Jaký receiver pro Q Acoustics 3050i set 5.1?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ongeo 23. 1. 2019 19:37

Po dlouhém vybírání sestavy, kterou budu používat jako domácí kino 5.1 a zároveň i pro poslech hudby mám jasno v reproduktorech: tam jsem si jistý, že vezmu Q Acoustics 3050i Cinema set 5.1, ale pořád nevím, jaký k nim vzít receiver. Sestava bude v místnosti 5*3 metry. Nejvíce mě to táhne k Denonu avr x3500h, ale jsou mi doporučovány i jiné značky, já se ale často řídím podle hodnocení na specializovaných serverech ( v tomto případě na whathifi, kde jak tyto repra, tak i tento receiver získaly nejvyšší hodnocení). Nevím, na co se zaměřit, na internetu už jsem toho přečetl mnoho a každý si většinou obhajuje svou oblíbenou značku... :roll:
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod leoshavla 23. 1. 2019 23:36

leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 1. 2019 07:37

To už mi přijde trochu zbytečné, když bude mít zapojeno jen 5.1 reproduktorů.
Kdyby chtěl Atmos (5.1.2), tak pořád stačí AVR se sedmi zesilovači.
Na to stereo to nebude ideální tak ani tak.
Ten Denon X3500H bude OK, nebo ve stejné ceně Marantz NR1609, případně loňský model NR1608, z těch dražších pak NR5013.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leoshavla 24. 1. 2019 14:21

Zapojení BI-amp + zona2 a kanály jsou fuč. A ve stereu hraje Maranz parádně.
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 24. 1. 2019 15:26

Nedávno som počul u známeho Q Acoustics 3020 s nejakým Denonom a pochválil som mu to. Veľmi podarené repro za tú cenu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ongeo 24. 1. 2019 15:50

Podotýkám, že místnost je 5*3 metry, takže opravdu zůstanu u sestavy 5.1 Jde mi o co nejlepší zvuk jak pro filmy, tak i pro hudbu. Pokud budu kupovat z Anglie, tak mě komplet sestava reproduktorů , receiveru a stojanů vyjde okolo 52k i s dopravou. Ten Marantz už je cenou zase někde jinde... Chtěl bych se držet celkově okolo těch 50k.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod petison 25. 1. 2019 06:50

zino333 píše:Nedávno som počul u známeho Q Acoustics 3020 s nejakým Denonom a pochválil som mu to. Veľmi podarené repro za tú cenu.

Mám je v ložnici a na zkoušku jsem na ně napojil vintage Marantz SR 620 a hrajou s ním famózně. 8-)
S Denonem jsem je zkoušel dokonce s dvěma různými a nebylo to ono.Malé rozlišení a slabé basy.S Marantzem nebo s Pioneerem A -60 zvuk mnohem lepší.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ongeo 30. 1. 2019 00:09

Půjdu asi do téhle sestavy: https://exceptional-av.co.uk/home-cinem ... akers.html Do konce ledna je to ve slevě a zajímalo by mě, jaká cena tam bude potom...
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 11. 2. 2019 20:18

Zatím jsem nic nekoupil, repro chci určitě od Q Acoustics, ale ještě rozmýšlím, jestli od nich nemám vzít spíš regálovky místo sloupů. Na fórech jsem se dočetl, že do menších místností nejsou sloupy dobré, naopak od několika prodejců mi byly naopak doporučeny sloupy. Tak nevím...
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod petison 11. 2. 2019 20:38

Pokud máš rád basy, tak vem sloupy.Nebo ještě zvaž DYNAVOICE DM-6, ty by na těch 15 m mohli být akorát.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 12. 2. 2019 00:03

Do male mistnosti jsou dospělé podlahovky problematické. Qa 3050 nejsou ani dospelé,ani podlahové. Zvukově jde o regál na husím krku. S klidnym srdcem si je kup. To nejsou zadný sloupy,co zahrajou od 30hz.
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků