Vyber budget zosilnovaca (repro KEF Q300)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2019 11:56

cerwik: vidím, že ti to Onkyo vrtá v hlavě jako červík. Zvukově je hodnoceno výborně. Pár recenzí na Heurece hovoří o nějakých mechanických problémech nebo o zkresleném zvuku, ale to budou kusové vady.
Klidně ho kup místo Toppingu to Onkyo.
Ten frekvenční rozsah nebude mít na slyšitelné pásmo žádný vliv a ten útlum u klasických zesilovačů začíná už kolem 10kHz.
Druhá věc je zdroj zvuku, který určitě nebude mít rozsah do 100kHz, možná Hi-res hudba bude přes 20kHz, ale dospělý člověk neslyší ani těch 20kHz.
Někdo tvrdí, že ty vyšší, neslyšitelné frekvence přesto ovlivňují barvu zvuku apod., ale podle mě jsou tam proto, aby právě ve slyšitelném pásmu byla frekvenční charakteristika co nejvyrovnanější.
Zesilovače ve třídě D (Topping) pracují se signálem odlištně a tam ten útlum na výškách je minimální.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zesilova%C4%8D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 18. 1. 2019 12:28

Ber to Onkyo cena je velmi dobrá a je to už kus zesilovače .At ti to trošku zamotám . )
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cerwik 18. 1. 2019 13:01

Onkyo 9050 ma dobru cenu 160eur.
Podla recenzii ale hra viac technicky ako 9010 - ta sa da za 180 z amazonu pouzity alebo 200 nova.

No stale je to dvojnasobok toppingu. Ktoreho zvukovu charakteristiku som nikde nenasiel. Ja by som tie kefy potreboval trochu zmakcit.
cerwik
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 1. 2019 13:06

Na Onkyo bacha, radši bych ho bral se zárukou:
viewtopic.php?f=1709&t=1251048
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 1. 2019 18:22

tombas píše:...ten útlum u klasických zesilovačů začíná už kolem 10kHz.

Standardem je, že dnešní už i základní zesilovače třídy AB začínají mít útlum (-3 dB) až kolem 100 kHz. Totéž se ale nedá říct o levných zesilovačích třídy D. Souvisí to se vzorkovací frekvencí a použitém IO.
Ale nemusí to být nijak zvlášť rušivé.
tombas píše:Zesilovače ve třídě D (Topping) pracují se signálem odlišně a tam ten útlum na výškách je minimální.

Ale po dosažení kritické frekvence jdou zesilovače třídy D prudce do útlumu na rozdíl od zesilovačů AB.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2019 22:32

Topping MX3
Obrázek
ale jinak máš pravdu, ten pád je u D class strmý někde kolem 25kHz.
Za normálních okolností by k tomu nemělo dojít, předpokládám, že tam bude nějaký filtr, který vyšší frekvence ořízne, ale nejsem technik ani konstruktér.

-- 18. 1. 2019 22:45 --

Ale nechápejte to špatně, já ten Topping nikomu nenutím, to bych si nedovolil.
Onkyo jsem neslyšel, ale Topping můžu porovnat s podstatně dražším zesilovačem, však jsem to psal někde nahoře. Každý si to musí posoudit a rozhodnout sám, nejlépe na vlastní uši.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cerwik 23. 1. 2019 14:31

Dakujem vsetkym za rady.

Nakoniec som sa rozhodol k svojim KEF Q300 kupit TOPPING MX3 (zosilnovac+DAC ), ktory ste mi odporucili a citam na to same dobre recenzie.
Za tu cenu (100eur) mi zatial staci a neskor mam cas si vybrat nieco lepsie.

Potrebujem ale poradit este v oblasti kabelaze:
Potrebujem nasledovne kable:
    ZOSIK -> REPRO: REPRO kabel
    TV -> ZOSIK: TOSLINK kabel
    APPLE TV+HDMI audio extractor -> ZOSIK: COAX kabel
    APPLE TV+HDMI audio extractor -> TV: HDMI kabel
Oplati sa investovat do drahsich kablov?

TOSLINK / COAX / HDMI: Ziskam nieco kupou drahsich znaciek?
    Cena 30-40 eur - znacky Audioquest, Chord
    Cena 10-15 eur - znacky Sonorous, AQ, FiiO
REPRO kable:
Vobec neviem ake potrebujem: 14/2, 15/2, 16/2, 14/4. Co znamenaju tie cisla?
Repro si viem zapojit ako bi-wiring ale ci to ma vyznam tiez neviem.
V mojom lokalnom hifi shope je na vyber:
    Audioquest SLIP-DB 16/2 - 3eur/meter
    Audioquest SLIP-DB 14/2 - 4eur/meter
    Audioquest FLX-SLiP 14/4 - 8eur/meter
    the CHORD company C-SCREEN - 6eur/meter
    the CHORD company CARNIVAL SILVERSCREEN 15/2 - 9eur/meter - ODPORUCAL MI PREDAJCA
    the CHORD company CLEARWAY SPEAKER 14/2 - 12eur
    ProJect Connect it LS 2m, - 40eur/2 kusky hotovych kablov
Vopred vdaka za vsetky rady.
cerwik
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 1. 2019 14:57

Signálové digitální kabely (Coax, Toslink HDMI) ber s ohledem na svou sestavu klidně ty obyčejné.
Reprokabel mohu doporučit např. tento http://www.rodel-audio.cz/produkty-supr ... etail-1402 a zapojit ho do tzv. křížové čtyřky.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m0641 23. 1. 2019 15:15

ten kabel od Supry doporučuju, byť já mám „obyč“ 2x2,5mm
NAD C 356BEE, napajení Supra, repro ELAC FS 247.3, Bluetooth DAC Arcam miniBlink, Jack-2xCinch Audioquest Golden Gate, Sony Xperia XZ Premium
m0641
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 23. 1. 2019 17:29

No jo, káble, toť ošemetní téma, stalo sa mi, že som nerozoznal rozdiel medzi reprokáblom za 500 či 600 € a reprokáblom za 2 €/m /nejaký náznak,asi iba placebo tam bol/, ale ten CHORD Carnival silverscreen má kamarát a všade na posluchy ho brával a niekedy bolo počuť rozdiel najmä v slabších, menej výrazných basoch cez tento kábel, či aj mierne "rozjasňoval" výšky, alebo to bol len efekt spojený s menej výraznými basmi neviem posúdiť, zase tak ma to nezaujímalo, najväčší rozdiel čo si pamätám bol u regáloviek tuším SONUS FABER Liuto monitor s CHORDOM a tuším XLO, to bolo ako by niekto stiahol korekciami basy, inokedy na Dynaudiách sme rozdiel medzi XLO a CHORDOM silverscreen nepočuli žiadny ...
Už som to raz spomínal, že som raz dávno čítal ako ten pán čo vlastní obchod tuším hifionline asi p.Holcner niekde napísal, že rozdiel vo zvuku reprokáblov je skôr, častejšie počuť na regálovkách /asi že dve pásma?/ a u 4 ohmových reprosústav.
ešte niečo k téme, nedávno som to písal :
starší píše: ...

Len trocha teórie, ale podloženej trochou praxe :hm :-) , takže berte to s rezervou, nakoniec Zino môže napísať ako to počuje on /okrem otvorenej pusy atď. :D /, obecne hrajú postriebrené medené káble alebo čisto strieborné /jeden som počul ale bol to XLR prepojovací/ jasnejšie, výraznejšie výšky, alebo ako českí bratia hovoria "rozjasňují výšky", resp. hrajú trochu tenšie, nevýraznejšie basy, samozrejme záleží na konkrétnom kábli a konkrétnej zostave, no je to tak trochu alchýmia celé hi-fi.
Ale ešte by som chcel krátko Zino o tej tvojej kombinácii PMC a Oehlbach, teoreticky sa to k sebe vôbec nehodí, keďze PMC sami o sebe dosť zvýrazňujú výšky /toto nie je teória ale fakt, sám som počul 3 rôzne modely od PMC a bolo to tak na hrane, pre mnohých už asi za čiarou/ a postriebrený Oehlbach väčšinou tiež opisujú ako jasný vo výškach.


P.S. väčšina hifi štúdií predávajúcich káble je ochotná za zálohu požičať káble domov, čo je asi úplne to najlepšie riešenie pri výbere najvyhovujúcejšieho prepojenia komponentov, radšej by som volil slepý test ako vedomé počúvanie s rizikom vzniku placebo efektu.
Naposledy upravil starší dne 23. 1. 2019 20:27, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 1. 2019 18:22

Sorry hoši, ale ty kabely, co tady doporučujete, to je jako jít s kanónem na vrabce.
Byť kabelovou alchymii úplně nezavrhuji, s Toppingem si nejlépe sedla obyčejná dvojlinka z Baumaxu (2x4mm2) a to jsem zkoušel i Dynavox
https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... -kabel-2m/
který je velice dobře hodnocený, tak Inakustik, který mám u své hlavní sestavy.
Inakustik byl OK, ale ten rozdíl v ceně skoro 3000,- nebyl takřka slyšet, Dynavox se jevil dost suchý a ostrý, místy až nepříjemně.
Takže za mě dvojlinku a až třeba časem bude lepší zesík, tak vyměnit např. za ten Dynavox nebo nějaké další vyzkoušet.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 1. 2019 19:06

Přesně .cerwik tak jak z jeho příspěvků bylo zřejmé koukal hlavně na cenu zesilovače a koupil co nejlevnější.Tak pak nemá cenu investovat v jeho případě do kabeláže,když v této třídě rozdíl stejně neuslyší.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 1. 2019 09:11

Vtip je v tom, že pokud cerwik časem vymění zesilovač za lepší, tak kabely mu zůstanou. Je tak prozíravé v případě kabelů vidět trochu dopředu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 24. 1. 2019 09:33

Jestli mu zůstanou 4m dvojlinky za 200,- Kč, tak to snad nebude takový problém a nový dražší kabel může doladit k novému zesilovači. Aspoň bude mít s čím porovnávat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 24. 1. 2019 09:37

Přesně a pak si může říct ,mohl jsem si nechat ty za 200 ,protože neslyším rozdíl.Pokud teda neobmění celkově zesilovač i reproduktory za mnohem vyšší třídu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků