Kompatibilita zesilovače

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vít Cenek 18. 11. 2018 13:06

Dobrý den, dostal jsem se ke dvěma reproduktorům Tesla ARO 687 5W 8ohmů.
Namám zesilovač odpovídající parametrům, tak jsem chtěl něco levného do tisíce, použil bych asi tohle:
https://www.ges.cz/cz/stavebnice-mk-190 ... 13168.html
Ale nejsem si jist kompatibilitou, nechtěl bych zničit reproduktory ani zesilovač. Nejsem moc v oboru audia znalý a tak vás prosím o pomoc. Bude mi to fungovat?
Děkuji Cenek
Vít Cenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 18. 11. 2018 14:21

Chápu to tak, že máš samotné reproduktory a nikoli kompletní reprosoustavy?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vít Cenek 18. 11. 2018 14:34

Dva identické reproduktory, koupil jsem je zvlášť, ale jsou to ty samé.

-- 18. 11. 2018 14:42 --

Ne, není to repro soustava
Vít Cenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 18. 11. 2018 14:56

Sice to není to, co chceš slyšet, ale pokud to máš na poslech hudby, doporučil bych nějaké kompletní reprosoustavy, klidně tesla ARS xxxx, se samotnými reproduktory to nebude žádná hitparáda.
Podívej se třeba sem
http://www.angelicaaudio.cz/hifi-boxes-5/
s tím člověkem se dá i poradit ohledně toho zesilovače, má toho mraky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vít Cenek 18. 11. 2018 15:06

Děkuji za radu, ale mě teď hlavně zajímá, jestli si ten mnou vybraný zesilovač sedne s parametry repro, že to nebude zrovna super mi nevadí
Vít Cenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 18. 11. 2018 15:46

Zesilovač by měl být OK, ale nejsem si jistý zapojením na přímo bez výhybky, abys to hned neodpálil.
Jinak ARO 687 8 ohmů jsou dnes už velice vzácné a prakticky nesehnatelné kousky, pokud jsou v dobrém stavu. Někteří by ti možná utrhali ruce, kdybys je chtěl prodat, protože je potřebují do svých vymazlených vintage reprosoustav.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 25. 11. 2018 14:57

Nechcem zbytocne zakaldat novu temu, mam receiver (zostavu) ONKYO HT-S3200 a chcel by som miesto prednych povodnych repro kupit: Magnat Monitor Supreme 102. Zadne priestorove, subwoofer a center by ostal povodny. Budu ku tomuto receiveru tieto magnaty vhodne? Info ku receiveru: https://www.eu.onkyo.com/en/products/ht ... 35619.html

Dakujem
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2018 07:42

Nepomůžeš si, ta sestava repro je frekvenčně sladěna se SW, tedy je to kompletní systém satelitů a basáku, který dokáže rozumně fungovat pouze jako celek.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 26. 11. 2018 10:13

to znamena, ze ten zvuk nebude dobry resp. bude tam skreslenie, bzucanie alebo ine neduhy?
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2018 11:02

To znamená, že ty původní satelitní soustavy končí na spodním pásmu výše než klasické repro, nehledal jsem to, ale klidně to může být kolem 200-250 Hz a od této frekvence to přebírá SW.
Zatímco klasické regálovky hrají do cca 60Hz, takže když to zkombinuješ, tak by se ferekvence v pásmu 60-250Hz překrývaly (dublovaly). To nejsi schopen nijak korigovat, abys neuškodil zvuku ze zbytku soustav (efektové a centrál).
Výsledkem by mohl být přebasovaný, dunící a jinak nekontrolovaný basový projev.
Zkreslení, bzučení apod. by se nemělo objevit, není důvod.
A to nemluvím o zcela odlišném zvukovém projevu těch Magnatů od zbytku soustavy, ani o tom, že kvalitativně je to... no nic moc.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků