem fungovalo, levný a velice dobrý AVR je např. tento
https://www.scorpion-elektro.com/katalo ... dh590.html
Samozřejmě funkčně to není žádný zázrak, ale možnosti připojení jsou celkem bohaté.


Díky, ale jak píšete, funkčně to vlastně nic neumí. A co se týče připojení, jsem z toho mimo, protože ta sestava má v předních bednách vestavěné i subwoofery, takže nevím, jak by to mělo být připojeno - jenom jako přední levá + přední pravá? Nebo do těch předzesílených výstupů na subwoofery?
martin.hladik.bb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 18. 4. 2019 07:29

Pokud jsou tam aktivní subwoofery, tak do nich potřebuješ vyvést pouze signál. AVR mají běžně výstup na 2 SW, ale neznám zapojení té věže ani nastavení dělícího kmitočtu atd.
Podle mě to není dobrý nápad takhle kombinovat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 4. 2019 09:23

Tiez si myslim, ze tie repro z tej zostavy nie su vhodne a moze to hrat horsie, ako povodna zostava.

-- 18. 4. 2019 09:27 --

Co sa tyka receivera, tak asi staci stereo https://www.htpshop.cz/stereo-prijimace ... z-zaruka-/.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků