Výběr Av Receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Al_Capone 27. 9. 2018 14:44

Pokračování tématu - viewtopic.php?f=1711&t=1292093

Potřeboval bych vybrat AV receiver co umí 5.1. Cena - mezi 10k-15k. Prostor pro poslech - Mám místnost 6x4,5 metru (Obývák s kuchyní), nízké stropy (2,2 metru výška). Prakticky všechny zdi obestavěny nábytkem či okny, dveřmi, kuchyňskou linkou, na zemi korek. Plánuji ale v budoucnosti být v akusticky lepších prostorech a dokoupit si pouze repro do 5.1, teď asi budu mít jenom 2.1.

Zdroj signálu bude POUZE PC přes HDMI, takže mi o další funkce vůbec nejde, hlavní položka je co nejlepší reprodukce toho, co leze z HDMI. Nebráním se bazarovému zboží.

primární použití sledování filmů/ hraní her + poslech hudby.

Taková extra možnost - pokud by šlo do receiveru mít dablovaný výstup sterea. Myslím to v tom smyslu, že pokud koukám na film na plátno, tak zvuk jde do repro rozmístěných po místnosti. Ale když jsem u PC a monitoru, tak aby mi šel zvuk pouze do repro umístěných u PC (asi menší 2.1). Oboje zároveň nepoběží. Myslím, že by to měli umět bez nutnosti mít 9 kanálů (6 pro FILM - 5.1 a 3 pro PC - 2.1)

Díky za odp :)
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 9. 2018 16:10

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Al_Capone 27. 9. 2018 17:33

Vypadá zajímavě, ale možná je přece jenom pro mě předimenzovaný s těmi vstupy. Asi bych se měl krotit, přece jenom mám plány, ale nemůžu předpovídat, co bude za 5 let. Asi by přece jenom pro mě úplně stačilo 5.1.

S tím 5.1 - není problém nastavit, že 2.1 bude pro film (5.1 fakt do současnýho pokoje nedám ať to vymýšlím seč můžu) a 2 stereo menší pro PC a můžu mezi nimi přepínat?
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 9. 2018 17:56

AV receiver musi mat moznost ozvucenia pre druhu zonu, ale do druhej zony su urcene len 2 kanaly bez subwoofera (2.0). Ten bazar som dal preto, ze za cenu noveho AV receivera ziskas kvalitnejsi z bazaru, ale ked chces nove tak potom https://www.l-e.cz/onkyo-tx-nr575e alebo https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... AVR-X1500H. Su to 7.2 kanalove AV receivery, pretoze ak by si chcel do buducna 2 zony, tak ta hlavna by bola 5.1 a druha 2.0, pri 5.1 kanalovom receivery by hlavna bola iba 2.1 a druha 2.0.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Al_Capone 27. 9. 2018 18:05

Rozumím, ok. Bazaru se nebráním určitě, spoustu věcí mám z bazaru a spokojenost..

Ale když nad tím přemýšlím, tak bych vzal raději za stejnou cenu lepší a kvalitnější 5.1 než 7.1. Propojení s PC (druhá zóna) bych prakticky využil pouze teď, kdy 5.1 pro film mít nebudu. Až bude prostor, tak ty 2 od PC dám jako efekty a dokoupím střed a bude. A pro PC si pořídím potom nějakej základ za 2000. Ty repro lepší teď by byly kvůli pár hrám, co si chci ještě zahrát, ale jak to vidím, tak za 2-3 roky už PC hry hrát nebudu, už teď není čas ani chuť, takže už všechnu lepší reprodukci zvuku obstará ta 5.1 případná :)
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 9. 2018 19:54

Pohybujes sa v cenovej kategorii, kde sa kvalita tych receiverov nebude az na tolko lisit, aby si to poznal. Kvalitnejsi bol ten bazarovy, co som tu postoval.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků