Zesilovač nebo AV reciever + repro 5.000 - 10.000 Kč

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 22. 8. 2018 20:15

Sice Polsky ,ale zajímavé čtení
Powiem wprost – kolumny POLK T50 stanowią dla mnie totalne zaskoczenie. Byłem pewien, że kolumny podłogowe za 1500 zł to jest marna jakość kina domowego. Waga kolumn oraz zastosowanie tuneli bass reflex sugerują snujący się, nie nadążający za rytmem bas, kiepską średnicę i ostre, przenikliwe wysokie tony. Tymczasem prowadzenie basu i jego jakość – znakomita. Średnica potrafi przekazać barwy wokalu i instrumentów akustycznych. Wysokie tony nie mają najmniejszych znamion ostrego, natarczywego brzmienia. Po prostu jestem zdumiony jakością dźwięku jaką udało się konstruktorom uzyskać w kolumnach podłogowych za 1500 zł. Pewnie miał na to wpływ zbieg okoliczności, że po prostu zgrały się z moimi klockami audio. Nie mam szerszego porównania ale w towarzystwie mojego sprzętu vintage wypadły naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście można mieć pewne wymagania czy grymasy co do „masy” wokali na średnicy oraz życzenie aby wysokie tony lśniły pełnym blaskiem – chodzi o perlistość i delikatność wybrzmień przy odtwarzaniu delikatnych „perkusjonaliów”. Niemniej jednak w tej cenie kolumny te mogą bez wstydu posłużyć zarówno do kina domowego jak i do słuchania muzyki - a audiofil, który je zakupi nie będzie rozczarowany. Kolumny POLK T 50 uniknęły fatalnych braków jakie prezentują budżetowe kolumny a znakomite prowadzenie linii basu i średnicy to ich ogromny atut. Do wysokich tonów można mieć pretensję o „kocyk” na nich położony ale za to ich delikatność jest wspaniała i nie sprawiają najmniejszego dyskomfortu w postaci kujących w uszy efektów – oczywiście przy dobrze dobranej elektronice reszty toru.

Pisząc o powyższych brakach trzeba oczywiście wziąć poprawkę na to, iż nie mam wiedzy na ile testowane kolumny są wysezonowane. To w sposób oczywisty wpływa na ich brzmienie. Wygrzanie kolumn w większości wypadków poprawia ich walory dźwiękowe.

Walkower zamienił się więc w swoje przeciwieństwo. Zachwyciłem się jakością jaką prezentują te przystojne, smukłe paczki, które szły na pewną śmierć a sprawiły mi wielką przyjemność w słuchaniu muzyki i wyszły obronną ręką z tej próby a współczynnik jakość/cena - to absolutna rewelacja ! Brawo dla konstruktorów i producenta. Strach pomyśleć co konstruktorzy pokażą za cenę np 5 razy większą ... niech drży konkurencja.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 8. 2018 20:56

Já už vám do toho nechci moc kecat, celé to vlákno se posunuje trochu jinam proti původnímu zadání, ale podle mě ty QA 3020(i) hrají lépe než T50, byť s menším objemem basů.
Obecná poučka hovoří o tom, že regálovky budou vždy lepší než sloupky ve stejné ceně. Nemusí to platit na 100% a to, co dokázal Polk dostat z T50 za uvedenou cenu je jistě obdivuhodné, nicméně omezení daná cenou tam jistě budou, ať už na zpracování nebo použitých komponentech.
Rozhodnutí samozřejmě (a díky bohu :)) není na mě. Přesto bych v tuto chvíli volil regálovky, které bych následně použil na surroundy a dokoupil sloupy jako hlavní v trochu vyšší kvalitativní kategorii (např. QA 3050i).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 8. 2018 06:17

Souhlasím,sice ten rozdíl ve zvuku si dovolím tvrdit nebude tak velký.Ano nabízí se varianta koupit ty QA 3020 a bud budou dostačovat,nebo se později nechají na surroundy.Trochu problém u těch QA 3050 je ,že mají zadní basreflex a potřebují být ode zdi tak min 30 cm.Kdežto ty T50 se můžou dát blíže ke zdi.A taky nakonec možná zjistí,že mu stačí na filmy pouze režim stereo.Vzhledem k tomu rozpočtu co na to má.Protože za ty QA 3050 by musel dát dalších 17000 Kč.V tom případě by byli vhodnější T 50.Bohužel k poslechu je nikde nemají.
Naposledy upravil petison dne 23. 8. 2018 11:50, celkově upraveno 1
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 8. 2018 07:10

Já to chápu tak, a podle úvodního příspěvku to tak vypadá, že právě teď jsou omezeni prostorem v nějakém malém bytě (pronájmu) a místo stávajícího audia nízké kvality si chtějí pořídit lepší zvuk, zatím stereo, později domácí kino.
To je vázáno na přestěhování do většího bytu/domku, kdy by už nemusel být problém s většími sloupky se zadním basreflexem a snad i s financemi.
Proto mi aktuálně přijde jako lepší řešení nákup regálovek a později, dle prostorových a finančních možností větší sloupky. Pokud se rozhodnou zůstat u sterea, chtělo by to vyměnit AVR za stereo zesilovač, opět může být vyšší kvality.
https://avmania.e15.cz/eisa-nejlepsi-au ... 19#part=13
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 23. 8. 2018 11:30

Ahoj kluci,
ještě předtím, než poděkuji za Vaše poslední příspěvky, chci poděkovat za Váš čas. Čas, který jste ( stejně jako ostatní ) věnovali mým dotazům a rozhodli se na ně reagovat svými postřehy, nápady a dobrou radou :tleskani :tleskani :tleskani .
Díky tomu jsem se nejen já, ale jak správně zmiňuje tombas, celé vlákno posunulo trochu jinam - z mého pohledu k lepšímu. Jsem zase o něco chytřejší ( byť ve srovnání s Vámi stále audiohifianalfabet :-D ) a ať už bych vybral cokoliv, pravděpodobně bych nešlápl příliš vedle.
Denon AVR-X2000 se snad neukáže špatnou volbou a pokud jde o repro - rozhodl jsem se, že zkusím Polk T50.
Uznávám argumenty tombase a ostatních, týkající se doporučení na vhodnější volbu regálovek do "omezeného" prostoru a provizoria současného bydlení. Jejich myšlenka na řešení mého požadavku pomocí jednoho páru QA a po doplnění jejich přesunu na pozici surroundů je elegantní a logická.
Přesto jsem neodolal chvále na T50 nejen zde v diskuzích, ale také jejich testům a recenzím po celém internetu. A také současné dostupnosti a ceně. Pokud by se mi podařilo v Anglii zakoupit diskutované QA 3020 za pouhých 99 liber ( bez dopravného ), pravděpodobně by nebylo co řešit. Ale protože prodejce zboží neposílá mimo území UK ( dokonce je nutné toto zakoupit pouze v kamenné prodejně ) a jejich současná cena na českém trhu je téměř na úrovni Polků padla moje volba právě na T50. A pokud opravdu hrají tak, jako sloupy v kategorii kolem 15.000 Kč, tak jsem udělal dobrý obchod. A pokud ne, půjdou z domu. Určitě je při současné (ne)dostupnosti někdo s radostí koupí. A já velice rád sáhnu po QA, které jsem teď kvůli výše zmíněnému nevybral.
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 23. 8. 2018 11:42

Grizzla:
Já být tebou bych se vykašlal v téhle cenové kategorii na sloupy a raději pořídíl kvalitní regálovky. Navíc - já vím, že v budoucnu třeba plánujete přesun do většího a rádi byste si repro přenesli, ale pořizuješ je teď a hrát budou pravděpodobně nějakou dobu v současných podmínkách a na 9 m2 opravdu, ale opravdu nedoporučuju sloupy... A nenech se zmást, zde diskutované regálovky (ať už QA 2/3series, tak Dali) si hravě poradí i s prostorem klidně trojnásobně větším.

No a ohledně modelu - poradil bych ti brouzdat po netu a když tě nějaká nabídka osloví, jdi do toho. Když není možnost si nechat ty výprodejové QA 3020 poslat z Anglie do ČR, tak zkus pohledat jinde na anglických webech, je celá řada takových, kde to není problém (sám jsem si kupoval celou soustavu včetně receiveru z UK). Ale v Česku bych ty QA 3020 nové za 6790 fakt nekupoval, už z principu. Já se zkusil jen v rychlosti mrknout a např. tohle mi přijde slušná nabídka https://elektro.bazos.cz/inzerat/91447264/Q-Acoustics-2020i.php - v podstatě za necely 2/3 požadovanýho rozpočtu máš velmi slušny bedny, sotva zahořely (dle infa o záruce jsou v podstatě teprve půl roku stary ;-) ), ktery ti podle mě více než dobře poslouží.

-- 23. 8. 2018 12:46 --

Vidím, že jsem s tímto postem přišel trošku s křížkem po funuse, že už padlo rozhodnutí ... Tak přeji, aby tvé rozhodnutí bylo správné a především jste vy doma byli s výběrem spokojeni :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod petison 23. 8. 2018 11:54

Já věřím ,že bude spokojený.Jen si dej pozor jsou prodávaná jako rozbalená,tak zkontroluj zda nemají mechanické poškození.A snad to Alza nezmastí jako u kolegy,že mu poslali jeden kus.Jsou totiž balený po jednom zvlášť.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 8. 2018 12:22

Rich, mluvíš mi z duše a právě QA 2020i považuji v tuto chvíli za ideální volbu, protože budou skvělé i v budoucnu jako surroundy, tj. malé, dobře umístitelné, ale dostatečně výkonné a kvalitní. Na ozvučení stávajícího malého prostoru jsou přímo ideální.
Sloupy bych opravdu řešil až v novém prostředí, kde může být tolik ovlivňujících faktorů, které v tuto chvíli nedokáže nikdo ani předvídat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 23. 8. 2018 13:15

Já bych osobně taky šel za momentální popsané situace uživatelem Grizzla jednoznačně do regálovek... Ale na druhé straně je pravda, že s Polk Audio T50 nemám žádnou osobní zkušenost a jestli se skutečně tak povedly, tak nezbývá než věřit a doufat, že s volbou budou spokojeni :-) Ono i v recenzích u těchto sloupů je prakticky vždy zmíněno, že se hodí i do menších prostor, tak snad se tomu dá věřit.

Jinak to porovnání regálovek a sloupů v přibližně stejné cenové kategorii - co mám osobní zkušenost, tak byl vždy obrovský rozdíl. Co jsem měl tu čest osobně slyšet sloupy v kategorii do 10 tKč (Jamo S 426, Yamaha NS-F51, Magnat Tempus 55 a Jamo S 807 (které už jsou za 12-14 tKč)), tak musím říct, že regálovky QA 3020(i) všechny uvedené sloupy hravě přehrály a to jsou na cca 60-70% ceny těch sloupů ... Je ale fakt, a to musím zdůraznit, že já nebral jako benefit výraznější basový projev sloupů oproti regálům, jelikož jsem pořizoval 5.1 soustavu se subwooferem, na kterém jsem tvral (z důvodu filmů). Takže jsem posuzoval zejména přirozené, detailní podání zvuku, s precizními výškami, s čistým prostorovým přednesem - a v těchto aspektech byly výše uvedené sloupy výrazně horší. Takže z tohoto důvodu jsem dal sloupy úplně k vodě. Ale znovu opakuji - s repro od Polk nemám žádnou zkušenost, takže určitě neodrazuji/nerozmlouvám rozhodnutí. Jen já bych zkrátka jednal jinak :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 8. 2018 15:48

:-D No pokud dobře čtu tak Polk audio T 50 mají také zadní basreflex.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 8. 2018 16:22

Nemají.Na Mallu to mají špatně popsané.Misto basreflexu mají pasivní basový zářič v předu.
https://www.hifi-voice.com/images/testy ... -T15-5.JPG
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků