Hloupá otázka ... a bude to hrát alespoň stejně?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HONZAK1 31. 8. 2018 14:44

Zdravím, čas a technologie neúprosně běží dál a tak nazrála doba k obměně .několika domácích hraček. Doposud to bylo LCD SAMSUNG, AV Receiver YAMAHA R690 (nebo tak nějak, byl to ještě ten typ bez HDMI) a set repro na domácí kino FOCAL CHORUS v konfiguraci 5.1.
Televize včera přišla nová SONY a nabízí se mi k ní za 18 000 Kč AV receiver SONY STR 1080. Bedny zatím plánuji ponechat.
Současně už nějakou dobu nepoužívám žádný DVD ani CD přehrávač a to i přes sbírku cca 400 CD. Prostě je pohodlnější si to přehrávat z NAS. I to plánuji obměnit za současný model nejspíše QNAP 253Be 4G
Tak a nyní k otázce. Focal a Yamaha jsou pro mé ucho stále dobře až lehce nadprůměrně hrající (ve své třídě samozřejmě), ale stařičká Yamaha už prostě neumí všechny ty dnešní a dokonce už ani ty včerejší fičury, které tak zpříjemňují život. Například absence HDMI je už opravdu neodpustitelná, což jsem si uvědomil právě při nastavování nové chytré televize. A tak se ptám, má někdo zkušenost s AVR od SONY a jeho zvukovým projevem? Zeptám se hloupě, myslíte, že to bude hrát alespoň stejně dobře jako s tou Yamahou. Předem díky za názory.
HONZAK1
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 9. 2018 17:48

To, ci to bude hrat "stejne dobre" ako stara Yamaha budes musiet zistit asi sam pri priamom porovnani. Nie som sice zastanca AV receiverov Sony, ale STR-DN1080 je dobre hodnoteny receiver v ramci svojej cenovej kategorie, takze horsie to zrejme nebude. Pripadne si to skus vypocut niekde v studiu a porovnat napr. s nejakou Yamahou.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 9. 2018 20:37

Bych se na nějakou hnojinu od Sony vykašlal a vzal něco takové http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2489. Měl jsem Focal Chorusy s Denon 2808 a hrálo to povedeně.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 9. 2018 21:46

Poděl se s námi o důvody, proč považuješ STR-DN1080 za "hnojinu".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HONZAK1 2. 9. 2018 23:15

Možná by bylo dobré upřesnit, proč to SONY.

1. poslechový prostor je standardní obývák, takže žádné studio - tady prostě žádnou parádu neudělá ani nějaký kousek za 100.000, protože k tomu nebude mít podmínky, aby tu parádu mohl udělat.
2. už takhle jsem sem narval 5.1, což je maximum, dokonce si myslím, že bych tady udělal víc parády s nějakým kvalitním soundbarem (myšleno na kino)
3. Vzhledem k výše uvedenému nemá smysl investovat do něčeho skokově dražšího, než mám teď.
4. dnes upřednostňuji spíš uživatelský komfort toho zařízení, než špičkový zvuk, kterého tady stejně nedosáhnu
5. koupil jsem novou TV SONY a mám možnost za zajímavou cenu koupit i tenhle AV receiver. Spojení obou samozřejmě nabízí jisté uživatelské výhody.
6. Ta stařičká Yamaha si s těmi Fokály sedla a chválu na toto spojení čtu už léta v různých recenzích, ale říkám si, že současný, byť řekněme průměrný stroječek (v dané cenové kategorii) snad zahraje minimálně stejně jako ta YAMAHA a já získám všechny ty nové fičury. Domácí kino určitě, o tom nepochybuji, ale snad i stereo a na to se hlavně ptám.
HONZAK1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 9. 2018 06:29

Musíš to vyzkoušet, tady ti asi nikdo neporadí.
Já pár věcí od Sony mám a spíše než s kvalitou zvuku zápasím s funkčností. Prostě to není žádný háj end, ale taková spotřebka, někde se trochu šetřilo, jinde dost.
Ten AVR Sony 1080 stojí normálně pod 20tis., tak musíš zvážit, zda ty "ušetřené" dva tisíce za to stojí, nebo šáhnout třeba po nějakém osvědčeném Onkyu, Yamaze nebo Denonu za stejnou cenu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 3. 9. 2018 11:20

Nebude lepší vzít Yamaha RX-A680 ?
Yamaha + Focal byla vždycky doporučovaná kombinace.
Yamaha byla vždy chválená u AVR i za stereo .
Cena +- stejná.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 3. 9. 2018 11:47

Ake vyznamne uzivatelske vyhody plynu zo spojenia AV receivera Sony s TV Sony (snad okrem DO, ale programovatelne DO maju vsetky drahsie AV receivery) ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 3. 9. 2018 12:39

Já bych to nezatracoval, jen tady asi není nikdo, kdo s tím má osobní zkušenosti. Klidně to vem, ale domluv si, že to po vyzkoušení, když ti nesedne, budeš moct vrátit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 9. 2018 12:39

ad 5. podla mna ziadne vyhody tam nebudu, digitalny/opticky signal medzi AV a TV bude vzdy spracovany na vstupe do AV rovnako, nech mas AVrko akekolvek. Aj ked Sony robi aj hi-end kusky a v recenziach su chvalene (ano, ta STN1080 mala velmi dobre recenzie), neviem preco, tu aj na zahranicnych forach su trochu ignorovane.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků