YAMAHA R-N402D + DYNAVOICE MAGIC F7-EX ver.3 vs. DYNAVOICE C

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lukas.krtecek 12. 11. 2018 20:13

Zdravím Vás. Jsem absolutní HI-FI začátečník. Doteď jsem poslouchal hudbu pouze přes 2.1 Logitech Z 2300.
Jelikož mám hudbu rád a konečně jsem v situaci kdy si to mohu dovolit, rozhodl jsem se do sebe z tohoto pohledu trochu zainvestovat. Pročetl jsem mraky diskuzí a recenzí a došel jsem k závěru (jestli se mýlím, tak mě opravte), že pro využití 80% hudba 20% filmy pořídit nejlépe stereo receiver + stereo reproduktory.
Po dalších pročtených diskuzích a recenzí jsem se dostal ke kombinaci:

A) YAMAHA R-N402D + DYNAVOICE MAGIC F7-EX ver.3

B) YAMAHA R-N402D + DYNAVOICE CHALLENGER M 65 EX ver.4

Prosím Vás tedy o zkušenosti a rady.
Jinak hodlám investovat cca do 25.000,-
Místnost (obývací pokoj) pro ozvučení 5 x 8 m.
Hudba bude pouštěna převážně přes Airplay, síť NAS, USB.

Děkuji za názory
lukas.krtecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 11. 2018 00:00

:-D Vybráno víceméně máš, tak hupky dupky někam poslechnout :-D
Vincent SV 237MK/Onkyo Integra DX 6850/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro stavěné,seas prestige třípásmo(Dawsoo)
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod borelli 15. 11. 2018 21:21

Pánové, chtěl bych Vás požádat o pomoc při výběru stereo reciveru a to s následujícími požadavky:

- použití bude všestranné – flac, mp3, internet rádia, hudba spíše klidnější (klasika, jazz, ale i rock), propojení s TV, FM rádio…
- Síťové funkce, internet. rádio, do budoucna i NAS, raději i DAB
- Cena – tady mám stanovený horní strop ~12.900Kč. Ano, je mě jasné že dražší stereo bude hrát lépe, ale cenu bych chtěl respektovat i s ohledem na to, že k tomu budu připojovat 50 W repro Tesla ARS 944 a bydlím v bytovém domě, místnost je o rozměrech 4,2 x 5 m.

Nakonec jsem vytipoval dva favority a to:
- YAMAHA R-N402 (cena ~12,9K)
- Pioneer SX-N30DAB (cena ~11,5K)

Díval jsem se ještě na Onkyo CS-N775D, malý, všestranný přístroj, ale ta cena 14,5K už je asi nad rámec možností... Co by jste z uvedených kousků doporučili ?

A ještě jeden amatérský dotaz – omlouvám se, ale optat se musím. U Yamahy se uvádí minimální výstupní výkon RMS: 100W + 100W (8 ohms, 40 Hz-20 kHz, 0.2% THD), můžu k tomu připojit ty Tesla ARS 944 ?
borelli
Kolemjdoucí