Brum z repro Marantz SR7005

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dupaljiri 3. 11. 2018 15:36

Zdravím mám problém s Brumem při zapojení analogového zdroje.Půjčil jsem si RCA kabel abych vyzkoušel DAC v OPPO 203 a bohužel při vyšších hlasitosti je tam slyšet brum,přišel jsem na to že to je způsobeno Anténou zapojenou jak v TV tak Rádia v AV. Jakmile odpojím obě je vše bez problému. Brum jde do AV přes HDMI kabel z TV a radio napřímo. Rád bych požádal o radu jak se tohoto brumu zbavit neboť jsem přišel na to že DAC v Oppo je pro mně kvalitnější a rád ho využívsal.
Našel jsem anténí galvanický oddělovače,ale píšou tam že řeší problém s obrazem a o AUDIU nic nepíší. říkam si že než nečo objednám je lepší se zeptat děkuji moc.
Jen dodám ještě anténa je od UPC jak pro rádio tak pro TV
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 4. 11. 2018 10:27

jinak včera jsem volal na UPC abych se poradil jaký použít galvanický oddělovač aby nebyl pokles signálu,tak ze začátku nevěděl o co jde tak jsem se mu to snažil vysvětlit a nakonec se snikym radil a odpověď že je to úplně jedno,že by to nemělo mít vliv,ale třeba na Alze u recenze na Oddělovač je napsáno že má velký útlum a omezil nabídku DVB-C
Naposledy upravil dupaljiri dne 4. 11. 2018 13:35, celkově upraveno 1
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 4. 11. 2018 11:27

Tak stejný problém u UPC mám také. Jen brum byl kapku větší, velmi hlasitý. Vedl jsem signál takto: přehrávač - HDMI - reciever - HDMI - TV. Vezl jsem Onkyo do servisu a bylo mi řečeno o problému s anténou. Jak anténu vytáhnu z TV, je po brumu. Ještě zkusím kvalitnější přepěťovou ochranu, která má i filter na TV a Satelit.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 4. 11. 2018 12:15

Nejaký lepší HDMI tieneny kábel by nepomohol?
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 4. 11. 2018 13:37

martinhamr píše:Tak stejný problém u UPC mám také. Jen brum byl kapku větší, velmi hlasitý. Vedl jsem signál takto: přehrávač - .....

U mně je paradox že brum se projeví pouze při užití Analogového zapojení. Pokud zvuk vedu z Oppo do AV pouze HDMI tak je vse OK ale jakmile ke zvuku použiji RCA cabely tak je brum na světě
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 7. 11. 2018 18:19

Tak dnes dorazil Signal Galvanic Separator 5-2400MHz a problem vyresenej
http://www.omko.cz/galvanicky-oddelovac-fm2-f/
dupaljiri
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků