Jaký stereo receiver k repro Bose 301?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MandyM 27. 12. 2018 21:32

Ahoj, pořídil jsem repro Bose 301, protože se mi líbilo jak při své malé velikosti hrály. Co na ně při ceně 8tis Kč říkáte?

Teď bych k nim chtěl koupit stereo receiver s wifi a bt. Zvažuji Yamahu R-n402d nebo Onkyo TX 8250.

Který je vhodnější? Případně máte tip na nějaký lepší za podobné peníze?

Hudba převážně ze Spotify nebo přes bt z telefonu. Žánr převážně rock, místnost cca 25m2.

Díky za rady a tipy.
MandyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekr77 28. 12. 2018 08:18

Takže stereo receiver? Vždycky přemýšlím, co člověk vlastně potřebuje - také budu začínat na stereu, dost možná skončím max na 2.1, přesto bych asi v dnešní době chtěl mít nějaké HDMI vstupy/výstupy - tedy pokud budeš někdy koukat na filmy.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MandyM 28. 12. 2018 08:58

Měl jsem domácí kino Sony 5.1 a stejně to nebylo ono. Na filmy to člověk musel mít dost nahlas a hudba na tom byla podobně. Navíc se psy a malými dětmi jsem nucen k výrazně tiššímu poslechu a tam to nezahrálo téměř nic.

Takže jsdm se rozhodl k návratu ke stereu. Prostor na nějaké velké sloupové repro není (navíc o nich žena nechce ani slyšet) a když jsem v RSTORE slyšel hrát tyhle 301, tak rozhodnutí padlo.

Jinak HDMI k receiveru nepotřebuji, zvuk spojím optickým kabelem.

-- 28. 12. 2018 10:30 --

Ještě zvažuji jestli nepořídit nějaký all-in-one jako např. Marantz M cr611 nebo Denon rcd n9.

Co vy na to?

Díky.
MandyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekr77 28. 12. 2018 09:43

Také jsem se díval na mikrosystémy Denonu a Marantzu. Přijde mi, že jsou to nádherné stylovky, ale občas to stojí stejně, jako už kvalitní AVR, samozřejmě bez repro.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 12. 2018 10:43

Pokud chcete pouze stereo, nekupujte AVR. Nejlepší z hlediska kvality zvuku je samotný zesilovač, klidně nějaký bazar a k tomu samostatný streamer.
Samozřejmě existují i síťové receivery, dokonce i s HDMI
https://www.htpshop.cz/stereo-prijimace ... -zaruka--/
https://www.htpshop.cz/av-prijimace/onkyo-tx-l20d/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MandyM 28. 12. 2018 10:57

Tady ale budu na 10tis+ za ten streamer a min to samé za zesilovač, že ano?

To tu Yamahu R-n402d pořídím novou na Amazonu za 365eur (9,5tis).
MandyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekr77 28. 12. 2018 11:05

Hmm, vždycky když si myslím, že mám hotovo, tak pak přijde zase vystřizlívění. Nikdy jsem neměl více než stereo, možná bych ještě přidal subwoofer, takže by podobně doporučované stroje stačily. Jenže jaksi podvědomě v hlavě hraje - čím více kanálů, tím více Adidas, protože co kdyby třeba jednou, i když na to posledních 15 let vlastně nedošlo :-) Tuhle "ultraslim" kategorii vidím vlastně poprvé, předtím to byl akorát Marantz, který je v dané třídě tenčí, než zbytek (1609). Sorry za offtopic, autor příspěvku měl požadavek jasný - stereo.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MandyM 28. 12. 2018 11:17

Více kanálů a více repráků znamená více tahání kabelů. Neříkám, že to nemůže hrát fajn, ale dost dobře si nedovedu představit, že bych to teď dodatečně po bytě roztahoval. Snad kdybych někdy rekonstruoval nebo stavěl, tak si tam min přípravu udělám...
MandyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 12. 2018 12:16

Na hudbu pres BT,popr. spotify z telefonu,je to vyhazovani peněz,na to stačí Yamaha r-s 202D,za 5.900kč. Nema klasickej streamer ap,ale na co,kdyz chces prehravat pres tel. a BT.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 28. 12. 2018 14:08

Na kvalitní AVR a samozřejmě celou sestavu repro v odpovídající kvalitě je potřeba si připravit podstatně více peněz.
Plastové chrastítka, nejlevnější AVR a sestavy s pidi mini repráčkama vůbec neberu v úvahu.

Kvalitní streamer nebo síťový přehrávač nemusí stát deset tisíc:
https://www.alza.cz/sitove-audio-prehra ... 867622.htm
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3935
ale samozřejmě integrované řešení nabízí větší komfort a jednodušší ovládání i méně kabelů na propojení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MandyM 28. 12. 2018 23:49

Tak dnes, náležitě posilněn vínem a po pročtení všech možných diskusí a recenzí, jsem se rozhodl pro Onkyo TX 8250, tak doufám, že to byla dobrá volba ...

-- 29. 12. 2018 00:51 --

Objednáno na amazon.de za necelých 10tis Kč.
MandyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 29. 12. 2018 15:17

Pěkná cena ,u nás to mají pěkně natažený.Myslím že budeš spokojený.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MandyM 21. 1. 2019 22:19

Ahoj, tak sestava je doma a hraje super (nejsem teda zadny audiofil). Jeste prosim o jednu radu. Na repracich je uvedeno 4-8 Ohmů a výkon asi 20-150w. Mám na receiveru nastavit 4 nebo 6 Ohmů? Díky.
MandyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 1. 2019 22:46

Nastavit treba tu najnizsiu, t.j. 4 Ohmy.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MandyM 21. 1. 2019 22:58

Třeba nebo právě? ;-)
MandyM
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků