Dotaz - AV receiver + 5.1 Genius HF5000

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kubicek123 25. 11. 2018 10:39

Ahoj,
od včerejška pročítám všechny možné fóra a bohužel jsem nenašel odpověď na mou otázku.

Chystám se pořídit AV reciever Yamaha HTR-4071 a propojit jej se stávajícími Genius 5.1 HF5000. Bude to prosím vzhledem k aktivnímu SW a analogovým vstupům možné? Pokud ano, docílím 5.1 zvuku? Bude hrát i SW?

Ano, vím, že to není ideální řešení a kvalita repro absolutně nevyužije potenciál AVR, ale má se jednat jen o dočasné řešení, než pořídím nové (a pasivní) repro.

Aktuálním cílem tedy zatím není zlepšení kvality zvuku, ale pouze propojení AVR s TV, PS3, PS4, Raspberry PI3 s KODI a využití streamování z iPadu/mobilu + Spotify a to tak, aby vše hrálo z beden a ne jen z interních repro v TV. Ideálně tedy i 5.1.

Moc prosím o radu. Neprosím o workaroundy jak dostat zvuk z TV do repro přes převodník atd, AVR chci pořídit tak jako tak.

PS:spěchá (black friday)
Děkuji :-)

Obrázek Obrázek
kubicek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maathes 25. 11. 2018 11:44

ano možné to je..samotné repro přípojít do receiveru,a aby ti jel SW tak připojíš na receiveru audio out a připojíš to do geniusu třeba do TV vstupu..
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allon01 4. 1. 2019 23:15

Zdravím,
také přicházím s prosíkem o pomoc.

Požadavek: Chtěl bych připojim multimedialní box přes AV receiver do TV tak, aby zvuk šel z receiver do beden 5.1 a obraz na TV.

Box: TESLA Mediabox QX4 (výstup HDMI, SPDIF)
Receiver: Kenwood KRF-V7300D
Repro: Genius SW-HF 5.1 5005
Televize: Samsung, ale to je jedno.

Požadavek na připojení: Receiver disponuje 3x vstupem HDMI (2x do receiver, 1x ven do TV). Představuji si, že do vstupu HDMI na RECEIVER připojím TESLA a výstupem TV (to je to nejjednodušší). Nevím však, jak připojit repro GENIUS. Respektive by to šlo:
1) připojit každý reproduktor zvlášť do RECEIVER, ale pak nevím, kam připojit SW? Také by mohl nastat problém, že když mi při přehrávání dítě otočí volume naplno, odrovná to ty bedničky GENIUS, protože nejsou stavěny na takový výkon.
2) nějak připojit SW stejně jak z počítače (3x jackem 3,5mm) do SW a z něj bedničky. Tady však nevím, kam zapojit ten jack 3,5mm? Takto by měli být snad bedničky chráněny proti odrovnání, ale také si nejsem jist, jsem úplný lajk na audio.

Manuál na Kenwood: https://kasc.kenwood.com/files/prod/104 ... 0D_ENG.pdf
Případná odpověď by mi pomohla schématem z manuálu.

Pokud je někdo, kdo těmto věcem holduje a je z Olomouce, může se u mě stavit na kafe, zákusek a pomoct mi. Repro zatím měnit nechci, budeme se stěhovat do RD, tak to budu řešit až tam.

I manuál v češtině by nebyl k zahození.

Děkuji mnohokrát za každou radu
Allon01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 5. 1. 2019 00:06

Tak ako pises v bode 1) a SW prepojit zo subwoofer pre out (receiver) na vstup napr. TV (Genius) cez rozdvojku cinch. V pripade otocenia volume naplno by som sa skor obaval znicenia receivera, tych bedniciek Genius skoda nebude...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků