Co vybrat: zosilovac/receiver/Sonos/Audio Pro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Ktora varianta bude pre mna najlepsia (s moznostami linein, siet, bluetooth, airplay, cena):
VARIANT 1: AV receiver 1 %  20%  [ 1 ]
VARIANT 2: Zakladny zosilovac 0 %  0%  [ 0 ]
VARIANT 3: Lepsi zosilovac so sietovymi a bezdrotovymi funkciami 2 %  40%  [ 2 ]
VARIANT 4: SONOS 0 %  0%  [ 0 ]
VARIANT 5: Audio Pro 0 %  0%  [ 0 ]
Ina 2 %  40%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 5

Odeslat příspěvekod cerwik 21. 12. 2018 14:02

Ahojte,

planujem kupovat gramofon + stereo (2.0, resp. 2.1 do buducna) a potrebujem od Vas radu pri vybere zosilovaca/receivera resp. multiroom systemu (SONOS, AUDIO PRO).

Cely zvukovy stereo system by som chcel mat napojeny na toto (aby mi toto vsetko vedelo cez to hrat):
- Smart TV
- Magio Box / set-top box (opticka TV od telekomu) - pripojena k TV cez HDMI
- Apple TV 4 (HDMI, Wifi, Bluetooth, AirPlay) - pripojena k TV cez HDMI
- NAS Synology (sietovy disk s uloziskom filmov a hudobnej kniznice iTunes)
- iMac, iPhone, iPad (wifi, bluetooth, streamovanie)
- Gramofon ktory budem kupovat (podla potreby aj so vstavanym predzosilovacom) - pravdepodobne ProJect Primary E alebo E Phono.

V sucanosti si filmy ulozene na NAS spustam prostrednictom aplikacie INFUSE v Apple TV a hudobnu kniznicu iTunes ulozenu na NAS cez aplikaciu Plex na Apple TV.
Vsetko to ale ide cez TV. To znamena, ze nedokazem pocuvat hudbu pri vypnutej TV a to chcem prave docielit kupou sterea (samozrejme potrebujem pripojit aj gramofon a chcem mat dobry zvuk)

Po dlhom uvazovani som prisiel na tieto varianty:

VARIANT 1: AV receiver
- Repro: Q Acoustics 3020i - cena cca 300eur
- AV Receiver: podla funkcii (bluetooth, airPlay, atd) - cena cca 350-450 eur
- Vyhody: Cena. Za taku cenu kupim len zakladny zosilovac bez funkcii ako bluetooth a airplay.
- Nevyhody: Potrebujem len 2.0 resp. 2.1 zvuk, preto mi to pride zbytocne (asi vsetky recerivery su 5.1 a viac). A pravdepodobne nevyuzijem ani HDMI vstupy, mali by mi stacit analog audio in. A asi to nebude ani tak kvalitne hrat.

VARIANT 2: Zakladny zosilovac
- Repro: Q Acoustics 3020i - cena cca 300eur
- Zosilovac: napr. Onkyo A-9010 - cena 250eur
- Vyhody: Cena. Kvalitnejsi vystup ako z AV receivera.
- Nevyhody: Nema buetooth, wifi, neprehra mi nic z NAS.

VARIANT 3: Lepsi zosilovac so sietovymi a bezdrotovymi funkciami
- Repro: Q Acoustics 3020i - cena cca 300eur
- Zosilovac: napr. Onkyo TX-8250 - 550eur.
- Vyhody: Pravdepodobne vsetko co potrebujem (???).
- Nevyhody: Cena

VARIANT 4: SONOS
- SONOS PLAY:5 (2ks) - 1100eur
- switch na prepinanie kanalov - 20eur
- Vyhody: Vsetko pekne a jednoducho poprepajam. Do vstupu pripojim switch a do neho naplachm vsetky draty (TV, settop box, apple tv, gramo) a ostatne zariadenie pripojim cez siet (NAS) alebo bezdrat (AirPlay, Bluetooth).
- Nevyhody: Cena. A neviem ako to je so zvukom v porovnani s zosilovac/receiver + Q acoustics

VARIANT 5: Audio Pro
- AUDIO PRO C5 (2ks) - 520eur
- AUDIO PRO C10 (2ks) - 740eur
- switch na prepinanie kanalov - 20eur
Priama konkurencia k SONOS. Udajne to disponujem horsou aplikaciou ale lepsim zvukom ako sonos (porovnanie SONOS PLAY:5 a AUDIO PRO C10). Neviem ale ci to je pravda.
- Vyhody: Cena. Zvuk v porovnani so SONOS (ak sa da verit internetu).
- Nevyhody: Neviem ako to je so zvukom v porovnani s zosilovac/receiver + Q acoustics

Budem rad za kazde rady. Ide mi hlavne o to, ci naozaj vsetko viem prepojit prostrednictvom tychto variant (okrem viarianty 2, ktora nema bezdrotove a sietove funkcie). A hlavne ako je to zo zvukom.

Vdaka.
cerwik
Junior

Odeslat příspěvekod gugel 1. 1. 2019 23:58

ahoj...za mna trojka...hoci ma ten stereo receiver plno ficurin ;) v app store mas jak ds audio na synology, tak onkyo remote ale v podstate mas teoreticky vsetko na dialkovom ovladaci...bluetoth Ti myslim ani netreba, streamovat budes cez wifi z ipadu :) .. zvuk??? neviem ci niekto ma takuto zostavu, keby si mohol ta skoc ldakde vypocut, preto nemozem povedat, ze zostava je dobra alebo zla.... drzim palce
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 1. 2019 07:46

Ja som tiez za riesenie 3, len taka poznamka, ku Q Acoustics 3020i asi budes potrebovat aj subwoofer (hlavne na filmy). Receiver moze byt este aj napr. Yamaha R-N402D (Yamaha R-N303D), Pioneer SX-S30DAB alebo Onkyo TX-L20D, pricom tie dva posledne maju aj HDMI.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2019 10:08

Vzhledem k připojovaným zařízením určitě stereo receiver s HDMI vstupy.
Repro alternativně Polk Audio Signature, tam by se snad dalo obejít i bez toho SW, alespoň u sloupků.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků