Náhrada za Onkyo Onkyo HT-R538 + přehrávání zvuku z YouTube?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stani 18. 3. 2019 06:53

Zdravím :-)

Mám Onkyo HT-R538, k tomu připojený media box.
Když přes media box naladím YouTube videa, zvuk není. Taktéž mám na flešce 2 videosoubory, jeden mp4, druhý avi a také nejde zvuk.Když však media box připojím k TV přímo, zvuk jde, jak z YouTube, tak i z obou videosouborů.

Prý YouTube videa mají zvuk *opus, který zřejmě můj Onkyo neumí. Taktéž zřejmě neumí zvuk z obou videosouvorů z flešky (AAC LC a MPEG Audio).

Můj dotaz tedy zní, zda nějaký novější (5.1) Onkyo receiver by toto zvládal a mohl nahradit můj stávající HT-R538.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e1 22. 3. 2019 15:47

Pred kúpou by som ešte skúsil tieto veci:
  • Pre istotu nám sem ešte napíš, že ako to máš presne zapojené, ktoré HDMI vstupy a výstupy si použil na TV a AVR.
  • Pozri si podrobnejšie audio nastavenia na tom media boxe, napr. výstup PCM, možno sa tam dá niečo nastaviť/zmeniť/prepnúť aby to hralo správne.
  • Pre istotu by som celé AVR vrátil späť do továrenských nastavení.
    To reset the AV receiver to its factory defaults, turn it on and, while holding down VCR/DVR, press ON/STANDBY. “Clear” will appear on the display and the AV receiver will enter Standby mode.
  • Skúsil by som ten media box zapojiť do TV a využiť funkciu ARC cez HDMI. Na toto potrebuješ HDMI 1.4 kábel, alebo novší. Ak nevieš, že aký je ten tvoj starší kábel, radšej si kúp nový, aspoň HDMI 2.0. Menej kvalitné káble majú často problém, že nezvládajú to, čo by mali zvládnuť.

Až po tomto by som riešil nové AVR. Čo sa týka nového AVR, tak nespravíš veľkú chybu, ak sa zameriaš na modely z konca roka 2018, alebo tohtoročné modely. Tie už buď z výroby, alebo prostredníctvom aktualizácie firmware väčšinou majú podporu eARC cez HDMI 2.1, čo je od tohto roku na nových TV už štandard. Vzhľadom na to, že TV asi vymeníš pravdepodobne skôr ako budeš kupovať ďalšie AVR, považoval by som tento parameter za jeden z kľúčových. Potom samozrejme čo najširšia podpora rôznych komprimovaných aj nekomprimovaných audio formátov, vrátane Atmosu ak sťahuješ aj filmy z internetu.

P.s.: Inak keď náhodou vymeníš aj TV, zistíš že na dnešných smart TV pustíš takmer všetko (Netflix, YouTube, filmy z USB disku, cez sieť, atď.), tak vďaka eARC aj ten tvoj media box pošleš tiež rýchlo do sveta. :)
Naposledy upravil e1 dne 22. 3. 2019 16:25, celkově upraveno 2
e1
Junior

Odeslat příspěvekod stani 22. 3. 2019 16:17

"*]Skúsil by som ten media box zapojiť do TV a využiť funkciu ARC cez HDMI."

Vždyť píši, že když box zapojím do TV přímo, zvuk z YouTube ( ai s obou videosouborů z flešky) normálně fungují.
Já ale potřebuji, aby zvuk z boxu šel do Onkya.
Tak na co HDMI s ARC (ten mám tak jako tak propojen z TV na Onkyo).
ARC je přeci zpětný audiokanál, ten s tím popisovaným problémem nemá nic společného, nic neřeší.
Naposledy upravil stani dne 22. 3. 2019 17:39, celkově upraveno 2
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 3. 2019 17:06

Předpokládám, že když připojíš mediabox do Onkya, tak pouštíš zvuk z onkya do beden, ne do TV, nebo se pletu?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 22. 3. 2019 17:13

Paráda, vyřešeno! :-D

Díky moc za tip ;-)
Tovární nastavení pomohlo!
Ještě, že jsem si napsal moje nastavení na papír. :mrgreen: Vše teď fachčí parádně.
Zvuk z YouTube i z obou videosoborů můžu pouštět nyní nejen přes repráky Onkya, ale když navíc jdu do nastavení Onkya - 10. HDMI setup: Audio TV out: ON, pak se automaticky vypnou repráky Onkya a zvuk jde jen do repráků TV.
Takže předtím nešel zvuk vůbec, nyní mám dvě možnosti. :-D

Přitom taková blbost. :mrgreen: Ale u toho Onkya toho moc nastavovat nelze, tak nechápu, co tam bylo chybně, že to po restartu do továrního nastavení zase začalo fungovat jak má.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e1 22. 3. 2019 17:26

Z tvojho popis nebolo jasné, že ti to hraje cez ARC na AVR. Ja som si myslel, že ti to hraje iba z reproduktorov televízora. Každopádne, ARC je riešenie ako ti to môže fungovať tiež, ak nepochodíš s ostatnými bodmi ktoré som písal vyššie.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod stani 17. 3. 2020 20:07

Zdravím po nějaké době.

Uvažuji již nahradit tento AV přijímač, za novější, protože budu nyní kupovat 4K TV s HDMI 2.1.
Tudíž nový AV přijímač musí mít také HDMI 2.1, ale aby pasoval na repráky (vč. aktivního subwooferu), co mám nyní u toho HT-R538.
Zároveň nepotřebuji nic drahého, pouze aby to mělo slušný zvuk, rádio nepotřebuji, protože je to celé stejně na nějakou přechodnou dobu.

Má někdo tip?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e1 17. 3. 2020 23:14

Záleží, že čo všetko od toho očakávaš. Každopádne hľadaj model ktorý má HDMI 2.1 s eARC. Potom tu je podpora Dolby Vision, Dolby Atmos, rôznych streamovacích služieb, autokalibrácia, záleží od teba čo od toho očakávaš. Najjednoduchšie je otvoriť si stránky výrobcov ako Denon, Marantz, Onkyo, Pioneer, Sony, Yamaha atď., a prezrieť si ich ponuku AVR od najnižších modelov smerom hore a hľadať všade prvý model ktorý vyhovie vo všetkom tvojim požiadavkám. Potom už iba otvoriť Heureku a ideš na to!
e1
Junior

Odeslat příspěvekod stani 18. 3. 2020 05:49

Můj dotaz zněl spíše, zdá má někdo konkrétní tip...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 3. 2020 07:50

Daj este rozpocet aky na to mas. Bez toho sa bude tazko radit. Mozes este uviest ake mas repro (znacka) a pocet (2.0,2.1,3.0,3.1,5.0,5.1,...). Podla toho sa bude lepsie radit...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 18. 3. 2020 08:00

No, za co nejmenší peníz, co nejvíce muziky. :-D

Je to Onkyo HT-R538 (5.1., a repráky jsou bohužel 6Ω).
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 3. 2020 09:28

Tak aspon aky mas strop? A tie repro su teda Onkyo a boli k tomu v nejakom sete? A to vobec nevadi ze su 6 Ohm..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 18. 3. 2020 09:50

Psal jsem , že je to jen na přechodnou dobu, já nevím, nejlépe tak do 6t Kč.

Ano, je to set, repráky jsou také Onkyo (s aktivním subwooferem). Právě chci co nejvíce ušetřit (i z toho důvodu, že budu kupovat novou TV), tak by se vyměnil jen ten receiver. Ale mezitím jsem koukal, ty receivery začínají na 8Ω, ale moje repráky mají 6Ω.

Možná, že by také stačilo HDMI 2.0a pro přehrávání (4K) filmů na této TV, ale zase HDMI 2.1 má dynamické HDR, tak nevím.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 3. 2020 09:59

Fuuu tak neviem ci za 6t Kc kupis nieco lepsie ako to co mas. Mozno bazar, ale nove urcite nie. A pri bazare neviem ci tam bude podpora HDMI 2.1. Asi by som radsej posetril a zatial to neriesil...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 18. 3. 2020 10:31

No, to těžko. Když zapojím přehrávač do nové TV napřímo (abych mohl přehrávat 4K filmy), jak přivedu (DTS, DD), do A/V přijímače?

Co třeba Pioneer VSX-534?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků