Yamaha alebo Onkyo?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ac3ac3 18. 2. 2019 13:23

Zdravím, chcel by som poradiť ktorá značka je lepšia, chcem si kúpiť stereo zosilňovač buď Onkyo A-9130 info: https://www.eu.onkyo.com/en/products/a-9130-152935.html alebo Yamaha A-S 501 info: http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/hifi ... -s501.aspx , na mňa pôsobia podobnými kvalitami že by to mohla byť rovnaká trieda len iná značka. Tieto preto lebo majú aj optický SPDIF vstup aspoň si myslím že je to dôležité. Alebo sa ešte neviem rozhodnúť či je rozdiel v kvalitnom príjme medzi AVR a zosilňovačom. Ak by to bolo na rovnakej úrovni možno by som si radšej vybral AVR. Vďaka za všetky rady.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod satanas1 18. 2. 2019 14:31

Tam ide skôr o to čo požaduješ ty. Či ti stačí stereo alebo sa ti zídu aj funkcie ktoré má AVR. Ja mám AVR a vyhovuje mi že sa zapína naraz s TV a prenáša obraz a zvuk cez hdmi
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 2. 2019 14:39

V tomto pripade věrnější zvuk yamaha.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ac3ac3 18. 2. 2019 14:43

Tak momentálne mám AVR DENON X520BT ale nejako sa mi nezdá ten zvuk a chcel by som skúsiť či by z týchto vyššie menovaných niektorý nebol lepší. Mám iba stereo bedne a to by mi stačilo. Ale neodmietol by som ani AVR ak by to bolo porovnateľné so stereo zosíkom.

-- 18. 2. 2019 15:43 --

ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 18. 2. 2019 16:08

Jaké máš ty reprosoustavy?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ac3ac3 18. 2. 2019 16:24

ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 18. 2. 2019 17:04

Pěkné, ale to by si zasloužilo něco lepšího než výše uvedené modely. Podíval bych se po bazarech.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 2. 2019 17:13

Proti tomu tvému denon avr bude kazdy stereo zes. zvukově lepší.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vagi 18. 2. 2019 17:17

Šel bych asi taky cestou nějakého bazaru, např. https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 8-840a-v2/
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 20. 2. 2019 10:11

Tieto staršie mašinky sú určite kvalitné, o tom nepochybujem len mi u nich chýbajú digitálne vstupy a u tých nových mašiniek zasa nechcem prekročiť nejakú závratnú cenovú reláciu lebo si myslím že k nim patrí aj vybavenie miestnosti, príslušenstva a pod., radšej by som išiel modernou cestou primeranej úrovni k mojim možnostiam a schopnostiam. Ale díky za každé info.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2019 10:45

To se dá řešit DACem, nemusí být ani moc drahý, aspoň máš pak možnost ty komponenty měnit nezávisle na sobě.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 20. 2. 2019 11:23

Mohol by si to troška viac rozvinúť, je to pre mňa neznáma vec, prepáč.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2019 12:59

Převodník z Digitalu na analog, ten postovany CA má analogové vstupy, ty chces optiku. To je digitální signál, ale převod nemusí probíhat uvnitř zesilovače, nemusí mít integrovaný DAC ale můžeš úplně stejně dobře, nebo i daleko líp použít externí DAC, např. já používám SMSL Sanskrit 6th, ale takových krabiček je mraky, stačí si vybrat podle ceny a požadované kvality výstupu. Navíc ho můžeš v případě potřeby na další vstupy vymenit samostatně a nemusíš hned měnit celý zesilovač. Jinak zkus Google a tam najdeš spoustu odpovědi jak funguje a co je DAC stejně jako tady na foru.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 20. 2. 2019 14:01

Už som to pochopil, vďaka.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 21. 2. 2019 11:25

Ešte by som mal jednu dosť zásadnú otázku ktorá ovplyvní moje rozhodnutie, na HDD disku mám dosť muziky v rôznych formátoch DTS, DTSHD Dolby, DTS 5.1 a pod. ktorú si púšťam cez čínsku krabičku a KODI do AVR cez HDMI alebo koax s/pdif alebo optiku a z AVR do bední to posielam v stereo....otazka: ak sa rozhodnem napríklad pre Yamahu uvedenú vyššie, nebude mať nejaký problém v prekódovaní z napr. DTS 5.1 do stereo?

Pre upresnenie, pôjde to z krabičky z coax S/PDIF do zosíka do coax S/PDIF.
ac3ac3
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků