Stereo síťový reciever (Yamaha R-N602 nebo Onkyo TX-8270)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 9. 2018 13:15

Tombas. Hovoris mi z duse a v podobnem pohnuti mysli.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod leoshavla 21. 9. 2018 06:36

Já mám DF6 a hrajou parádně, paskový výškáč, basují taky slušně. Když chci víc basů, tak mám ještě sub. PROSON RUMBLE 10 ten je taky super žádné dunění dá se krásně sladit s DF6
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod conwiq 21. 9. 2018 07:39

Zatím děkuji za diskuzi, hodně se přikláním k těm Dynavoice DF6, musím se na ně někam zajet podívat (Frýdecko-Místecko, Ostrava) popř. DF5, ve hře jsou ale i ty Q Acoustics 3050 (u těch nevím rozdíl mezi 3050i a 3050?), Klipsch, Dali Zensor 7...
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 26. 9. 2018 09:51

Ahoj, ja jsem se tady take zacetl a podle Tebe si koupil Onkyo 8270 pres amazon.de, v patek objednal, vcera v utery prislo, i kdyz psali, ze ma prijit az dalsi tyden, slo to rychle, cena kolem 15000 Kc s Amazon konverzi EUR-CKZ, u nas stale je za 17500 Kc.

Hned jsem nahradil starsi HK 970 a prehodil kabel, mam nastaven biamp. Mam jeste starsi CD prehravac HD 970, tak jsem vlozil CD David Guetta - Nothing but the beat a pridal trochu volume. Zvuk mi prijde srovnatelny s HK 970, i kdyz mi stale prijde ze Harman je takovy poctivejsi kousek, ty sroubovaci svorky ma robustnejsi a vazi nakonec take vice. Rad si poslechnu od ostatnich, co jim zni lepe.

Potom jsem to same poslouchal bezdratove pres Spotify poustene z IPadu. Rohodne nejlepe, podobne jako pres CD, to zni pri prenosu pomoci Chromecast. Trva to nekolik desitek sekund, nez se oba pristroje spoji, ale vysledek je velmi dobry. Mnohem horsi kvalita mi prijde pres Airplay nebo bluetooth, i kdyz se pripoji za par sekund.

Jenom v nastaveni zesilovace nevim, jestli mam dat impedanci 4 nebo 6 Ohmu, protoze moje bedny Heco Celan 800 maji podle webu 4-8 Ohmu, cekat bych sice jedno cislo, ale nasel jsme opravdu rozpeti. Ten mam na zesilovaci nastaveno 6 Ohmu a bez subwooferu.

DAB radio to naslo jedno z Brna, funguje to tak nejak, FM se mi uz skoro ani nechce ladit a internetova radia vidim, ze maji kodovani jako mp3 s malym tokem, to moc kvalitni zvuk necekam.
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 9. 2018 10:21

Nastav tu najnizsiu hodnotu, t.j. 4 ohmy, pretoze impedancia repro sa pohybuje medzi 4 az 8 ohmov.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod conwiq 16. 10. 2018 20:19

Tak od pátku 12.10. jsou doma bedny Dynavoice DF6. Po prvnotním zapojení téměř zklamání, ale to jsem netušil, jak moc se zvuk bude měnit během delší reprodukce. Za pár hodin se vše mění a po 5 dnech je to úplně jinde a to si troufám říct, že se ještě více rozehrají. Zatím jsem spokojený zvuk je supr, až je zahořím tak pošpekuluji více umístění a zbytek. Vypadá to, že to byla skvělá volba. Děkuji ještě jednou všem za diskuzi, nápady a rady.
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 16. 10. 2018 20:37

Není zač ;)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 23. 11. 2018 17:39

Zdarec
Chlapi, díky za spoustu informací, postřehů a zkušeností na toto téma. Rozhoduji se taktéž pro něco, co bude hrát lépe, v hledáčku zaměřovače mám právě tyto dvě značky, ale popravdě, pořád je v tom spousta otazníků. Moje srdce tíhne spíš k těm Yamahám, přece jen ta nostalgická funkce loudness je pro nás starší docela magnet. Ale to Onkyo je zase naprostá bomba z hlediska konektivity, o jiném takovém receiveru nevím.
Takže se zeptám, možná zde popadesáté, je ten "Onkyo zvuk" opravdu hodně odlišný od poslušné Yamahy? Mě se zvukově líbily Yamahy z devadesátých let (RX-570 a podobné), tak váhám, jestli si něco takového nekoupit za pár kaček v bazaru. Ale svět jde dál, třeba DAB, nebo internet taky není k zahození, tak jsem na vážkách.
Mám staré bedny "regálovky" JBL-LX44 a ty bych zatím měnit nechtěl, mám jejich zvuk rád. Jen k nim chci lepší pohon, než dosavadní AVR (Ya HTR-4065), domácí kino mě neoslovilo, takže chci zpátky ke kořenům, stereo je stereo. Otázka tedy zní, k tomu, aby mě nový, či i bazarový receiver vyrazil dech je nutno dvacetitisícový nový stereo receiver, nebo stačí dát polovic (R-N303D, TX-8220) a budu už se zvukem někde jinde, než s tím AVR?
A ještě jeden dotaz, vzhledem k tomu, že jedu dost ve vinylu, zajímá mě na jaké úrovni jsou vestavěné phono předzesilovače v těch dražších modelech, toto téma zakladetele tématu vůbec nezajímalo, ale já na mp3 moc nejsem, raději elpíčko. Bude pro mě lepší koupit levnější receiver a jet na externí phono preamp? Ty levné totiž žádný nemají, alespoň Yamaha ne. Předem dík za rady ptáků od repráků...
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 11. 2018 00:44

Odpověď jednoduchá, jestli chci kompaktní leč odrbané řešení, které nějak nehraje pak Onkyo. V opačném případě co funkce to přístroj čili raději vemu prověřenou Yamahu z bazaru (či jiný), koupím např. ProJect phono preamp a DAC. Selským rozumem, jak asi bude hrát Onkyo za 7 palackých co má v sobě DAC, phono .... Hnůj.
https://aukro.cz/uzivatel/hifi-store/na ... r_48=val_2 .. velmi solidní Vietnamcik na Aukru, bral jsem od něj Yamaha AX570 a vše ok. Na míle daleko od tvého AVR s kterým jsem začínal a do pár měsíců šlo z domu, plechový zvuk až blivno.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 25. 11. 2018 08:49

JohnyBuchaR - Dík za názor, mám podobný. Taky si nedělám iluze, že bedýnka za sedm Palackých nahradí několik jednoúčelových vypiplaných mašinek, které stojí dohromady desetkrát tolik. Nějak mě už však nebaví obměňovat staré odcházející komponenty za o trošku méně staré a čekat, který z těch staříčků se zase podělá. Momentálně mě odešel CD přehrávač, během pěti let to byl třetí, všechno to byly bazarové strojky, kdysi celkem slušné, dnes za babku. Taky považuji za postavené na hlavu, cpát výstup z moderní televize přes nějaký převodník do analogového vstupu nějakého veterána, byť to samozřejmě jde. Tak jsem prostě začal uvažovat o něčem novějším, páč to AVR mě skutečně nepřirostlo k srdci, v tom se určitě shodnem. Toto téma je nazváno dle dvou receiverů z kategorie za cca osm až deset Destinových, tak jsem si myslel, že něco takového už by trošku hrát mohlo, jsou to nejvyšší modely těchto dvou výrobců. Ty nejlevnější jsem zmínil jen jako součást řečnické otázky. Receivery bývaly před cca čtyřiceti lety výstavní mašinky, třešinky na dortu renomovaných výrobců a ty nejlepší jsou dnes docela ceněny ve sběratelských kruzích. Nějak se mi nezdá, že by dnes titíž výrobci nedokázali vyrobit alespoň trošku poslouchatelný stereo receiver. Něco už sice pamatuji, ale ještě bych chtěl na světě pár let pobýt a nemyslím si, že donekonečna oprašovat zesíky z osmdesátých let je to správné řešení. Je to jako s auty, ve veteránech také jezdí jen skupinka opravdových nadšenců veteránistů. Takže vlastně jsem se měl zeptat daleko jednodušeji: Hraje dnešní stereo receiver za 18 tisíc výrazně lépe, než šet let starý 5.1 AVR, který stál méně než polovic?
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 11. 2018 13:45

Otázka zní, co z vrcholných modelů stereoreceiverů Onkyo a Yamaha bude po zvukové stránce lepší.
Na to si přímo netroufám odpovědět, to by odhalil až slepý test. Můžeme se nanejvýš bavit o předpokladech k lepšímu zvuku. A tady musím Onkyu připsat mínusové body, konkrétně modelu TX-8270 za to, že v koncovém zesilovači použil redukovaný koncový stupeň z nějakého AVR.
Obrázek řekne víc: https://forum.audio.com.pl/uploads/mont ... 415ce.jpeg

Naproti tomu Yamaha už v modelu R-N602 použila řešení, které by se dalo nazvat standardním stereozesilovačem: https://sbhifi.com.au/wp-content/upload ... Inside.jpg

a v modelu R-N803 dokonce symetrické uspořádání, které je prakticky totožné s plnokrevným zesilovačem A-S701:
https://usa.yamaha.com/files/r-n803__ph ... d14181.jpg

Onkyo si připisuje naopak kladné body za HDMI vstupy. Je jen otázka, zda HDMI komunikace bude kompatibilní se všemi TV.
Společné komfortní ovládání TV a zesilovače/stereoreceiveru bez HDMI propojení se dá realizovat vhodným univerzálním ovladačem s makry.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 26. 11. 2018 20:05

Denkez - díky za odpověď.
Osobně si také myslím, že Yamaha na tom bude zvukově o chlup lépe, ale Onkyo, mimo HDMI-ARC, je taky o pár tisícovek levnější. Ale zřejmě ať si nakonec vyberu kterýkoliv z těchto dvou, asi si polepším docela dost, oproti téměř základnímu modelu AVR.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2018 20:58

Každá značka má svůj charakter, já mám rád Marantz, Onkyo mi přijde živější a Yamaha sušší a techničtější, ale každému se líbí něco jiného.
Audiofil by volil samostatné komponenty - zesilovač, DAC, phono předzesilovač, síťový přijímač... jenže pak mluvíme o desítkách tisích, integrované řešení ala TX-8270 nebo R-N803 budou vždy kompromisní, ale svůj účel za dané peníze plní dobře.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 26. 11. 2018 21:53

tombas, samozřejmě, máte pravdu.
Vím jak by to mělo vypadat dokonale audiofilské řešení. Nevím, zda by desítky tisíc stačily, spíš by šlo o stovky tisíc, aby to bylo skutečně dobré. Má to však háček nejen finanční. Při puristické sestavě - vše zvlášť, vznikne propletenec mnoha navzájem propojených komponentů a vyjma osoby "autora zapojovatele" takový systém nedokáže plnohodnotně ovládat nikdo jiný v domácnosti. Navíc je na to potřeba hodně místa a v neposlední řadě komponent nejdůležitější, dokonalý sluch, který takovou sestavu dokáže ocenit.
Právě proto hledám kompomis, chci trochu slušný zvuk za přijatelný peníz a zároveň pohodlí ovládání, jako u AVR.
Proti Marantzům nic nemám, leč nenašel od něj klasický stereo receiver, nepočítám bazar. Možná jsem hledal špatně. Zvuk Yamaha znám, tedy ze starých časů, dnes od nich mám levné AVR, to je však hračička spíš na filmy, byť mě za zy prachy docela mile překvapila. R-N803 jsem měl možnost slyšet, s repro Yamaha a dávám vám zapravdu, Yamaha je technicky nekompromisní, což je někdy dobře, jindy ne. Od Onkyo jsem nikdy doma nic neměl a přiznám se, láká mě čím dál víc, trochu živosti možná i uvítám.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2018 22:38

Záleží, jestli požaduješ HDMI konektivitu nebo ne, protože ty mají ve stereo zatím jen Pioneer a Onkyo, jinak je výběr docela bohatý.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků