Upgrade zesilovače a reprosoustav

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Romix64 4. 10. 2018 15:02

Zdravicko,

mam doma tento zesik (Pioneer A-66X). Mam k nemu pripojene sloupy JBL TLX40 Na tuhle soupravicku je pripojeny gramofon Pioneer PLX-1000 s prenoskou Ortofon 2M RED. K poslechu CD vyuzivam OPPO UDP-203. Postupne bych asi chtel upgradovat reproduktory a zesilovac, jelikoz mam tak nejak pocit, ze se jedna o nejslabsi clanky teto sestavy. Chtel jsem se zeptat na tento zesilovac: Pioneer A-40AE

Nejsem moc velky znalec, tak se radeji zeptam, zda to za tu investici stoji. Reproduktory i zesilovac jsem kupoval pred cca 2 lety v bazaru, jako pouzite. Musim uznat, ze za ty penize to hraje bezvadne, ale chtel bych to zase posunout nekam dal. Jedine, co me na tom zesiku trosku mrzi je, ze pripojeni na sluchatka asi nebude moc kvalitni, jelikoz zvuk ve sluchatkach je priserny, i kdyz hraje CD.

Diky za pripadne rady a pripominky.
Naposledy upravil Nick Cave dne 4. 10. 2018 15:33, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 4. 10. 2018 16:40

Kolik do toho chceš investovat? A Repro zase sloupy nebo regálovky? Do jak velkého je to prostoru?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romix64 4. 10. 2018 20:35

No videl bych to tak do 50.000. Zustal bych asi u sloupu, to mi celkem vyhovuje. Prostor je 5x5m.

Vim, ze Pioneer dela jeste lepsi zesiky, treba: Pioneer A-70DA. Ovsem otazkou je, jestli clovek rozpozna rozdil, pokud nema repro za minimalne 100 tisic.
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2018 07:31

Asi bych se neupínal na Pioneer, s tím rozpočtem se dá postavit velice slušná sestava z jiných značek, např. Cambridge Audio, Marantz, vyšší řady Yamahy nebo Onkyo...
https://www.htpshop.cz/zesilovace/cambr ... io-cxa-60/
https://www.htpshop.cz/zesilovace/marantz-pm7005/
https://www.htpshop.cz/zesilovace/yamaha-a-s701/
a řada dalších
Z bedniček pak třeba starší
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3910
U nových je v ceně kolem 30 tis. spousta možností, to chce vyrazit na poslech.
Samozřejmě můžeš pořídit trochu dražší zesilovač, kolem 30 tis. a levnější bedny nebo zase bazarové, kombinací je nekonečně mnoho.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 10. 2018 09:04

Az bude ten pijonýr v prodeji,bude stat kolem 12.000,rozhodne bych radsi volil napr. Marantz pm 6006,uz vzhledem k tomu,ze chces lepsi sluchatkovej vystup. Sam posloucham sluchatka z cd 6006 a kdyz si prectes,jakou pozornost tam sluchatkovemu zesilovaci venovali(HDAM-SA2),neslapnes vedle. Navic si marantz pro svou univerzalnost rozumi s repro napric znackami.

-- 5. 10. 2018 10:31 --

Tak pardon,uz jsem tu 40ae nasel v prodeji za necelych 11.000kc.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anton12345 5. 10. 2018 09:52

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Romix64 5. 10. 2018 10:19

Diky vsem za reakce. Jeste o tom popremyslim. Zkusim tedy dat sanci i jine znacce, i kdyz srdce stale vola po Pioneeru...:D V nasi rodine jsme mu uz leta docela verni... Zatim nikdy nezklamal. Odvazil by si nekdo odhadnout, za kolik se da prodat ten zesilovac a repro co mam ted doma? (Pioneer A-66X, JBL TLX40)
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 5. 10. 2018 10:46

Koukl jsem se na ceny,za co se tak asi prodává.Amp se pohybuje kolem 6000Kc a bedny cca 3500-4500Kc.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2018 11:24

Pioneer ve své době 80-90 let patřil k nadrůměru, ale pak šel kvalitou docela dolů. A koneckonců nejen Pioneer, ale třeba i Sony a další. Teď už je to snad zase OK.
V kategorii 20-25 tis., kde se předpokládám, vzhledem k rozpočtu, budeš pohybovat, bych osobně nejspíš volil jinou značku.
Vzhledem ke zdroji signálu předpokládám požadavek na digitální vstupy, pokud nemáš externí DAC.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 10. 2018 13:06

50k na nové repro+zesilovač s ohledem na to co máš nyní velký posun ve zvuku nečekej.Pokud tyto prostředky rozumně investuješ do bazarových kousků za rozumnou cenu tak už se dostaneš o mnoho dále.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2018 13:27

Pokud zvolí dobrou kombinaci a bude vybírat ušima a ne myší, tak se určitě o kus posune a především v možnostech konektivity.
Tady bych chtěl obzvlášť upozornit na to, že to, co má skvělé hodnocení v testech magazínů si nemusí sednout s vkusem posluchače nebo ostatními komponenty a nevznikne ta vytoužená harmonie.
Zvlášť u reprosoustav je běžné, že nejsou úplně univerzální na styl poslouchané hudby.
Takže kompilaci různorodých kvalitních nahrávek s sebou a hybaj do studia. :)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romix64 5. 10. 2018 13:28

tombas píše:Pioneer ve své době 80-90 let patřil k nadrůměru, ale pak šel kvalitou docela dolů. A koneckonců nejen Pioneer, ale třeba i Sony a další. Teď už je to snad zase OK.
V kategorii 20-25 tis., kde se předpokládám, vzhledem k rozpočtu, budeš pohybovat, bych osobně nejspíš volil jinou značku.
Vzhledem ke zdroji signálu předpokládám požadavek na digitální vstupy, pokud nemáš externí DAC.


Jo v telkach to u nas doma vede Sony. Pokud necpou do tech televizi ten zabednenej android, tak to jsou spolehlive stroje. Zkousel jsem LG i Samsung, ale nejak to nebylo ono. Na TV vysilani se prakticky nedivam, takze mi jde jen o projekci DVD,BLU-RAY a UHD. Na to slouzi naprosto perfektne OPPO. Jinak ted vsechno tahnu analogem, protoze ten zesik co mam je plne analogovej.
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2018 13:56

Nemluvím o TV, to je úplně jiná kategorie. S těmi analogovými vstupy je mi to taky jasné, proto jsem hned na začátku psal o zesilovačích s vestavěným DAC a digitálními vstupy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 5. 10. 2018 18:01

Co se týče toho Pioneeru A-66X ,to není špatnej zesák.Mám doma vintage Pioneera A- 60 a zvukově to je velmi dobrý.Abych ho zvukově překonal,musel bych koupit zesák minimálně za 20000.Zvukový posun nebude dramatický pokud budeš kupovat vše nové(jak už psal Leony5).Hodně dělají reproduktory.Na ně bych se hlavně zaměřil a asi jen bazar.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků