Výběr stereo zesilovače do bytu (okolo 10tis)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jereme 10. 8. 2018 16:32

Zdravím všechny,
V současné době mám bedny Onkyo SC-475 a k tomu zesilovač SONY TA-FE500R (pořízen kvůli nedostaku financí asi pred rokem za tisícovku v bazaru - nefuguje phono vsup ale jinak je OK).
V současné době bych chtěl do aparatury něco zainvestovat (ideálně okolo 10tis.). Hudbu poslouchám z CD nebo přes TIDAL a poslouchám dle nálady tak nějak všechny žánry (Od Vivaldiho, přes Franka Zappu či Pink Floydy po Michaela Jacksona xD). Hledám stereo zesilovač který nemá nic zbytečného navíc. Mám rád čistý přirozený zvuk bez příkras.
Chápu, že v dané cenové relaci budou vždy kompromisy, ale nadruhou stranu stejně vzhledem k limitům bydlení v paneláku je můj primární kvalitní poslech založen na sluchátkách, ale i tak bych chtěl do obývacího pokoje něco co se alespoň trochu dá poslouchat. Bedny i když vím, že to není kdovíjaký zázrak, tak nehrají tak úplně zle (ještě to je přeci jenom kousek made in Germany) a jsou dobře srozumitelné a pěkně vyjadřují prostor i při nižší úrovních hlasitosti.
No po pročítání různých diskuzí a recenzí mám zatím tyto favority (ale rád si nechám poradit i něco úplně jiného):

ONKYO A-9010 - Asi nejlevnější varianta, ale prý jako celek je povedený (největší slabina je asi výkon, ale ten je víceméně srovnatelný s aktuálním zesilovačem a ten si nepamatují ze bych pouštěl někdy přes půlku výkonu)
ONKYO A-9150 - Sice bude určitě lepší, ale nevím zda více než dvojnásobnou cenou jsem schopen v paneláku využít (asi nejvetší výhodou je o hodně kvalitnější DAC převodník - ale ten nevím zda v současné době využiji.)
YAMAHA A-S501 - prý velice povedený, ale zase to podobné co u A-9150

Budu rád za jakýkoli názor, samozřejmě chápu, že ty dražší varianty jsou lepší, ale zas nechci utrácet za něco co v daných podmínkách nevyužiji. Asi ani v tomto ohledu nechci moc myslet na budoucnost (jako že dražší bude lepší, protože se to bude hodit až se třeba přestěhuji), protože pokud by se limity mé poslechové místnosti nějak razantně změnily a mohl bych nesluchátkovou aparaturu využít naplno, asi bych koukal stejně po modelech o něco výše. Jednoduše neříkám, že nejsem ochoten si připlatit, ale zároveň mám pro případný zbytek peněz i jiné využití a tak nechci kupovat něco co je sice papírově lepší, ale v daných podmínkách to stejně víceméně neuslyším.

Děkuji za jakýkoli tip či radu.
Jereme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jereme 12. 8. 2018 17:14

Tak mě to přeci jen nedalo a ještě jsem začal trochu prolézat bazarové zboží (v okruhu kam jsem schopen dojet a poslechnout si to)
a jsou dvě nabídky co mě zaujali:
Buď NAD C 350, nebo v zhruba ve stejné ceně Technics SU-VX 700 (sice z rokuu 1991, ale zase ještě vyroben v Japonsku a prý v dobrém stavu bez závady - navic cca 15km od domova, takže bych si ho mohl v klidu poslechnout.)

No a nebo nový NAD C316BEE V2 za 10tis mě taky láká.

Nějaký názor?
Díky
Jereme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramones 13. 8. 2018 09:45

Pokud nevadí, jak vypadá, pak NAD nebude špatná volba, ale jinak není třeba hledání hrotit.
Prostě cokoliv, co bude hrát pro tvé uši příjemně.
Nejdůležitější jsou dobré reprobedny a alespoň nějak "zabydlena" místnost, aby to tam neznělo, jako v nádražní hale... stačí tlesknout a uslyšíš :-)
Z vlastní letité zkušenosti mohu doporučit cokoli od Marantz. Mají i dobře znějící výstupy na sluchátka.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 13. 8. 2018 18:31

Na hifibazaru je teď NAD C326BEE za 9590,-, což je myslím dobrá cena. Jinak bych spíše hledal síťový stereo přijímač, když posloucháš streamovanou hudbu z Tidalu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 8. 2018 15:43

U bazarovyho zbozi"made in vintage",tedy kolem 30let stary elektroniky,je treba davat pozor na jednu vec,i kdyz nikde nic neprska,nevrze,vse funguje zdanlive jak ma,muze byt zvuk jiz znacne zkresleny(soucastky),coz ty ani nemusis poznat a celou dobu budes pritom poslouchat kvalitu zalostne nizkou!!!
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků