Sháním odborníka

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza_HK 28. 2. 2019 09:41

Teď si jen nerozumíme. Jasně, reference offset je pod DEQ (0 dB, 5 dB atd.). Zkoušel jsem všechna nastavení a žádné neřeší můj problém.

Dialog level adjust jsem zkoušel, zkresluje dialogy.

Co jsem mínil těmi nastaveními pro inputy není to, že si pro každý můžu nastavit Audyssey settings a levely zvlášť. O tom se píše všude. Myslel jsem tim to, že při stejném nastavení všeho v settings AVR aplikuje specifické nastavení pro input "bluray" a jiné specifické nastavení pro input "media player". A nikde se nepíše, že by to měl dělat, takže je možné, že je chyba v mých uších, ale subjektivně tam slyším rozdíl. Čili Audyssey Flat, DTS, stejné levely, stejné všecko, ale zní mi to jinak. Nemám to jak změřit a je klidně možný, že mi z toho už hrabe. Zmínil jsem to jen jako zajímavost. :)

Quick select plus jsem jeste nezkousel.
Honza_HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 28. 2. 2019 11:55

Honzo asi si dej od toho chvíli pauzu, protože aby reciever poznal jak jsi si pojmenoval vstupy a podle toho upravil nastavení, tak to vážně ne, mě trochu přijde, že hledáš něco co přepneš a relativně levné kino bude hrát jak 5x dražší
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Honza_HK 28. 2. 2019 12:19

Asi to vyznívá, ze jsem narocnejsi, nez ve skutecnosti jsem. Odpočinek kazdopadne zařadím.

S temi inputy jsem navazoval na to, ze nektera zařízení, kdyz na nich prejmenujes input na "PC", tak snizi latenci. Tak jsem spekuloval, jestli neco takoveho, nejakou "optimalizaci", nemaji i AVR Denon. Ale to by se o tom asi nekde uz psalo a nepise se nic.
Honza_HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza_HK 24. 3. 2019 17:21

Update pro ty, kteří budou řešit podobné problémy.

Další zlepšení pro obsah streamovaný přes nVidia Shield TV přineslo opuštění Plexu ve prospěch Emby. Jako obvykle jsem k tomu na Internetu skoro nic nenašel, ale podle všeho může být na vině DLNA profil pro nVidia Shield TV, resp. způsob, jakým Plex Media Server ty profily vybírá a jak s nimi pracuje. Ovšem jak Plex, tak Emby se tváří, že jedou v režimu Direct Play... nevim. Neřeším, jsem rád, že je zvuk lepší. :-)

Tak jestli chce někdo eliminovat případný zdroj problémů, tak může zkusit i tohle.

Pořád to není ono, ale každé zlepšení nevyžadující akustické panely na stěnách je dobré. :-)
Honza_HK
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků