Rozdíl mezi receivery

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NikolAlka 23. 8. 2018 19:30

Ahoj, mám dva dotazy k diskuzi ohledně 7.1/9.1/11.1 receiverů

A/ jaká značka je nejlepší volba v cenové relaci 20-40tis Yamaha, Marantz, Onkyo, Denon (jiné značky typu sony a pioneer nepíšu záměrně, jejich kvalitu považuji za pochybnou)

B/ v čem je rozdíl u receiverů když mají stejný počet kanálů, podobný výkon podobné funkce ale jeden (nehledě na značku) stojí 15 a druhý 30? Je tam něco tak super že si z toho jako laik sednu na zadek?

Díky za příspěvky
NikolAlka
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 24. 8. 2018 07:16

NikolAlka:
A/ Jaká značka receiveru v dané cenové relaci je nejlepší, to se uniformě opravdu nedá říct ... Takhle obecně mnohem víc záleží na osobních preferencích/sympatiích každého z nás k jednotlivým výrobcům. Situace by byla jiná, kdyby jsi uvedl výčet modelů, o jakých uvažuješ - tam už by se dalo odpovědět mnohem konkrétněji. Ono popravdě téměř v každé cenové kategorii se zejména tebou vypsaní výrobci v těch momentálně nej modelech dost pravidelně střídají. Stačí si projet různé recenze a ocenění typu EISA, what-hifi dělá také stále nějaké žebříčky "nej výrobky pod určitou cenovku" - jednou má nejlepší AVR do 30 tis Denon, další rok Onkyo, ... atd. :-)

B/ Odpovím asi takhle - proč je ceníková cena Škoda Octavia 2.0 TDI (110 kW) v základní verzi 590.000 Kč a proč je ceníková cena BMW 418d (2.0, 110 kW) v základní verzi 1.100.000 Kč ... ? Taky mají stejný objem motoru, stejný výkon, stejný počet kvaltů, ... A je na tom BMW něco tak super, že si z toho jako běžný řidič sedneš na zadek? ... Zkrátka záleží, co od výrobku očekáváš, jakou požaduješ kvalitu (použité materiály, celková vyladěnost, kvalita zpracování, ...) - ve své podstatě je to všude stejné. Auto jsem dal jen jako příklad, ale můžeš si udělat podobný příměr u celé řady spotřebičů (TV, myčka, lednička, ...) stejných, resp. podobných parametrů, ale výrazně odlišných cen ;-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 8. 2018 08:18

NikolAlka píše:v čem je rozdíl u receiverů, když mají stejný počet kanálů, podobný výkon podobné funkce ale jeden (nehledě na značku) stojí 15 a druhý 30?

To je myslím velmi odvážné tvrzení.
Pokud bys chtěl znát důvod velmi rozdílné ceny u funkčně velmi podobných AVR, musel bys uvést konkrétní příklad.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 24. 8. 2018 08:40

Denkez:
Tak ono taky hodně záleží, na jaké parametry se člověk dívá - upřesnil jen "stejný počet kanálů, podobný výkon a podobné funkce" - ale tj. prakticky nic neříkající. Jistě, že se najdou AVR, které budou 7.2 s výkonem okolo 140-160W na kanál (samozřejmě další faktor, kolik je v toleranci "podobné") a budou umět 4K Upscaling a připojit se k síti, a jeden může stát 30 a druhý 15 tKč. Ale když se na to člověk podívá podrobněji, tak rozdílů bude samozřejmě plno - a řekl bych mnohem důležitějších, než "podobný výkon" ... ;-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 8. 2018 09:16

Rich-doonie: Řekl bych, že jsem napsal prakticky o tomtéž, jen jinými slovy.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NikolAlka 24. 8. 2018 10:49

Ahoj, ok více méně chápu. Pokusil jsem se vybrat dva, které mají víceméně dle mého skoro stejné vybavení, ale cena je značně odlišná v čem je rozdíl za 20tis?

https://www.alza.cz/yamaha-rx-a1070-cerny-d5122315.htm
https://www.alza.cz/yamaha-rx-v685-cerny-d5448058.htm
NikolAlka
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 24. 8. 2018 11:07

NikolAlka:
No tak tady v tomhle je to mnou výše uvedené srovnání (s auty) trefnější více, než jsem čekal ... první jmenovaný je výrobek Yamahy z prémiové řady Aventage, zatímco druhý uvedený V-6xx je mainstream, střední třída. Rozdílů je zde celá řada, AVR opravdu není jen o počtu kanálu a výkonu.

Tady ale těžko vypíchnout něco konkrétního, když nepíšeš tvé požadavky, jakou máš reprosoustavu, jaké bude určení (např. filmy/hudba, jaká hudba) a plno dalších faktorů. Obecně jen můžu říct, jestli to má být tvůj první AVR a nejsi opravdu náročný posluchač, tak AVR střední třídy okolo těch 15-20 tKč ti bude bohatě dostačovat. Resp. jestli máš reprosoustavu 5.1 za 15 tKč, tak opravdu nemá smysl přemýšlet o A1070 a podobné třídě receiverů, nevyužiješ jej. Pokud máš reprosoustavu za 50+ tKč, pak to smysl má ... ;-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod NikolAlka 24. 8. 2018 11:14

No mám repro Dali Zensor v setupu 7.1 (zensor 1, 3, vocal, alteco, d9 sub celkem asi za 50tis) receiver jsem mel nejdriv yamaha v473 pak jsem sel do 7.1 a mam Onkyo tx-nr575e. Urceni je 50% filmy FHD/4K 30% spotify 20%obyc radio. A otazkoutedy je jestli receiver za 40 posune muj zazitek vyrazne dal nebo ne a jestli se vyplati do toho dat ty penize
NikolAlka
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 24. 8. 2018 11:35

NikolAlka:
Reprosoustavu máš velmi slušnou. Co se týče receiveru, tak Onkyo TX-NR575E je taky dobrá volba, dle mě jeden z nejlepších AVR ve své cenové kategorii (pod cca 14 tKč). Koupí AVR Yamaha RX-V685 se dle mě nijak zvlášť výš nedostaneš, takže tohle dle mě cenu moc nemá a spíš bys na tom finančně tratil, než aby za to ten "upgrade" stál.

A co se týče odpovědi na tvou otázku "A otazkou tedy je jestli receiver za 40 posune muj zazitek vyrazne dal nebo ne a jestli se vyplati do toho dat ty penize" - tohle je strašně subjektivní, záleží jak jsi moc náročný a ochotný investovat. V téhle cenové kategorii bych doporučil jednoznačně vyzkoušet, nejlépe zapůjčit domů několik kousků dané cenové kategorie a sám si zhodnotit, jestli ti za to taková investice stojí - to ti zde na fóru nikdo neodpoví. A základní otázka - jsi teď nespokojený? Máš pocit, že nějaké oblasti současné Onkyo nezvládá? V čem konkrétně očekáváš hlavní zlepšení? Máš vychytanou akustiku místnosti? (která mnohdy zaručí mnohem lepší upgrade ve výsledném dojmu než lepší receiver)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 8. 2018 11:35

Tvůj filmový zážitek zcela jistě posune dál něco takového
http://www.excel.cz/arcam+av950+++hi-fi ... av-749696/
u tebou postovaných receiverů se pořád pohybuješ v kategorii běžné spotřební produkce a cenové rozdíly jsou do jisté míry vytvořeny z důvodu odstupňování produktů v rámci výrobní řady, tj. určitě zde bude kvalitativní posun, výbava, provedení, použité materiály apod., ale očekávat úplně a zcela odlišný zážitek za příplatek 20 tis. asi nelze.
Mnohdy dosáhneš lepšího výsledku pečlivým výběrem a sladěním celé sestavy, protože každý výrobce AVR i repro má trochu odlišný přístup a tím i charakter výsledného zvuku. Něco si dokonale sedne, jiné se spolu perou a konečný výsledek je rozpačitý, byť by to byla sestava za statisíce.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 8. 2018 11:39

Tvoja zostava je 7.1 (nie 5.1 ako uvazoval Rich-doonie) a je zhruba za 38tis. Myslim si, ze receiver za 40tis pri tejto zostave neposunie tvoj zazitok vyrazne dalej, s dorazom na slovo "vyrazne". To je ale velmi individualne, to, co tebe nebude pripadat ako vyrazne zlepsenie, moze iny povazovat za vyrazne zlepsenie, mozno treba vyskusat... Okrem toho, napr. hudbu pocuvas v podstate iba v mp3 a tam by som tiez o "vyraznom" zlepseni asi neuvazoval. Ale vravim, nie je nad vlastne usi...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NikolAlka 24. 8. 2018 12:24

No ve vysledku to tedy asi necham tak a budu si jeste hrat s umistenim. Jinak pokud neberu aktualne akcni slevy a prictes k tomu sub co stoji 15 tak to za 50 bylo (teda puvodne to bylo drazsi protoze jsem mel zensor 7 ale vymenil jsem je za zensor 3, nejak se mi sloupy nehodily do layoutu obyvaku) a pro dokresleni sestava je 5.2.1 . Ano vetsinou to jsou jen mp3 byt v 360kb kvalite, mám pár flaců ale ty moc neposlozchám (jednoduchost spotify a moje lenost trochu vyhrává)

Ještě mě zaujal tenhle receiver, ale vzhledem k vykonu nevim co si o tom myslet, nekde jsem se docetl ze cim bliz k maximu vykonu receiveru jdes tim vice zkresleni to dela, ale necham si poradit...
https://m.alza.cz/yamaha-rx-as710d-cerny-d4421661.htm
Duvod uvazovani o vymene je spis rozmarilost a to ze mam yamaha soundbary v loznicich a multiroom aby vsude hrala stejna hudba me trochu zaujal, i kdyz vim ze kvalita multiroom reprodukce bude spis jen o hlasitosti nez o cistote zvuku
NikolAlka
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 24. 8. 2018 12:53

NikolAlka:
No, musím přiznat, že jsem měl takový dojem z téhle diskuze (tvých komentů) a napadlo mě něco, co jsem přímo nechtěl uvádět - ale ty jsi to teď napsal sám - a to je ROZMAŘILOST. Jestli jsi ochotný danou sumu investovat právě do AVR a nemáš nic, co by se ti hodilo víc, tak to udělej, vyzkoušej, porovnej dojmy a když budeš spokojený, je to jen tvá volba ;-) Myslím si, že pohled/srovnání na AVR těchto cenových kategorií jsme ti tu "teoreticky" popsali jak to jen šlo, zbytek je na tobě - je to opravdu velmi subjektivní, jestli to za to stojí nebo ne.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 24. 8. 2018 13:24

Zeptam se z pohledu nazvu teto diskuze. Sam se poohlizim po svem prvnim receiveru, zatim se je mi jevi vramci mych moznosti Onkyo TX-NR474 + Jamo S 426 HCS 3.

TX-NR474 je tedy na 5 beden+jeden subwoofer (5.1)
ALE, narazil jsem na NETu ze existuji receivery s oznacenim 5.2.4. apod. nerozumim o cem vypovida ta treti pozice ???

A jeste jedna otazka. Kdybych koupil receiver 7.1 a koupil=zapojil jen bedny 5.0 je to ve vysledku spatne, nebo dosahnu stejneho vysledku jako u receiveru pro 5 beden ???
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod NikolAlka 24. 8. 2018 15:51

5.2.2/5.2.4 je v podstate 7.1(2) a 9.1(2) jen je to nastaveni pro Dolby Atmos. Kdyz budes mit receiver 7.1(2) a das k tomu stereo repro tak tim nic nezkazis, ja to delal taky tak koupil jsem si receiver 5.1 s tim ze to postupne rozsirim, nejdriv jen 2.0 pak 3.0 pak 3.1 a pak jsem se dotal po roce na 5.1. Jelikoz jsem nechtel davat tenkrat tolik penez najednou ale zase jsem si chtel koupit slusny zaklad a ne nejaka chrastitka. Vsechny receivery umej od 2.0 do maxima co je u nich napsano postupne pridavat dalsi repra. Pokud to chces na filmy doporucuju 7.2 s dolby atmos a k tomu nejake slusne regalovky, ktere casem pouzijes na surround do zadu az si nasetris na neco lepsiho do predu
NikolAlka
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků