Stereo receiver a DLNA server na FLAC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drejkys 17. 2. 2019 13:15

Prosím o radu, vlastním stereo receiver Yamaha R-N803D a ten podporuje streamování hudby ve formátu Flac po síti DLNA. Nechce se mi pořizovat NAS a už vůbec ne pokaždé zapínat PC a streamovat z něj. Musím nyní pořídit nový WIFI router a tak mě napadlo jestli by nějaký dostupný model uměl připojit k němu USB externí HDD a vytvořit přímo na tom routeru DLNA server aby HDD mohl být stále připojený a při nečinnosti se třeba jen uspal.
Nemáte s tím někdo zkušenost?
Jde mi jen o streamování hudby a proto mi přijde investice do plnohodnotného nasu zbytečná.
Díky
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 17. 2. 2019 18:25

a k čemu by tam ten hdd sloužil? ten přeci můžeš připojit přímo do receiveru
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod leoshavla 18. 2. 2019 08:02

Já mám Synology DiskStation DS119j +HDD investice to není zase tak vysoká a chodí to spolehlivě.
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod drejkys 26. 2. 2019 10:21

Ahoj, taky budu pořizovat stejný NAS, ale trochu se bojím slabého hardwaru v něm. Když budu mít na HDD asi 500GB alb ve flacu a dám načíst na recieveru všechny skladby nebude to nějak zpomalené? Zkoušel jsem to totiž přes DLNA server v kodi na android boxu z externího disku a když jsem načetl všechny skladby z jednotlivých alb tak to bylo strašně zabržděné. Jde mi o to že chci abych mohl pustit náhodný výběr ze všech skladeb.
Díky. Když připojím HDD přímo do recieveru tak lze načítat pouze jednotlivá alba ale ne všechny skladby najednou, proto chci ten nas.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 26. 2. 2019 12:06

já tedy HDD asi 2TB plné filmů a hudby pouštím přes Dune HD a najede to za 20 sec. a mám vše k dispozici
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl56 26. 2. 2019 16:05

Tak já na to šel z druhého konce. Mám NAS Synology DS218play, pořízený původně na filmy. Sesypal jsem do něj i veškerou muziku z několika externích disků. Přehrávám po síti přes přehrávač Yamaha WXAD-10https://www.alza.cz/yamaha-musiccast-wxad-10-d5032072.htm a origo aplikaci MusicCast od Yamahy. Veškerá hudba je načtená v té aplikaci a vše funguje bez problémů. Teda u mně až na samotný zesilovač, AVR Onkyo který chci vyměnit právě za Yamahu 803. Ta taky funguje s aplikací MusicCast, úplně stejně. Ptám se na zkušenost a spokojenost s Yamahou 803 jako zesilovačem. Předem díky za názor nebo zhodnocení.
Majkl56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drejkys 26. 2. 2019 16:24

Ahoj, zkušenost mám víceméně pozitivní, jen jsem asi udělal chybu že jsem nevzal lepší repro( mám dali zensor 3). Zpracování je na dobré úrovni, jen mohli být kovové ovládací prvky na čelním panelu. Při zapnutí a vypnutí v recieveru hlasitě cvakne spínání zdroje, ale to je údajně také normální. Jen bych možná ještě zvážil Onkyo TX-8270. Ale zase je fakt že tou aplikací od Yamahy ovládám úplně všechno a klasický ovladač skoro nepoužívám.
Když přes tu yamahu přistupuješ na nas tak se nas sám probere z režimu spánku? A jde potom v aplikaci vybírat i podle alb, interpretů atd nebo jen podle adresářů?
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl56 26. 2. 2019 16:45

Díky za rychlou reakci. To právě váhám mezi tím Onkyem a Yamahou. Pořád se nemůžu rozhodnout. NASku aplikace probudí a vybírat jde podle všech kritérií.
Přílohy
Screen2.jpg
Majkl56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drejkys 26. 2. 2019 17:06

Super a když dám all music tak to načte úplně všechny hudební soubory najednou bez dlouhého načítání a čekání třeba při přepnutí na další skladbu? Jinak já jsem se nakonec pro tu yamahu rozhodl kvůli údajně nižší poruchovosti a taky na polském foru a i jinde psali že má zvuk blíže klasickému zesilovači a to onkyo že je prej vykuchaný AV reciever atd. Ale řešil jsem to fakt dost dlouho. Jo a ještě je fajn ta kalibrace ,která umožní zapnutí jakéhosi zvýraznění zvuku( podobné jako když u autorádia zapnu loudness. Jo ale zase ta yamaha mi přijde že když nenastavím žádné kalibrace hraje zvuk takový plochý, bez efektu a údajně je to obecný jev yamahy že hraje ostře a neutrálně. No ale jak jsem psal dost za vinu to dávám repru. Jaké repro máš ty?
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl56 26. 2. 2019 17:27

Já byl taky víc nakloněnej na stranu Yamahy, poslední dobou jsem zas nahlodanej Onkyem. Vidím výhodu v konektorech HDMI, ty se budou hodit i u sterea do budoucna. Repro mám stoletý DALI, obmněňuju to postupně společně s návratem od kina ke stereu. Veškerý pohyb v menu je svižný, na nic se nečeká, tam bych neviděl žádný problém. Ale pozor na typ NASu, tohle je řada s dodatkem play, která je multimediální. Lepší výkon, větší RAM atd.
Majkl56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drejkys 26. 2. 2019 18:37

U toho onkya bude možnost i dálkou ovládat výšky a basy atd, to u yamahy nejde, musí se pouze ovladačena na panelu a je škoda že nejsou knoflíky kulaté, ono to vypadá divně. Veškeré sítové funkce jsou pouze přes aplikaci musiccast kterou už znáš, ale třeba kdyby jsi chtěl používat net rádio nebo spotify tak to je takové moc zjednodušené a u toho onkya to jede asi přes jiné aplikace a hezčí. Někde jsem četl jak někdo psal že je to ale u toho onkya těžkopádnější. HDMI má výhodu pouze v tom že můžeš všechno ovládat a nastavovat i v menu na TV, jinak jsou podle mě na stereo zbytečné.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl56 26. 2. 2019 18:53

No jo, teď jsem proletěl web, a ono je to opravdu vykuchaný AVerko. Test Sterea a videa to popisuje přesně. Tím se ztrácí výhoda, že stereo reciever je ve stejné cenové hladině lepší proti vícekanálu možností použití lepších komponentů a konstrukce díky ušetření nákladů za další zesilovače a součástky. Ach jo, jsem zase na začátku. :-\ :hm :?:
Majkl56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majkl56 11. 3. 2019 18:48

Třeba tady, a nějaký polský fórum, odkaz jsem teď nehledal...
https://www.stereovideo.cz/2017/09/26/d ... lovy-klon/
Majkl56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ac3ac3 19. 3. 2019 15:33

untitled.png
Majkl56 píše:Díky za rychlou reakci. To právě váhám mezi tím Onkyem a Yamahou. Pořád se nemůžu rozhodnout. NASku aplikace probudí a vybírat jde podle všech kritérií.


Nevieš náhodou existuje taká istá apka aj pre windows 10 a mohol by som streamovať hudbu aj z laptopu cez wifi?


Drejkys: Když připojím HDD přímo do recieveru tak lze načítat pouze jednotlivá alba ale ne všechny skladby najednou, proto chci ten nas.

Čiže sa nedajú prehrávať jednotlivé skladby? Ani hromadne? Myslím to tak že pustím prvú a prehrávajú sa jedna po druhej.

Vďaka za odpovede, premýšľam aj ja nad touto mašinkou, páčilo by sa mi to streamovanie z laptopu, inak sa asi dám na stereo zosík plus niečo na stream možno aj ten spomínaný prehrávač Yamaha WXAD-10 by nebol zlý.
ac3ac3
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků