Jaký Reciever místo ONKYO TX-NR686

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 21. 1. 2019 19:11

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyklos 21. 1. 2019 23:50

Vagi: zajímavý ten Cambridge audio.
Otázka jaký bude rozdíl oproti Onkyo.

Moc děkuji
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom7777 30. 1. 2019 13:55

Vím o čem mluvíš měl jsem Onkyo TX-NR676 repro mám Qacoustics 2050i 150 w a taky byl tento av receiver slabý nevím jak udávají ty waty ale nebylo to pravé ořechové tak jsem ho poslal do světa a koupil Onkyo tx rz 800 ten měl dostatek síly. Můj kamarád má Pioneer sc lx 501 a půjčil mi ho na skoušku hned jsem věděl kam patří tak jsem prodal Onkyo tx rz 800 a koupil Pioneera sc lx501 a jsem velice spokojený krásně vyvážený zvuk hladký a teplý a stačí k mým bednam ale sto lidí sto chutí
tom7777
Junior

Odeslat příspěvekod nyklos 30. 1. 2019 14:44

Ahoj,

Moc děkuji, velmi konstruktivní odpověď.

Mám nyní na víkend domluvenou zápůjčku Marantz 8 řadu tak jsem zvědavý. (půjčený budu mít stereo, a reciever by byl 8012, ale mělo by to hrát stejně).

Budu testovat a uvidím.

Děkuji.
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leoshavla 31. 1. 2019 07:28

S Marantzem budeš určitě spokojený. Mám SR7010 a Dynavoice DF6 a hraje to super.
Chce to ale udělat kalibraci Audyssey hraje to pak líp než v Direct, pro tichý poslech používám Dynamic EQ a na filmy Dinamic Volume na horší zdroje zvuku pak M-Dax.
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 31. 1. 2019 09:19

Dovolím si několik poznámek:

- reálná citlivost beden bude menší než je papírová hodnota
- reálný výkon toho Onkya bude někde kolem 30-40 W na kanál
- Klipsche mají díky vysoké citlivosti zvlněnou impedanční charakteristiku. Z toho plyne velmi pravděpodobná možnost, že při vyšší hlasitosti mají větší nároky na proudový odběr, než je ten slaboučký receiver schopný dodat (a proto je zvuk zkreslený)

Požadavek na výkonnější receiver je smysluplný. Nejen proto, že výkonnější AVR bude schopen dodat potřebný proud k vybuzení beden bez velkého nárůstu zkreselní, ale i proto, že výkonnější AVR (vyšší řady) jsou i zvukově lepší.

Ten Marantz 8012 by mohla být dobrá volba.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod nyklos 31. 1. 2019 09:44

Super,

Moc děkuji za názory.

Hledal jsem reciever co bude mít dělené kanály.

Což je právě Marantz 8012 nebo Denon AVC-X6500H.

Ten Denon se mi líbí více designově. Podle všeho je to stejně jedna společnost nyní. Jestli jsem pochopil správně Marantz koupil Denon a Onkyo koupilo Pioneer.

Děkuji
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leoshavla 9. 2. 2019 09:16

Tak jak dopadlo testování Marantze 8012?
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod nyklos 9. 2. 2019 10:36

Dopadlo to tak, že jsem měl půjčený zesilovač Marantz PM8006 a rozdíl byl velmi znatelný, najednou měla hudba plnost, energii nebo jak to popsat.

Nakonec jsem zvolil DENON AVC-X6500 jen ho mám druhý den, takže se ještě seznamuji.

Úplně první dojem byl nic moc, protože všechny ty recievery mají ten soft takovej jak 100 let za opicema, čekal jsem že v této katergorii to bude dál, zároveň jsem chtěl využít toho že to má na každý kanál solo zesík tak na předek dát rovnou Bi-Amp, ale to něják na první dobrou nešlo, takže jsme zase musel kabely přepojovat. Nenapadlo mě že musím vybrat sestavu 9.1 biamp a vypnout z ní některé repro, abych mohl udělat 5.1 s předky v biamp, ale řekněme že to bylo počátečnockou nezkušeností.

To jejich zónové nastavení Audyssey to umí stastavit velice dobře a hlavně vyváženě, takže 5.1 hraje božsky, z uplně jiného světu než Onkyo, super zážitek a co se týká filmů asi moc nemá smysl jít dále než na 5.1 s ohledem na množství filmů, které jsou vícekanalové a celkově o využitelnosti.

Co se týká hudby hraje to pekně a řekl bych skoro stejně jako ten Marantz, jen tohle má víc síly takže není problém zase zjistit limit reproduktorů, ale to je v nesnesytelných hlasitostech.

Celkově z počáteční skepse se mi to začíná strašně líbít. Docela to hřeje, včera po 8 hodinách hraní si s tím, bylo v polici docela teplo (40-50°C) a to mám 8cm po bokách vzadu 20cm a nahoru tak 5cm, vadí to něčemu?

Aby toho nebylo málo, žešil jsem poslendí měsíc změnu orientace místnosti pro ideální rozložení repro, doplnil jsme koberec, obraz vycpaný piramidami, težké závěsy za zády, zakázkové dubové police pro zadky a velkou polici pod televizi ta má asi 150kg, takže s ní bylo docela sranda kort když se vymyslelo že má viset jen na stěně.

Teď si musím dát chvíli pauzu, už jsem do toho investoval mraky času a peněz, musí v klidu užívat.
Pokud bude potřeba se posunout dále, tak nějáké jiné předky a případně finální zesík s Denonem jako předzesilovačem přes Preout.
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 9. 2. 2019 14:37

Ohledně teplot se toho neboj, prostě to hřeje jak blázen, je to na to stavěný. Můj Arcam má dva pomaloběžné ventilátory a po půl hodině hraní to hřeje jak pominutý :-)
Nad zesíkem mám cca 8cm, po stranách a dozadu víc a v pohodě. Hlavně to nenechávat v uzavřený skříňce.
Tak ať ti to hraje a nahoď nějaké foto ;-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nyklos 9. 2. 2019 14:50

S tou teplotou to bude ok, ale moc děkuji za zkušenost, jsme hned klidnější ;-)

Obrázek
nyklos
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků