jaký zesilovač na instrumental - Jazz

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod borovic 11. 11. 2018 14:19

dobrý den,
poslouchám převážně instrumentální hudbu a jazz. Můžete mě někdo poradit, jaký na takovou hudbu nejlepší zesilovač? Aby byla plasticita prostor klid, prostě aby se to dalo poslouchat celý den...
Cena tak kolem 20-30 tisíc starší kus...
uvažoval jsem o Hegel100, Yamaha1-2k, Advance acoustic120?
Taky by možná mohl být Cambridge audio, Marantz?
borovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 11. 11. 2018 17:40

Aby si mohl poslouchat, Tak potrebujes i dalsi techniku jako reprosoustavy ;). Jinak za dany rozpocet za me bych se nebal elektronkoveho zarizeni ala Primaluna,Yaqin ap., ale tezko radit kdyz nevi clovek jaky je partak k zesiku.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 11. 11. 2018 19:16

Zesilovac sam o sobe charakter hudby nedela,v idealnim pripade je neutralni. Je treba vhodne parovat se zdrojem hudby a repro,bez techto informaci ti mohou byt sebelepsi rady k nicemu.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 11. 2018 10:23

Pokud by mně někdo doporučil zesilovač, že umí zahrát dobře (jen?) "instrumentální hudbu a jazz", měl bych se před takovým zesilovačem na pozoru.
Zesilovač má být neutrální, nemá si nic vymýšlet a přikrášlovat a ve své třídě musí zahrát dobře vše, co se mu předloží.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod borovic 12. 11. 2018 12:39

musí, nemusí... nejde o to co se ve světě globálně považuje za správné. Protože se to považuje za správné, píšou to v každé recenzi, že je zesilovač neutrální :)
Vím že je na jazz skvělá Yamaha - střední modely, ale co ty vyšší? nebude to už moc zaměřené na detail? Ještě by byl možná dobrý craack 50ka, ale má možná slabý výkon?
Ten Hegel mě hodně láká...
Zesilovač doplní staré, ale dobré repro ReVox atrium B MK3.
Převodník dořeším pak, podle toho, jaký by byl v eventuelně vybraném zesilovači. Hraju z HtPC.
borovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 12. 11. 2018 13:49

Ty reprosoustavy jsem nikdy neslysel,ovsem podle parametru(i kdyz jsou dosti citlive),budou vyzadovat zrejme vykonne železo. Tim craackem jsi myslel creek evo 50? Dlouho jsem o nem uvazoval,je i v nabidce bazarů(jako novy),jen se mi ty bedny k nemu jeví jako overkill.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod borovic 12. 11. 2018 14:04

no právě, creek bude slabý. Ty dva basáky potřebují kontrolu. Ale je zrovna na bazaru za super peníze, 13k myslim?
Na revoxech jsem už nějaké zesilovače zkoušel a kdo říká, že hudbu zesilovač nedělá, se plete. Samozřejmě základ jsou bedny, ale ty revoxy asi prostě hrají přesně co se jim pustí a jakýkoli výkyv je znát. Proto je mezi zesilovači na ně připojenými velký rozdíl!
Proto chci nějaký názor předem, abych netápal v moc velkém okruhu.
Potřebuji, aby to hrálo zvuky rozmístěné v přesně ohraničených množinách, rozprostřené v prostoru se vzduchem mezi nimi. A aby to bylo barevné, líbivé, a v rámci možností detailní. Ty množiny samy musí být plastický rozměr. Hyhy :)
borovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2018 14:13

A tohle všechno za 30 tisíc?
Krásný sen... a pak ses probudil :D.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 12. 11. 2018 19:02

Myslím že by tvoje požadavky mohl splňovat bazarový Naim. Zrovna je třeba jeden tady https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... m-nait-xs/
Je to sice předchozí model než mám já ale předpokládám že bude hrát stejně. Jen má o něco menší výkon. Detailů i razantních basů si užiješ dokonale.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... im-nait-xs
A dost poslouchám smooth jazz a pohodička.
Naposledy upravil johanx dne 12. 11. 2018 19:12, celkově upraveno 1
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 12. 11. 2018 19:12

Tenhle naim na revoxi atrium? Asi ne.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod johanx 12. 11. 2018 19:15

Revoxy sice neznám ale můžou se domluvit třeba na zapůjčení. Teď se dívám že jsou 4 ohmové, moje taky, vidíš někde problém?
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2018 19:49

NAIM, proč ne, když k němu přidáš třeba toto:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3712

Já bych k těm Revoxům nedával nic slabšího než 200W/8ohmů. Ne že by to se slabším zesilovačem nehrálo, ale kontrolovat ty basáky nebude legrace.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 12. 11. 2018 19:55

Jenže požadavek je 20-30
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2018 20:02

Já bych za to místo integráče koupil pořádný koncák. Klidně bazar. Vlasně jedině bazar, na nový je to málo.

-- 12. 11. 2018 21:07 --

Tohle je pořád drahé, ale něco takového:
https://www.sbazar.cz/osiwek/detail/282 ... -zesilovac
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 12. 11. 2018 20:10

Dělám videjko jak mi hraje smůtdžezík. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků