Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz


Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 3. 2019 17:49

Do malé místnosti bych am bronze nechtel,nelíbil se mi rozpatlanej bas. Zvukově byli pro mě nej sloupky acoustic energy ae 109 nebo 309. Hrajou parádně.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ergy-ae309

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ergy-ae109
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod johanx 3. 3. 2019 19:09

rosswell: Že tam bude více zvuku díky 5.1 strach mít nemusíš, ten zvuk se rozloží. Naopak, při stereu budeš mít ten pocit. Nakonec si to můžeš někde vyzkoušet, přepínat 2.0/5.0 Pravda, zapnutím subfwooferu se to změní, ale to se dá poladit. Mám taky 16m2
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod pekr77 5. 3. 2019 11:51

Koukal jsem se na nějaké zesilovače s tím, že strop je eventuálně 25 tis. Kč, no a kdybych se zbláznil, tak 35 tis. Kč. Mým požadavkem přitom je, aby daný zesák měl eventuálně pre-out, kdybych se rozhodl v budoucnu pro subwoofer a tedy 2.1, no a pak optický vstup, možná i 2, pokud by přibyl BR, na druhé straně, u mě by stačil i jeden, protože BD by mohl jít do OneConnect boxu Samsung TV.

Rozdělil jsem si to na 2 oblasti 1) komerční pětka 2) staré dámy (klasika jako Iron Maiden :-)

Marantz:
-----------
U té komerční pětky jsem se tedy díval na doporučovaný Marantz a tu produktovou řadu dost nechápu. Zatímco v zesáku za 10 tis. (PM6006) mají 2 optické vstupy, tak nemá preout, verze PM7006 také nemá preout, optiku už jen jednu, no a model PM8006 sice preout má, ale asi aby toho za 30 litrů nebylo zase zbytečně moc, není tam žádná optika

Denon:
---------
Tady by přicházel v úvahu model 800NE, ale jednak jsme u Denonu, pak ale chybí preout.

Yamaha a Onkyo:
--------------------
Nemám přehled. Od Yamahy snad S501, S801, Onkyo 9150, ale tady by šlo už uvažovat o stereo receiverech s pořád kvalitnějším zvukem, než 5 a více receivery? - Onkyo 8270, Yamaha RN803

Staré dámy:
---------------
Díval jsem se na Creek Evolution 50A, akorát ten Ruby modul pro digital stojí dalších 12 tis. Kč. Pak jsem se díval na Cambridge Audio CXA60/80, Primare I 22, možná nějaký Advance Acoustic, Arcam ...
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 5. 3. 2019 12:25

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 3. 2019 12:34

Uvažuješ pouze o novém zboží ? Vždy je lepší zesilovač než receiver.Primare i22 jsem slyšel s AC M-103 u kamaráda, zvuk parádní.

-- 5. 3. 2019 12:48 --

Tohoto Pioneera bych ti také doporučil poslechnout https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... er-a-50da/ stojí to za to, hraje velice dobře a má i D/A převodník. Také jsem ho slyšel.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 5. 3. 2019 12:59

Ten NAD C 368 bych doporučil.Pekr77 nějak jsi na NADy pozapomněl.No a ten Pincek zase výhodná cena za zánovní zesilovač.
Denon800NE jak už má v názvu NE tak za mne taky nebrat :-))
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 3. 2019 13:07

Za mne zvukove nejdál creek,mnohem dál nez jeho cena napovida. Bohuzel jde o analog,no. Na advance radsi zapomeň. Novej arcam výbornej.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 5. 3. 2019 14:58

Určitě jsem na nic nezapomněl z toho pohledu, že bych snad chtěl něco vědomě ignorovat. Akorát když se člověk podívá třeba na Heuréku a seznam výrobců, je to hodně dlouhý seznam značek, o kterých jsem ani nevěděl, že existují. Znal jsem ještě navíc nějaký NAIM a McIntosh, možná slyšel, že existuje Lyngdorf a byl překvapený, že Technics je stále naživu :-)

Jo a ještě mi před časem přišlo, že Pioneer zde byl podáván jako nějak poruchový a značka pomalu za zenitem. Mohl bych tomu být nakloněn, dceři jsme pořídili minivěž Pioneer, tak uvidím ....
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 19. 4. 2019 10:35

Tak jsem tady zase ... s pár zkušenostma na čistě uživatelské úrovni, a anžto bývám ukecaný, nabízím pokračování story nepoučitelného dobrodruha :-)

Od doby co jsem psal, jsem zresetoval Denona a dával věcem čas. Ucho si začalo zvykat, u TV mi to přišlo v pohodě, u hudby jakoby se věci vyčistily s tím, že jsem z pohledu charakteristiky slyšel to, co jsem slyšel v poslechovce - tim chci říct, že sice mírně chybějící středy ale jinak ne až tak tragický projev, jak jsem jej vnímal zpočátku. Nakolik se mohlo projevit zahoření či zvykem ucha, netuším.

Přestože jsem ty Daliny původně vzal proto, že mi přišly během té výběrové poslechové session jako vyrovnanější varianta než Monitor Audio Bronze 2, dále jsem po MA šilhal, nicméně nyní po řadě Silver, jmenovitě MA Silver 100.

Recenzí a názorů na různých forech jsem četl tunu. Pak jsem také poslouchal srovnávačky na Youtube. Vím - nahrávka z mikrofonu o ničem, ale reference mezi různými modely / značkami, pokud nemáte možnost slyšet osobně, lepší než drátem do oka.

Při srovnávání MA jsem narazil třeba na značku Tannoy - věděl jsem, že existuje, nicméně mě pozitivně překvapila charakteristika zvuku, jakási jeho plnost. Ale to už jsem se dostával ke sloupovým modelům jako Tannoy XT8F vs Monitor Audio Silver 300. Při tomto experimentu mě napadlo, že kdybych se o něco více praštil přes kapsu, proč nejít do sloupů - umožnily by v mém případě trochu lepší pozicování a pokud by nebyly příliš velké, asi by mi to prošlo i doma. A tak jsem objevil MA Silver 200 a u Tannoy XT6F. V případě bílých variant navíc vypadají i dobře.

Takže jsem se objednal k poslechu na 2 místech a psal celkem na 3. Zajímal mě rozdíl u MA Silver 100 regálovek vs MA Silver 200 sloupům vs Tannoy xt6F sloupům. Zde jsou informace, jak mi byly řečeny, s tím, že občas mi přijdou podezřelé :-)

- MA100 a MA200 údajně nejdou srovnat, protože jsou to rozdílné produkty
- Sloupy z podstaty věci budou hrát lépe, protože jsou bedny větší
- Hýbat s reproduktory můžu, ale ještě nikdy to neudělalo nějaký zásadní rozdíl z pohledu celkového projevu
- Dávat pod regálovky stojany je v podstatě nesmysl, protože relativně adekvátní prostor zaberou sloupy
- Menší Tannoy xt6F mi nepředvedou, protože z logiky věci větší regálovka hraje otevřeněji a proč mít na poslechovce něco, co hraje hůře

Takže - z pohledu místa jsem chtěl když tak menší sloupy. Za Tannoy jsem tedy necestoval, pakliže bych mohl vidět a slyšet pouze tu větší variantu. Osobně to považuju za prodejní chybu, nicméně mé peníze v tom nejsou, takže ať si má v poslechovce každý, co chce.

Šel jsem tedy na poslech, kde jsem si nechal zapojit MA Silver 100 vs Silver 200. To, že se ty reproduktory jaksi z podstaty věci nedají srovnat, samozřejmě není pravda - prostě vždy nějak hrají. To, co jsem slyšel já, byl o něco vyrovnanější (nebo méně náročný) projev MA S100 regálovek a dostatek síly i na středně větší místnost. Ostatně - tyto regály patří spíše k těm větším. Dále se mi zdálo, že S100 mají více basů než S200. Při častějším přepínání mezi A/B se to ale ukázalo trochu jinak - těch basů bylo relativně stejně, ale S200 měly více středů. Někdy až tak, že hrály jakoby "světleji", u jednoho songu mírně otravné. S100 nicméně byly na poslechovce přes rok, S200 byly nově vybalené z krabice, takže úplně se to asi také srovnávat nedá. U S200 byl naopak trochu větší dojem prostorovosti.

Takže - nakonec jsem odešel s MA Silver 200 Satin White s tím, že Daliny jsem pár dní předtím dal na bazary. Doma se nicméně s přítelkyní bavíme, zda je chceme prodat. Napadlo nás, že pakliže Denon zůstane a zvládá oddělené hraní do 2. zóny, včetně případně hdmi, že si ty Daliny raději necháme, než bych je měl střelit za 60% ceny 3 měsíce staré. Ale ještě uvidíme ....

Zatím tedy takto a ještě uvažujeme o nějakém koberci pod TV stolek, pokud by to trochu mohlo pomoct akustice:

Obrázek

Hlavně peace! Jde nakonec pouze o mé osobní neodborné postřehy :-)

-pekr-
Naposledy upravil pekr77 dne 19. 4. 2019 11:20, celkově upraveno 1
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 19. 4. 2019 11:08

Super, tak ses posunul o level výš. Není nad to si to někde poslechnout a porovnat. Zvuk se ti časem ještě zlepší až se rozehrajou. U mne Polk S55 změnili charakter výrazně k lepšímu. Oproti např. regálovkám co mám v ložnici QA 3020. Ty S 200 vypadaj v té bílé moc hezky a dobře ladí se zbytkem nábytku. Koberec určitě dej. Případně ještě nějaký akustický panel na zeď . Akustika místnosti ještě zvuk vylepší.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 19. 4. 2019 11:27

Díky. Zatím s juniorem za zády nemám prostor to pořádně otestovat. Hrají vyrovnaněji, respektive tam není ten pocit, že mi něco chybí na středech až výžkách, jen se mi jeví, že jim musím více otočit hlasitostí doprava. Může to být tím, že oproti Oberonům (6ohm) jsou tyto 8ohm?

Jinak co se týče těch akustických panelů - existuje něco modernějšího, než jsou takové ty "obaly od vajíček"? :-) Našel jsem nějaký silen-lab nebo spaceplan na první dobrou při googlení, ale netuším, co se teď používá, aby to alespoň nějak vypadalo.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 19. 4. 2019 11:48

To volume může to být tím že jsou 8 Ohm. Akustických panelů a obrazů je dost, ale cena je poněkud vyšší.
Např.:
https://www.muziker.cz/absorpcni-panely-drevene
http://www.noisecontrol.cz/produkty/pro ... ke-panely/
https://www.alupress.cz/akusticke-panely/k:215/
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 4. 2019 14:37

Dej uz pryc tu hroznou tiskárnu,či co to je a poloz misto ni receiver. Koberec ti pomuze pouze vetsi format,tedy alespon do puli mistnosti. Difuzory a pohlcovace ma smysl resit pouze pri soucasnem mereni akustiky mistnosti,jinak jsou to vyhozene prachy,vzhledem k tomu,ze nebudes vedet co,jak a kam. Profi promerena mistnost rozhoduje i o velikosti akustickych komponent spravne umistených.
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků