Vyber budget zosilnovaca (repro KEF Q300)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Viktor69 15. 1. 2019 22:23

87dB je slusna citlivost, spousta regalovek ma 83. Co se tyce toppingu mx3, ZEOS z nej byl nadsenej - https://youtu.be/jemvuUU_knA, v diskusi tam zninuji, ze hraje mozna lip nez Onkyo A9010 a ja si rikam, ze snad ani nemelo smysl kupovat receiver za 15, tohle by mi asi stacilo.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 15. 1. 2019 22:35

Citlivost je průměrná, 83 je hodně málo a potřebuješ výkonnější zesilovač. Důležité je i to, že je to při 8 ohmech. Ten Topping má 38W/8ohmů, takže nemá na rozdávání.
Ale psal jsem, že to hrát bude, jen trochu tišeji, než třeba repro s citlivostí 90dB/4ohmy.

Pokud jde o kvalitu, tak jsem Topping srovnával "jen" s Audiolabem za 10x vyšší cenu a můj pocit ze zvuku jsem popsal výše.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cerwik 16. 1. 2019 01:35

A toto?
http://www.smsl-audio.com/productshow.asp?id=95

Tiez je to celkom zaujimave. Ma to vacsi vykon.
cerwik
Junior

Odeslat příspěvekod petison 16. 1. 2019 06:25

tombas píše:Ta citlivost není nic moc, no ale hrát to bude, jen to asi budeš muset trochu víc vytočit.

87dB je mírně nadprůměrná citlivost.Bude to hrát v pohodě.Mám podobně citlivé regálovky a stačí mi na ně 2x25W

-- 16. 1. 2019 07:20 --

cerwik píše:http://international.kef.com/q300

Ja si tiez myslim ze ak si ich nedam vedla seba v jednom case, tak nepoznam rozdiel. Teraz mi v jednom hifi shope pustali Marantz 5005 za 250eur a potom Arcam za 1000eur. Rozdiel som nepoznal vobec. Ani ten chlapik co mi to pustal. Napojene boli B&W 606 a Sonus Faber Sonteto I.

To já zas pozoroval velký rozdíl mezi zesilovačem Denon pma-720ae a šesti vintage zesilovači (levnými)
Rozdíl bych popsal jako zvuk Denonu pod dekou ,malé rozlišení a bez barvy.Sluchátkový výstup přímo otřesný.Zvuk do sluchátek katastrofa.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cerwik 16. 1. 2019 15:09

Tak ja uz sa rozhodujem pre moje KEF Q300 medzi dvoma variantami:
1
- Topping MX3 - 100 eur z ali (ak nebudem mat stastie tak 120eur s dph)

2 - nieco z tohto:
- Onkyo A-9010 - 230 eur nove na slovensku / 200 eur nove na amazone s postovnym / 180 eur pouzite na amazone s postovnym
Vyborna recenzia ale na verziu bez DAC (ja mam zaujem o verziu s DAC a bojim sa ci to neovplivni vsetko):
https://www.whathifi.com/onkyo/9010/review
- Onkyo A-9050 - 170 eur bazar na slovensku. Na tieto ale neni moc dobra recenzia. Myslim ze dokonca 9010 by mohla byt lepsia volba.
https://www.whathifi.com/onkyo/9050/review

Stale mi nieco hovori, ze mam zobrat ten Topping ale bojim sa nejakeho chladneho stroheho zvuku.

Co z toho by ste mi poradili. Dostanem z Onkyo viac ako z Toppingu? Pretoze cena je skoro dvojnasobna.
cerwik
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2019 17:00

Nemyslím si, že v této cenové kategorii bude klasický zesilovač, jako je Onkyo , hrát lépe.
Za tu dvojnásobnou cenu to nestojí.
Kdybys náhodou nebyl s Toppingem spokojený, myslím, že ho snadno prodáš, nebo využiješ k PC jako DAC nebo sluchátkový zesilovač.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 1. 2019 18:05

cerwik píše:Teraz mi v jednom hifi shope pustali Marantz 5005 za 250eur a potom Arcam za 1000eur. Rozdiel som nepoznal vobec. Ani ten chlapik co mi to pustal.

...a to si myslíš, že poznáš rozdíl mezi Onkyo 9050 a Topping?
Mimochodem, můžeš charakterizovat nebo jak jinak bys popsal "chladný a strohý" zvuk, když se ho tak bojíš?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2019 20:32

sím sím.. paí čitelko... já vím... :-)

to je když si u poslechu musíš obout teplé ponožky, aby ti nebylo chladno na nohy :roll:
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 16. 1. 2019 21:18

Přijde mi, že se tu zvukové rozdíly mezi zesilovači dost bagatelizujou. Ano, akustika udělá zdaleka největší změnu zvuku, pak asi bedny. Rozdíl ve zvuku zesilovačů není tak výrazný, ale pořád se nejedná o nic, co by si vyžadovalo nějaký zvlášť ohrmomně soustředěný poslech - zvlášť v téhle low end třídě. U dvou povedených koncáků shodné koncepce v ceně 100 tis. neřeknu, ale u integráčů, o kterých je řeč, jsou ty rozdíly snadno patrné.

A bez urážky, pokud někomu zní shodně tak odlišně hrající siliče jako Yamaha R-N500 a Marantz PM6005, tak je to z pohledu ohrožení hifi neurózou šťastný člověk, který se nemusí ničeho bát :-).
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2019 22:05

Zvukové rozdíly se nebagatelizují, ale problém je, že se to všechno řeší od klávesnice. Ti, co už mají něco naposloucháno se snaží doporučit to, co se jim líbí a to někomu, kdo pravděpodobně nikdy pořádný (nebo dokonce žádný) zesilovač neslyšel.
Poslech na vlastní uši je k nezaplacení, ale v dnešní době, kdy má málokdo vybrané komponenty taky na skladě a k poslechu, navíc na druhém konci republiky, je to problém.
Kdo má na to nervy a peníze, může si přes eshop objednat dva tři kousky, které má v hledáčku, doma si je v klidu poslechnout a porovnat a nechat si jeden, zbytek vrátit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 1. 2019 15:40

V tomto vlákně řešil cerwik svou sestavu. Rady dostal a jistě se zařídí nakonec podle svého rozhodnutí.
Bude fajn, pokud od něj bude nějaká zpětná vazba.
A pokud pořídí Topping, zda mu k něčemu byly ty teplé ponožky podle tombase.

Jinak hodnotit zesilovače alespoň trochu objektivně je možné pouze ve slepém testu, mimo slepý test je hodnocení velmi problematické. Nejenom z pohledu nutnosti nastavení shodných podmínek, ale zejména na kritičnost hodnotitele. Ne každému je dáno, aby se při hodnocení zvuku zesilovače oprostil od jeho značky a cenovky, když je to tak jednoduché, když tak a tak ta značka a cenová úroveň má hrát, protože se o tom mezi "skutečnými znalci" tak říká, a naopak velmi nesnadné odolat placebo efektu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 17. 1. 2019 16:37

Nejenom z pohledu nutnosti nastavení shodných podmínek, ale zejména na kritičnost hodnotitele. Ne každému je dáno, aby se při hodnocení zvuku zesilovače oprostil od jeho značky a cenovky, když je to tak jednoduché, když tak a tak ta značka a cenová úroveň má hrát, protože se o tom mezi "skutečnými znalci" tak říká, a naopak velmi nesnadné odolat placebo efektu.


Na někoho to může mít vliv.Prošlo u mne už mnoho zesilovačů.Kupuji bez poslechu a spíše jen dle ohlasů a recenzí.Měl jsem už dva zesilovače ,které byli od více lidí chválené i v recenzích.Přesto mne zvuk zklamal a řešil jsem to prodejem.Naopak některé od kterých jsem mnoho nečekal a koupil spíše pro test za malou cenu,jako posledně Marantz SR620 ,tak jsem překvapený jak skvělě hraje a užívám si super poslech.

-- 17. 1. 2019 16:57 --

Dovolím si citaci z vedlejšího vlákna

Po různém čtení a i osobním poslechu, kdy jsem měl možnost slyšet základní AV receiver Marantz NR1509 versus stereo zesilovač Marantz PM6006 plus streamer Marantz NA6006 na těch samých bednách (Focal 716 a Dali Spector 6), tak rozdíl oproti AVR byla tak markantní, že jsem řekl, že AVR tedy nikdy.


A to zde byl jistý člen fora,co tvrdil,že AVR hraje stejně dobře jako zesilovač.
AVR versus stereo zesilovač je vůbec výrazný rozdíl v kvalitě zvuku.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 1. 2019 18:21

Je to osobní názor jedné osoby s váhou jedné osoby. Nevíme na čem to zkoušel, za jakých podmínek, jak to měl nastavené...
Kdo chce, věř tomu na 100 %, já jsem zvyklý zejména "internetové anonymní zkušenosti" brát s velkou rezervou.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cerwik 17. 1. 2019 22:48

tombas píše:Nemyslím si, že v této cenové kategorii bude klasický zesilovač, jako je Onkyo , hrát lépe.
Za tu dvojnásobnou cenu to nestojí.
Kdybys náhodou nebyl s Toppingem spokojený, myslím, že ho snadno prodáš, nebo využiješ k PC jako DAC nebo sluchátkový zesilovač.

Presne rovnako som rozmyslal aj ja.
Trochu mi na toppingu bude chybat asi phono. Pretoze gramo by som chcel asi len Pro-Ject Primary, prip. Rega Planar 1 z bazaru. A nejako sa mi nehce riesit este externy phono stage - behringer za 20€, ktory je zevraj bieda alebo ART DJPREII 50€. A Pro-Ject Primary E Phono je zase lacny, no je to novinka a na bazar tak skoro nebude.

Denkez píše:Mimochodem, můžeš charakterizovat nebo jak jinak bys popsal "chladný a strohý" zvuk, když se ho tak bojíš?

Ide o farbu zvuku. Napriklad z diskusii som sa dozvedel, ze obecne Yamaha ma chladny, suchy, technicky zvuk. Podla mna vhodny skor na rock, metal a pod. To aj tu niekto pisal a citam to vsade.
A Marantz ma teply zvuk - pohodlny.
KEF ma prave ten chladny, technicky charakter vystupu, preto by som to rad skombinoval s nejakym "teplym" zosikom :D. Otazne je, ci budem pocut rozdiel. To neviem. Nemam ako zistit - vid nizsie.

tombas píše:Zvukové rozdíly se nebagatelizují, ale problém je, že se to všechno řeší od klávesnice. Ti, co už mají něco naposloucháno se snaží doporučit to, co se jim líbí a to někomu, kdo pravděpodobně nikdy pořádný (nebo dokonce žádný) zesilovač neslyšel.
Poslech na vlastní uši je k nezaplacení, ale v dnešní době, kdy má málokdo vybrané komponenty taky na skladě a k poslechu, navíc na druhém konci republiky, je to problém.
Kdo má na to nervy a peníze, může si přes eshop objednat dva tři kousky, které má v hledáčku, doma si je v klidu poslechnout a porovnat a nechat si jeden, zbytek vrátit.

Ani nevies ako rad by som si vypocul jednotlive zosiky nazivo. Ale ako sam pises, nie je kde. V hifi shopoch mi ponukaju na posluch Marantz a Denon. Marantz som pocul. Yamaha, Onkyo, Rotel, Cambridge nic. Povedali mi, ze mi zosik objednaju, ze nemaju s tym problem, aj ked mi tlkli do hlavy nech zoberiem Marantz. Ale ze ak sa mi nebude pacit po vyskusani na predajni, tak ho nezoberu naspat, lebo s dodavatelom taku dohodu nemaju a nechcu to drzat na predajni. Takze asi tolko. Preto kupujem od klavesnice a spolieham sa na recenzie.
Tak som sa dostal k Marantzu PM6006/PM6005. Ale oba su uz na mna cenovo vyssie, kedze som sa rozhodol zainvestovat radsej viac do bedni (namiesto QA 3020i som zobral KEF Q300).
A ronako som sa tak dostal aj k Onkyo 9010, na ktory som necital nic zle. No a na slovensko-ceskych diskusiach ho kazdy berie ako podradny zosik :). V recenziach pisu, ze na to ze to je Onkyo a za tu cenu to hra vyborne a v podstate nema konkurenciu.
Samozrejme to asi neporovnavali s Toppingom :).
cerwik
Junior

Odeslat příspěvekod cerwik 18. 1. 2019 10:05

Chlapi a este jedna (pre Vas asi hlupa) otazka:

Frekvencne rozsahy:
    KEF Q300 = 42Hz - 40kHz (±3dB)
    Onkyo 9010/9050 ... = 10 Hz–100 kHz/+1 dB, -3 dB (Line 1)
    Topping MX3 = 20Hz - 20kHz (±0.8dB)

Nevytiahne to Onkyo z tych bedni cely rozsah a Topping to oreze?
Aj ked viem, resp. som cital niekde ze ludske ucho pocuje ak 20Hz - 20kHz. Takze Topping by mal asi stacit.

No vy urcite poradite co s tym. Ci to riesit vobec. Vdaka chalani ;)
cerwik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků