Stereo síťový reciever (Yamaha R-N602 nebo Onkyo TX-8270)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 11. 9. 2018 14:01

Jo, to je použitelný rozsah, ale v menu nastavení se určí přesněji. Však to v tom návodu najdeš. Jestli máš 6 ohm, tak nastav 4-6. U beden se jedná o nominální impedanci, skutečná se pohybuje v mnohem větším rozmezí, ale neměla by klesnout pod 4 ohmy. V opačném případě jde o bedny velmi náročné na stabilitu zesilovače, jinak dochází k výraznému zkreslení v pásmu, kde impedance klesá pod 4 ohmy. Teda hodně zjednodušeně řečeno.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 9. 2018 15:56

tombas píše:...jinak dochází k výraznému zkreslení v pásmu, kde impedance klesá pod 4 ohmy. Teda hodně zjednodušeně řečeno.

Opravdu, až tak zjednodušeno, že je to prakticky nesmysl.

Základní bezpečné nastavení zesilovače, u kterého se dá měnit nastavení jmenovité impedance, je ten nižší rozsah, tj. nastavení pro 4 ohm. V praxi to znamená, že takový zesilovač je vnitřně napájen nižším napětím a dosahuje jmenovitého výkonu jen v případě, že připojené bedny mají 4 ohm. S bednami o vyšší impedanci >6 ohm takový zesilovač nedosáhne plného výkonu a v tom případě je vhodné ho přepnout na vyšší impedanci, tj. na vyšší vnitřní napětí.
I když impedance bedny lokálně klesá pod svou jmenovitou hodnotu, a to je prakticky vždy, v lineárním nepřebuzeném stavu zesilovače to žádný vliv na jeho zkreslení nemá.
Pokud zesilovač při nejvyšším buzení slyšitelně zkresluje, bylo dosaženo bodu jeho limitace. V tom případě stačí, či přímo je nutno, ubrat Volume.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 9. 2018 17:06

Máš pravdu, tak, jak jsem to napsal je to nesmysl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conwiq 15. 9. 2018 20:36

Tak Onkyo je od pátku doma, takovou rychlost jsem nečekal. V úterý objednáno (zaplaceno) a v pátek mi ho PPL dopoledne dovezlo. První dojmy: je krásné, vše funguje (tedy snad), zvuk na sluchátkách perfektní, detailní, prostě bomba, skladby zní úplně jinak, mají "sťávu", všemu jde rozumět, slyším všechny nástroje, prostě paráda. Na bedýnkách z hifi věže, kde to mám dočasně zapojené trochu postrádám basy, přitom na věži dokázaly zahrát celkem slušně hluboce. Na druhou stranu je vidět, že basy jsou takové kontrolované a přesné. Nicméně aby se rozehrály musí se tomu přitnout. Ale to jsem očekával. Nebo vás něco napadá, co by mohlo být špatně nastavené? V nastavení reproduktorů mám subwoofer vypnutý.
Také nevím, zda mám vše dobře nastavené, postupoval jsem dle návodu vše zprovoznil, síťové věci, TV (ARC), spotify, ale třeba DAB+ mi nenašel ani jednu stanici, což je divné, přitom když jsem se díval na mapu pokrytí, tak Frýdecko-Místecko by tam mělo být. Takže nevím.... FM rádio bez antény také nic, ani ťuk... edit: tak po úpravě antény, FM rádio něco našlo, ale hodně záleží na umístění antény, ale i tak je to bída. asi 2 stanice a ještě to šumí... nevím, zda není třeba více přišroubovat tu anténu vzadu ke stereu?
S tou kalibrací si zatím nepohrávám než najdu nějaký spolehlivý návod, v krabici byl pouze Quick start guide a anglický manuál mám stažený z netu. Ale možná to nebudu řešit než budou normální bedny. Chce to krmit kvalitními nahrávkami, je to znát, mp3 jsou i tak fajn, ale rozdíl je slyšet dost. Zatím nastavení nechávám na továrním, přidal jsem jen basy, ale při poslechu se sluchátky není třeba ani to. Postupně se seznamuji a zjišťuji co a jak.
Chci se ještě zeptat?: v nastavení jde nastavit vzdálenost beden od sebe? Má to nějaký vliv na kvalitu poslechu, z výroby je ve stereu nastaveno na 3,6m - mám to měnit nebo nechat? Bedny mám od sebe asi 2m na zemi. :( Dále pak tlačítko Pure Audio? Také zatím nevím k čemu to je, ale ještě jsem nehledal.
Takže zatím bych to shrnul tím, že jsem ze sterea nadšený a nevím jak dlouho to vydržím bez těch lepších beden, abych si užil poslech i z reproduktorů a ne jen ze sluchátek. Výborně chodí DLNA na NAS seznam skladeb načítá celkem svižně, i když dnes asi trochu haprovala síť a chvílemi hudba vypadávala nebo nehrála vůbec až po chvíli??? (přitom připojení mám kabelem tak wifi). Také nevím, zda na NAS něco nenastavit ohledně zvuku?
Jinak ještě pro případné zájemce o koupi na Amazonu, vše proběhlo standardně a hladce, doprava byla zdarma, jedinou výtku bych měl k informacím o zásilce, která se často měnila a byla zmatečná, chvílemi doručení příští týden pak doručení ten den atd. Příjemným překvapením bylo, že stereo došlo po 3 dnech...
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 16. 9. 2018 20:29

K problemu receiver+bedny z "hifivěže":
To je jednoducha odpoved,ta vezicka,ci jakykoliv jiny mikrosystem je od vyrobce naladeny na tzv wow efect. Hraje to pospolu pekne do hezka,prebasovane,zkratka,aby uzivatel nic neresil. Ale beda jak k tem bednam pripojis normalni zelezo,urcite si spolu nebudou rozumet. Vyrobce si tim chrani,aby lidi kupovali to,co jim pekne naladi a predhodi. Ja mam u systemu pouze 3ohmove repro,takze k tomu jen tak nejaky zesik nepripojis a kdybych to zkusil,tak vim dopredu,ze to bude katastrofa. Ale jakmile koupis pekne ladeny stojanovky kolem 7.000kc,sednes na zadek,jakej budes mit krasnej zvuk.
Naposledy upravil Bazi 36 dne 17. 9. 2018 10:46, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 16. 9. 2018 21:04

Co si mám představit pojmem ,,FM rádio bez antény také nic" ? To jsi neměl žádnou anténu ve zdířce?To se pak nediv,že nejde tuner.
Onkyo si celkem rozumí s reproduktorama q acoustics .Kup k němu q acoustics 3020 a to teprve uslyšíš už solidní HI-FI zvuk.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conwiq 16. 9. 2018 22:06

Ano ty bedýnky jsou vážně na 2 věci a jak píšete jsou prostě naladěné pro sebe. Musím to vydržet a co nejrychleji pořídit odpovídající bedny. Snad to bude na podzim.
ADD FM: anténa tam byla připojená ta, co byla přibalená pro FM/dab, v podstatě rozvětvený drátek, při změně stanoviště se signál trochu zlepšil, ale prostě to šumí a naladí to asi 3 stanice a DAB nic, takže uvidím do budoucna, zda nekoupím lepší anténu na ven (balkon). Priorita teď budou bedny. Ty Qacoustic 3050i se mi líbí idesignově by se mi líbily. Můžu poprosit, které značky si s Onkyem asi nejvíc rozumí? Abych se zaměřil na tyto výrobce? Cenově do 15-20tis. Děkuji
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod petison 17. 9. 2018 06:17

Z nových reprosoustav do 20000 Kč mne momentálně nenapadá nic lepšího než Qacoustic 3050 .Je to sázka na jistotu.Možná ještě dynavoice df6 nebo df5.Ty jsem neslyšel,ale jsou doporučovaný.Nebo bazar.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 07:33

S Onkyem se určitě dají zkombinovat třeba Klipsch Reference R-26F nebo R-28F, Dali Zensor 7, a mnohé další.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 17. 9. 2018 08:04

Jo ty Klipsch prý s Onkyem taky dobře sedí.Dali zensor 7 nebo 5 ,nebo momentálně ve slevě Tannoy Mercury 7.4
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2018 08:05

já být tebou bych zkusil i nějakou méně komerční značku repro jako
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1_mikro.php
nebo já mám třeba RIHA Basic Nano S a jsou lepší než doporučované QA 3050i který jsem měl taky ve výběru. A pokud nemáš velkou místnost tak by stačily i regály imho.
Nebo třeba Xavian.
A samozřejmě vybírat poslechem.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 17. 9. 2018 08:11

Ty RIHA jsou velmi dobrý,ale mimo jeho rozpočet.Regálovky jsou taky řešení.Mne 20 m2 dobře ozvučili i malé Q acostics 3020 .Případně může koupit větší regálovky typu dynavoice dm-6
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2018 08:29

proč? sloupy za 24, regály za 20, to není moc mimo.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 9. 2018 08:49

"conwiq" poptává sloupy, tak je vcelku bezpředmětné, doporučovat mu regály.
Momentálně jsou zajímavé kousky za dobrou cenu např. zde:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3844
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3871
Také se sloupy Dynavoice DF5, případně DF6 neuděláš chybu. Už i DF5 umí zahrát hodně hluboko, znám je z vlastní zkušenosti.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 08:51

Cenově si nepomůže, protože musí ještě pořídit stojany, Xaviany jsou dražší, snad kromě Bon bonusů a možná Joy, do ceny se nevejdou ani výborné Deliziosa. RIHA je cenově ještě výš.
Těch možností je určitě spousta, jak regálovek, tak sloupů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků