Pioneer VSX-933 vs Denon AVR-X2500H

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neph 2. 1. 2019 10:42

Ahoj, vybiram mezi temito dvema a nevim ktery.

Oboji ma zhruba vse, co bych kdy vyuzil. Bedny mam Monitor Audio RS-1. Poslouchani hudby, koukani na filmy atd.

Konkretne by me jeste zajimalo, jestli VSX-933 a X2500H umomznuje poustet zvuk do BT (remote sluchatka).
Nepiste mi nic, prosim, o kvalite audia pres BT - potrebuju to jako alternativu, pro tiche obdobi (noc)
neph
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 2. 1. 2019 11:15

Sice Ti neporadím, ale zkusím se připojit do diskuze, neboť taky zvažuju výměnu své obstarožní Yamahy a ve výběru mám rovněž tyto receivery (případně ještě levnější alternativu X1500H). Primárně řeším receiver pro sledování filmů a spíše se přikláním k tomu Pioneeru.

Vzhledem k připojení i starších přehrávačů mě zase zajímá, zda tyto receivery umožňují konverzi z analogových video vstupů na HDMI ? U VSX-933 bych tipoval, že ano, jelikož nemá analogové obrazové výstupy. Ale u obou Denonů si nejsem jistý.

A ještě jeden možná obecný dotaz, zda funguje ovládání přehrávače pomocí HDMI-CEC z TV, pokud je v cestě zařazen receiver? Přehrávač (R-Pi) nemá DO.

Edit pro neph: ještě jsem narazil v uživatelské recenzi na Heurece, že tento Pioneer nepodporuje výstup přes BT, jenom vstup.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2019 14:34

Já asi neporadím ohledně toho, zda Pioneer, nebo Denon. Charakter zvuku bude trochu odlišný, Denon je znám měkčím, někdy malinko zastřeným zvukem, Pioneeru je zase v kombinaci s některými repro vytýkán ostřejší, trochu plechový zvuk.
Tady by asi mou volbou byl Marantz nebo Onkyo.
Pokud jde o analogové video vstupy, to se dá snadno zjistit pohledem na zadní panel s konektory. Pokud má cinch konektory video in, případně komponentní video, tak určitě tento signál dokáže konvertovat do HDMI výstupu.
Nejsem si vědom, že by AVR měly BT výstup na sluchátka.
Neporadím ani s tím HDMI-CEC.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 4. 1. 2019 17:43

S tou konverzí na HDMI jsem si myslel, že by to mělo jít automaticky. Ale zarazily mě ty analogové výstupy u Denonů a také v nějakém zahraničním porovnání s Pioneerem byl právě u Denonů uveden pouze upscaling, kdežto u Pioneera upscaling i konverze.
Teď jsem ještě koukal na to Onkyo 676 na hifibazaru, co si v nějakém vedlejším postu doporučoval. To by asi taky nebyla marná alternativa. :hm
Ještě nějak ověřit, jak fungovat s tím HDMI-CEC. Nechat R-Pi v TV a zvuk tahat do AVR přes HDMI ARC. :hm
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 1. 2019 18:30

Pre neph:
BT output ma napr. stereo receiver Yamaha R-N402D, Nestaci ti stereo, budes dokupovat repro na domace kino ?

Pre ilja2001:
Podla mna HDMI-CEC cez AV receiver do dalsieho zariadenia asi neprejde, ale odskusane to nemam...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 21. 1. 2019 11:49

Tak jsem se nakonec rozhoupal a pořídil Denon X1500H. Usoudil jsem, že jsou pro mě vhodnější 2 optické vstupy u Denonů oproti kombinaci cinch a optika u Pioneera. Navíc Pioneer teď za rozumnou cenu nikde nebyl a přeplácet u CZC se mi nechtělo.

A jak to tak chodí, až po koupi jsem nalezl odpovědi na mé původní dotazy.

Analogový signál neumí X1500H konvertovat do HDMI. Zobrazí ho zase jenom na analogovém výstupu. Dodatečně jsem zjistil, že to neumí ani X2500H, ale až vyšší verze. Na rozdíl od Pioneera, který by to měl umět.

Kupodivu HDMI-CEC projde z TV přes AVR až do R-Pi. Jak ve vypnutém, tak zapnutém stavu AVR.
Jenom jsem si teď uvědomil, že jsem to zkoušel asi s vypnutým ARC kvůli mému následujícímu "problému".

K propojení AVR s TV (plasma Panasonic TX-P42ST30E) jsem použil 5m HDMI kabel, kterým jsem příležitostně používal k propojení PC-TV, takže je (byl) funkční. Nyní při propojení s některým ze vstupů HDMI 1 až 3 na TV (zadní vstupy) však TV nezobrazí žádný obraz z AVR. Pokud ale zapojím kabel do bočního vstupu HDMI 4 na TV, tak obraz normálně běží. Přitom dle manuálu by všechny vstupy na TV měly mít stejné parametry. Takže tím pádem jsem zatím nemohl využít ARC. Zkusím pořídit nový lepší HDMI kabel, snad pomůže, i když mi není jasné, proč stávající funguje jenom v jednom ze vstupů. :hm

Edit: Tak nový HDMI kabel je doma a propojení AVR - TV je už normálně funkční. Teď ještě dořešit zapojení a nastavení R-Pi.
ilja2001
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků