Zesilovač nebo AV reciever + repro 5.000 - 10.000 Kč

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Grizzla 28. 7. 2018 12:13

Zdravím všechny a nejvíc ty, kteří budou ochotní nám poradit ;-)
Předem mého příspěvku chci podotknout, že jsem přečetl pár článků, recenzí a diskuzí nejen na tomto fóru a přesto to nebylo dost, aby se z laika stal znalec nebo dokonce odborník. Proto bude asi můj dotaz pro většinu z Vás úsměvný...
Každopádně chci zdůraznit, že nemám v úmyslu tu tvořit zbytečné smetí a duplikovat svým tématem již zodpovězené - můj dotaz má ( snad ) důvod.
A teď již k věci: rozchody nebývají obvykle bez následků a tak jsem cca před 9 lety přišel ze dne na den o Onkyo TX-SR501 + DV-SP501 a kompletní 5.1 sestavu od AQ ( podlahové repro Labrador ( 9? ), centr, aktivní sub. a zadní repro ) :oops: . Následující roky jsem ve svém malém podnájmu používal mikrosystém Philips, který mi zůstal a dnes by mu bylo 25 let...
Před časem jsme se přestěhovali do většího, Philips to konečně vzdal (CD) a skončil v popelnici...a my zůstali bez muziky, jen s televizí a multimediálním centrem od Emgetonu.
Rádi bychom se v rámci našich finančních možností opět zvukově alespoň trochu "postavili na nohy". Rozpočet je dán, ideálně kolem 5.000 Kč, ale je nás jasné, že budeme muset asi přidat - strop je 10.000 Kč. Dvoupásmové regálovky s bassreflexem jsou asi jasné, nevíme jestli zesilovač nebo reciever - kino v současné době neplánujeme, ale do budoucna úplně nevylučujeme. Potřebujeme připojit televizi a uvedené multimediální centrum, všechno ostatní je plus. Dobrý film i dobrou muziku máme rádi ( tak 40:60 ), nejsme znalci, ale dobrý a kvalitní zvuk určitě oceníme. Prostor 9 m2, posloucháme téměř vše od rocku, přes pop až po folk.
Nehledáme nový produkt, určitě se spokojíme s bazarovým zařízením. A k tomuto se váže naše žádost o pomoc při výběru. Jsme z Brna a rádi bychom využili nabídky na http://www.hifibrno.cz , kde jsme již byli na první návštěvě nebo na http://www.hifibazar.cz , který je zde poměrně často doporučován.
Takže - pokud by se tu mezi vámi našel někdo tak ochotný, že by se podíval na uvedené stránky a dal na své doporučení na zesilovač nebo reciever + repro, nejenže mu budeme velmi vděční, ale MOC rádi si půjdeme tuto kombinaci poslechnout.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale neumím náš "problém" lépe popsat...
Ještě jednou díky všem, kteří dočetli až do konce, nepošlou nás do háje a třeba i poradí ;-)
Mějte se všichni fajn !
Gr.
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 29. 7. 2018 12:37

Měl bych jeden tip.Zesilovač https://zesilovace.heureka.cz/onkyo-a-9 ... e/#section
Reproduktory: https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... tics-3010/

Nenech se zmást ty reproduktory na to jak jsou malé dokáží zahrát velký kvalitní zvuk.
Prostor pokud to není překlep těch 9 m2 ,tak to bude až až..
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 29. 7. 2018 17:37

Není to z Brna ale splní to tvoje požadavky,doprava se dá dohodnout https://elektro.bazos.cz/inzerat/922427 ... r-stav.php a k tomu nějaký ty budky.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 29. 7. 2018 19:15

...nene, chyba to není - místnost je větší, ale máme ji "opticky" rozdělenou na odpočinkovou ( spací ) a obývací část - a ta má právě těch 9 mě.
Díky za tipy, kouknu se na to. Na hifibazar mají ONKYO A-9050 za 6.490 Kč, předpokládám, že je to vyšší model a vyplatí se těch pár stokorun přidat.
Zeptám se: co si myslíte o modelu ONKYO TX-8511 a ceně 3.290 Kč ?

Díky za další rady a tipy !
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 29. 7. 2018 20:08

Pokud to má být pouze na připojení TV a multimadiálního centra, hledal bych spíše aktivní repro s potřebnými vstupy, tedy optikou, USB, RCA... některé navíc mívají BT.
Např. něco takového:
https://www.bscom.cz/reproduktory-klips ... 4PM-(R14PM)&utm_content=704072
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 29. 7. 2018 20:28

Ta vyšší verze 9050 zvukově moc lepší není. Ta verze 9050 je výkonnější a vhodnější spíše na sloupové reproduktory.Nebo je možnost jak píše tombas.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 29. 7. 2018 21:24

Ano, v současné době na připojení TV a multimediálního centra s CD/DVD mechanikou ( takže i muzika a filmy ). USB a další konektivita by byla fajn ( možná časem i synovo herní zařízení ), ale chápu, že je to o penězích a těch jsem nabídl asi málo :-| - byť jde o bazar...
Regálové repro bude určitě na tento prostor stačit, ale po přestěhování do vlastního bychom určitě rádi přešli na podlahové sloupy ( a možná i 5.1 ), které by mohl obsluhovat hledaný zesilovač, časem doplněný o CD.
Díky za info o 9050, budu na to při vybírání myslet.
Co si myslíte o zmiňovaném TX-8511 ?
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 30. 7. 2018 05:57

Tezko rict, nakolik je to dany cenou, ale to Onkyo A9010 se zda bejt jako takovej malej zazrak podle vsech recenzi. Samo me to laka vyzkouset.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 7. 2018 06:54

ty Onkya tu maj někde vlákno, opakovaný reklamace atd. asi bych do toho nešel. I já ho chvili zvažoval.

viewtopic.php?f=1709&t=1251048&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Naposledy upravil vencaxxx dne 30. 7. 2018 11:32, celkově upraveno 1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2018 08:19

Rozumím tomu dobře, že těch max. 10 tisíc je na receiver + repro? Nebo se teď řeší jen receiver?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 7. 2018 11:43

za tyhle peníze bych klidně zkusil nějakej vintage kousek z bazaru, třeba tohle má pěkný recenze a jestli jsou v dobrém stavu....
https://elektro.bazos.cz/inzerat/919520 ... A-8650.php
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 30. 7. 2018 13:06

Zminene Onkyo jsem mel a je spise na rock ap. hudbu, ma takovy "ostrejsi" projev. Pokud bazar, tak bych doporucil v obdobne kategorii AKAI AM69,75 ap. navic maji osazeny DAC s optikou, ktery je do startu pouzitelny. Ty bedny vypadaji nicmoc, urcite jsou lepsi kousky k sehnani. Pokud mas nejaky budget, tak ho vypln do posledni Kc, v teto min. cenove relaci to bude ku prospechu.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 31. 7. 2018 16:48

Díky všem, kteří přispěli k tématu - s vaší pomocí si ujasňuji preference.
Přikláním se spíš k AVR, i když mě diskutované Onkyo láká ( i přes zmiňované potíže ). A taky zjišťuji, že na repro není vhodné šetřit.
Těch max. 10.000 Kč je včetně repro...
Díky za další rady a podněty...
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 31. 7. 2018 18:40

Na hifibazaru je třeba slušná YAMAHA RX-V 1600 za 5990,- ale tím pádem to zmenšuje rozpočet na repro, takže už zbyde asi jen na hlavní pár, na 5.1 je to hodně málo.

-- 31. 7. 2018 20:17 --

Bedýnky z tohoto inzerátu by stály za úvahu:
viewtopic.php?f=1872&t=1289777
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 31. 7. 2018 21:27

OK, reciever + přední pár nám bohatě stačí :-)
Grizzla
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků