Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 2. 2019 15:16

Opticon 2 som mal doma a su to velmi dobre repro, pocitovo mi oproti Zensor 3 chybalo trochu basov, ale na druhej strane boli presnejsie. V com vsak mali navrch oproti Zensorom, boli stredy a vysky a hlavne priestor, neskutocny priestor, taky nemaju asi ani moje sucasne Opticon 5. Myslim, ze to bolo hlavne tym, ze Opticon 2 boli regalovky. MA Silver 100 som nepocul, iba MA Bronze 2 a predpokladam, ze oproti Opticon 2 budu mat asi viac basov. Oberony som ziadne nepocul, takze v tom ti bohuzial nepomozem.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 22. 2. 2019 16:10

No ja osobne si myslim, ze si zacal uz zle pri vybere zosilovaca. Je mrhanie penazi pouzivat AVR iba na stereo. Neviem ci planujes aj rozsirenie, ak som prehliadol prepac. Skus si v studiu poziciat hocijaky stereo zosilovac v cene toho AVR a budes zrejme dost prekvapeny. Receiver co hra dobre aj stereo je na trojnasobnej cenovej hladine. Monitor audia su celkom citlive repro na rozostavenie a aj posunutie o par cm mimo os za alebo pred hlavu vie robit celkom slusne rozdiely. Podla tohto obrazku ti dobre poradili. Utopene repro pri stene nikdy hrat dobre nebudu. K tomu mas sikmy strop a otvorenu z jednej strany miestnost. No to je co sa akustiky tyka zle, kedze bude problem s prvymi odrazmi a v stereobaze. Btw monitor audo brozne 5 je do 90cm vysky co by ti tam voslo, je to malinky stlp. Za mna by som zmenil uplne zaklad a tym je zosilovac. Vyhadzovat peniaze za avr pri stereo konfigu su vyhodene peniaze. A este aj pocuvas dost narocnu hudbu na produkciu kde sa trapia aj omnoho drahsie kusky repro a zosilovacov, cize sa necudujem ze ti hra ako hra. Dalsia vec este ohladom monitor audio je ze potrebuju aj cas na zahorenie. Tipujem tak 70h minimum. Dost to prave pomohlo vyskam a a vyssiemu strednemu pasmu. Dokonca je aj firmne zahorovacie cd co vrlmi pomohlo skratit cas zahorenia.
https://www.hifix.co.uk/monitor-audio-detox-burn-in-cd
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 22. 2. 2019 19:14

Pánové, díky moc za rady! Myslím si, že teoreticky je mi řada věcí jasná, něčemu se mi věří snadno, něčemu hůře, něco je pro mě překvapivé - třeba ten nárok na umístění repro a jeho jen případné mírné vychýlení, nastavení vzdálenosti, apod., že by to mohlo mít až takový vliv.

Čemu se mi věří hůře (i když racionální pohled tomu velí jinak), je to srovnání AVR levný, vs AVR dražší. Pokud si srovnám produktové řady jednotlivých výrobců (ok, řešil jsem Denon a Yamahu Aventage), tak se to liší často počty kanálů, vstupů/výstupů, další zónou, ale nepřišlo mi, že by tam najednou byly jiné technologie. Takže AVR za 20 vs AVR za 40 a propastný rozdíl?

Srovnání se zesilovačem za stejnou cenu, je asi něco jiného, nicméně chtěl jsem časem dojít alespoň k 5.1. Na druhé straně si umím představit, že ty filmu budu dávat i se stereem či subem navíc. Pak kouknu na zesilovače, říkám si Denon 800NE, k tomu třeba ten jejich streamer 800NE. A pak tady čtu, že Denon zesík z té spodní třídy je to nejhorší zlo a zase jsme u toho - 800NE vs 1600NE, to je 12 vs 42 tis. Kč. Kdybych to své AVR prodal, zesák by musel být do 25-30K, k tomu když bych vzal bedny taky do 25-30K, nicméně to už riskuju, že mě doma vydědí :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david-g 22. 2. 2019 19:19

KEF, Hegel, Denon
david-g
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 22. 2. 2019 19:27

Ale za ty prachy si dovedu představit zvukově lepší zesilovač než Denon.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 2. 2019 19:50

Stale o tom istom, je jasne, ze stereo zosilnovac v cene AVR bude hrat lepsie. Pokial ale bude lacnejsi, tak by som si to radsej doma porovnal (pokial sa da), lebo to nemusi byt take jednoznacne, ako tu mnohi naznacuju. Kedysi som mal AVR Onkyo za 50 tisic a na stereo Marantz zosilnovac za 25 tisic a v priamom porovnani nebol ten Marantz ovela lepsi od toho AVR, ale ked som vymenil ten zosilnovac za Luxman (zhruba v tej istej cene ako ten Marantz), tak ten bol od oboch lepsi. Mozno preto, ze mal v predzosilnovaci elektronku, takze mal iny charakter zvuku.
Naposledy upravil anton12345 dne 22. 2. 2019 19:53, celkově upraveno 1
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 22. 2. 2019 19:52

Creek evolution 50A. Nevim o stroji v te cene,ktery by hral lépe. Nový samozrejmě.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 23. 2. 2019 00:30

Pokud sháníš přístroj pro ozvučení TV a filmů (alespoň 5.1), tak je AVR-ko dobrou volbou. Pokud bys ale AVR-ko provozoval jen na stereo, tak bude 60% AVR nevyužitého a stereo zesilovač bude přínosnější. U domácího kina je minimum 3.0 (lépe 3.1) a centr zde nese značnou část informací, proto je potřeba ho k tomu přidat již na začátku. Ostatní reprosoustavy slouží jako efektovo-prostorové. Proto raději 5.1 již od začátku!
Regály - všechny si zaslouží SW na doplnění spodních freq. části spektra.
SW lze rozdělit na vhodné k DK (efektové občas hrající, levnější) nebo na poslech hudby (souvisle hrající, ty jsou již nákladné).
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 2. 2019 09:23

@DinosaurJr abych to pochopil - u sterea by to mělo být jasné - prostě to hraje vlevo, vpravo, případně na obou stranách. Když přidám centr - mění se nějak nastavení na AVR? Třeba jak on určí, co hraje na tom středu? Respektive - dá se nějak určit, co má jít do těch bočních kanálů? Pokud bych šel do SW, tak asi toho pro poslech hudby. Když jsem měl ten soundbar, který jsem vracel, tak z toho subu občas vyšel nějaký zvuk, přišlo mi to k ničemu, respektive jen na efekty mi to přijdou vyhozené peníze :-) Jinak tady prodejce říkal, že u subu není tak nutné se držet jedné značky. Naopak co se týče toho středu, když jsem na Dali FB grupu napsal, že pod telkou nemám místo na Oberon obludu, že tam hodím menší Fazon, tak mě od toho odrazovali, že je to prý rozhodně špatně.

@tombas co se značek týče, tak znám jen ten "komerční střed" - Yamaha, Denon, Marantz, Onkyo, Pioneer, možná Sony, Technics. Předpokládám, že máš na mysli něco mimo tyto značky?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Bazi 36 23. 2. 2019 10:42

Porad si myslim,ze ty prodeje a nákupy nemaj zadnej smysl. Dokud neco neudelas se symetrií,akustikou,stolkem atd.,budes furt nespokojenej a zas o neco chudší.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 23. 2. 2019 11:42

Kluci mají pravdu, ale stejně se asi obměně některých komponent časem nevyhneš. Není nic horšího, než když při každém zapnutí systému víš, že si to zase neužiješ, protože se ti něco nelíbí, něco tě ruší, vokály nejsou čisté a zřetelné, basy kdesi duní a nepříjemně hučí, celé je to jaksi pod dekou a kovový zvuk činelů je, jako když se sype rýže na plech.
Podle mě je, kromě akustiky a umístění, asi nejdůležitější výběr reprosoustav do daného prostoru, tj. řešení ozvučnice, vyvedení basreflexu, možnost umístění u zdi nebo přímo na zdi apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 2. 2019 12:48

Vnímám obě strany tábora a asi se spíše přikloním k tomu, že tomu chvíli dám čas. Já si pamatuju na to, když jsem měnil Klipsch sluchátka, která jsem si zničil, za Momentum od Sennheiseru. Hrálo to prostě jinak. Po čase jsem zkusil nasadit Klipsch a situace byla obrácená - něco mi tam chybělo, no a podle mě jsem si jen zvykl na to, že to hraje jinak.

Zde je tedy fotka s širším pohledem, než na začátku: http://2zone.cz/pekr/denon-dali-setup.jpg

Teď odrážkama sumář:

- Původní záměr byly sloupy Monitor Audio 6 s tím, že ten pravý půjde místo židle vpravo, kde stejně nikdo nesedává. Nicméně levý sloup by musel být před šuplíkem a docela mě zaskočilo, jak hluboké ty sloupy bývají (cca 40cm). Vypadalo by to pitomě.

- Jedna z dalších představ byla, že ta skříň vpravo, na které je Denon, půjde někam jinam. Není ale moc kam. sloupy by pak byly vlevo a vpravo s tím, že ten levý by byl opět docela v rohu.

- Původně jsem počítal s provozem mých starých BW 302, ale nehrálo to bůhví jak, tak jsem se unáhlil a začal vybírat jiné regály, řekl jsem si, že cca 15 je strop a že z těch BW když tak udělám dočasně zadní surroundy.

- Denon se odstěhoval nahoru na skříň, jinak junior (2 roky) na všechno sahá a točil by určitě s hlasitostí. Kabely mám QED 2x5m, do TV je eARC kompatibilní AudioQuest Forest.

- Se středovým reprákem jsem trochu nahraný - TV na stěnu nedám, musel bych pořešit kabeláž do stěny, byt není náš a 55" TV o 35cm dále by se mi opticky trochu zmenšila :-) Bohužel je Oberon střeďák 16cm na výšku a cca 30cm hluboký. Nevleze ani na poličku pod to, tam je rozteč jen 12cm. Kombinaci se střeďákem z jiné řady (malý Fazon) mi nikdo moc nedoporučuje. Leda ještě jiný stojan k TV.

- Můžu zkusit prohodit tiskárnu s levým reprákem, ale díru do světa tím asi neudělám.

Zatím to tedy asi nechám tak a chvíli počkám, třeba mě ještě něco napadne ....
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dargy 23. 2. 2019 13:29

No mas to dost tazke do tohto priestoru dat repro. Ale jedna vec ma napadla vsak ak tu stolicku napravo zrusis vies posunut tu skrinku az tak aby licovala s tou policou co je hore a myslim zeby sa uvolnil aj priestor na lavo. Ak planujes aj subwoover bude stacit aj bronze 5 to je tak maly stlp ze ti tam musi vojst na obe strany.
K tomu set upu 3.1. No to je jednoduche ak bude mat film stopu dajme tomu 5.1 tak kanal na centralny reproduktor bude fungovat normalne ako ma. Efekty budu v prednych L/P. To je easy.
Ak by si sa predsa odhodlal na stereo tak nech to ma aj prevodnik (optika, usb) pripadne aj streamer po lan kabli. To ti uz postaci PC ako zdroj zvuku. Taky Hegel h90 by ti posluzil aj ked je uz trosku drahsi ale zvuk hegelu je naozaj vynikajuci a to ti neposkytne ziaden AVR a nepotrebujes uz ziadny prehravac na hudbu. To viedia aj AVRka samozrejme.
Ono aj tvoja uvaha je spravna, ze clovek si po case vie zvyknut na takmer akykolvek zvuk. Ale ak zacnes menit komponenty a pojdes pomalicky hore kvalitou bude ta to stat dost penazi. Ktore si mohol na zaciatku rovno investovat do poriadneho integraca. To je len moj nazor samozrejme, kazdy sa riadi na co ma v danom momente.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 23. 2. 2019 13:44

Argumentovat hodnocením na Whathifi mi přijde značně dětinské.
ZdenekJR
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků