Stereo síťový reciever (Yamaha R-N602 nebo Onkyo TX-8270)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 27. 11. 2018 06:23

V tom případě by byla vhodná varianta Onkyo + Dynavoice DF 5 nebo 6. Vcelku ideální za ty peníze.Případně Q Acoustics 3050.Zajdi někam na poslech.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 11. 2018 09:07

tombas píše:Audiofil by volil samostatné komponenty - zesilovač, DAC, phono předzesilovač, síťový přijímač... jenže pak mluvíme o desítkách tisích, integrované řešení ala TX-8270 nebo R-N803 budou vždy kompromisní, ale svůj účel za dané peníze plní dobře.

Mluvit v souvislosti se stereoreceivery o "kompromisním" řešení je poněkud nespravedlivé, protože se tím podsouvá něco jako méně kvalitního, méněcenného.
Stereoreceivery jsou plnohodnotná řešení pro toho, kdo hledá za dané peníze univerzální řešení s maximem poměru cena/výkon.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 1. 12. 2018 07:03

Takže: Pánové, díky za vaše rady, názory, zkušenosti…
Rozhodl jsem se pro „kompromisní“ Onkyo TX-8270. Vzhledem k tomu, že takových váhavých jako jsem já je asi více, dovolím si zde také napsat pár postřehů a prvních dojmů z tohoto receiveru.
Hned po rozříznutí krabice jsem chtěl zboží vrátit, protože první, na čem spočal můj zrak a co jsem uchopil do ruky, byl dálkový ovladač. Ten (podle mě) působí velmi odfláknutým dojmem, titěrné a tvarově málo odlišené pidičudlíky, no nevím, ale asi budu brzy shánět nějakou slušnější náhradu. Z Yamahy jsem zvyklý na festovní a tvarově i ergonomicky vymazlenější dálku, ovšem Onkyo dává ke svému nejvyššímu modelu stereoreceiveru ošizený čínský šunt na úrovni tržnicového dreku.
Ale rozbaloval jsem dál a z fólií se vyklubal velmi pohledný a (zase podle mě) hezky udělaný vlastní přístroj. Design přesně podle mého gusta, zadní panel je taky paráda, celkem solidní svorky na repro atd. Po zapojení a prvním nakopnutí jsem chtěl vracet podruhé, hrálo to jako polní telefon. Ale stačilo si chvíli pohrát s nastavením, po přepnutí impedance repro na u mě správné 4 Ω se to krásně rozehrálo a mě okamžitě přešly myšlenky na vracení.
Zvukově jsem si oproti základnímu AVR pomohl hodně, zejména vinyly a CD hrají jako víno. Vestavěný phono preamp je pro mě dostačující a použitelný. Takže mě zde teď krásně brumlají The Shadows a já znovu objevuji, co všechno na těch starých deskách je za detaily a co mi AVR + levný dočasný preamp nezahrály. CD taky paráda, Bach zní skoro jako v kostele.
Poněkud mě zklamala nízká citlivost FM tuneru. Polovina stanic, které mi na starším a levnějším AVR bez problémů hrály, na Onkyo šumí, nebo nehraje vůbec, taky marně hledám, jak to přepnout na mono. Podivné, kvality analogového tuneru bývaly dříve u receiverů prioritní. Ale umí to DAB+ a samozřejmě ty haldy rádií na TuneIn, takže jsem o nic nepřišel. Milovník analogového příjmu si asi teď klepe na čelo a považuje mě za blba, ale ta naše rádia stejně vysílají i na FM již ve studiu digitálně „zkompresorovaný“, či jinak zprasený zvuk, takže to zní většinou strašně, asi jako ty dunící empétrosky z netových rádií. Trošku slušný zvuk už u nás vysílá jen ČRo.
Je velmi příjemné nastrkat napřímo do jedné mašinky všechno možné, od čistě analogových záležitostí z minulého století (gramo, tape deck), přes CD až po soudobý Blu-ray player a TV přes HDMI (ARC funguje taky) a to vše pak velmi solidně zní. Komu vadí poměrně velký display, tak ten má tři stupně svítivosti, po zmáčknutí „pure audio“ zhasne úplně a pak už nic neruší lahodně plynoucí muziku. Takže tento „kompromis“ já beru a jsem spokojen, je to vlastně můj první nebazarový zesík, který se dá poslouchat bez korekcí :-)
Ježiš, ono už svítá….
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 1. 12. 2018 09:18

Tak super ,že si spokojený a hlavně že sis polepšil.Pokud máš možnost vyzkoušej Spotify.Ted má akci na 3 měsíce za 0,99,-€.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 3. 12. 2018 17:14

petison, Spotifi jsem zkoušel, ale je to pro mě španělská vesnice. Pochopil jsem dobře, že když si odtud chci něco pustit, jde to jen pomocí jiného zařízení (mobil, tablet, PC..)? Nebo existuje možnost přehrávat jen a pouze přímo na receiveru, tako jako rádia na TuneIn? Ťukat něco na mobilu mě nabaví, ani lovit cosi kdesi ve změti nabídek, nějak mě to neoslovilo. Holt jsem ze starého světa, umím pustit desku, nebo rádio, ale toto nechám mladším.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 17:42

Záleží, jestli receiver podporuje pouze Spotify connect, pak potřebuješ jiné zařízení, na kterém aplikaci ovládáš a receiver si pak jen streamuje vybranou hudbu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 3. 12. 2018 19:03

a navic musis mit placeny Spotify Premium, pokud se neco nezmenilo
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 3. 12. 2018 19:40

Hmm, tak mě se povedlo tam přehrávat i bez placení, ale jen a pouze pomocí apky v mobilu, mimochodem značně nepřívětivé, vnucující a otravné, vlastně jako skoro všechny androidní sra-čky.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 3. 12. 2018 20:14

Neplacený je o ničem.Pokud je placený ,je bez reklam a jde nastavit vyšší kvalita zvuku.Ovládat ideálně z PC.Stačí vytvořit playlist a pak jen spustit a poslouchat.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 20:27

Já jsem s apkou na mobilu spokojený, mám teda prémium účet, ale hledání, play listy, apod. úplně v pohodě.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 12. 2018 21:25

Pepa z lontu: Budiž ti útěchou, že DO k Yamaze R-N803D nevypadá o nic důvěryhodněji. Co mě ale zarazilo, tak tvá poznámka, že to Onkyo bez korekcí hrálo jako "polní telefon". To není zrovna jeho dobrá vizitka.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 21:27

Tak to je něco špatně. Ale měl jsem dojem, že šlo o chybné nastavení impedance repro v receiveru.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 12. 2018 21:40

Změna nastavení receiveru/zesilovače s ohledem na impedanci připojené zátěže nemá žádný vliv na výsledný zvuk.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 12. 2018 22:00

Ale on nerikal,ze bez "korekci" to hralo jako polni telefon. Rikal po rozbaleni a stacilo si pohrat s "nastavenim".
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 22:01

"Ale stačilo si chvíli pohrát s nastavením, po přepnutí impedance repro na u mě správné 4 Ω se to krásně rozehrálo a mě okamžitě přešly myšlenky na vracení." :hm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků