Zesilovač nebo AV reciever + repro 5.000 - 10.000 Kč

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 7. 2018 21:29

Pak nechápu výběr AVR místo sterozesiku(receiver) nebo nemá tazatel jasno v pojmech.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 31. 7. 2018 21:43

Ale má, stačí si přečíst jeho úvodní vstup.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 7. 2018 22:05

JohnyBuchar píše:Pak nechápu výběr AVR místo sterozesiku(receiver) nebo nemá tazatel jasno v pojmech.

V tuto chvíli stereo, po přestěhování výměna repro za 5.1.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 8. 2018 14:09

Ok that sounds like a plan :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 1. 8. 2018 21:37

To JohnyBuchar - plán byl napsat sem :-) jinak jsem byl úplně bezradný. Ale díky příspěvkům těch, kteří byli ochotní mi přispět radou nebo názorem jsem si asi ujasnil, co vlastně asi chceme...
To tombas - díky za tip na Yamahu, četl jsem zde na diskuzích, že projev nebo podání této značky je spíš " ostrý nebo surový" ( nevím jak to lépe napsat ), spíš pro rockovou muziku a poslech, což nám spíš vyhovuje a navíc mám k této značce sympatie, protože mám od Yamahy i moto :-) ... jediné co "řeším" je rok výroby. Má to nějaký zásadní vliv oproti novějším kusům ?
( přední pár repro zkusím do 5.000 Kč )
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 2. 8. 2018 07:18

Asi takhle, čím novější AVR, tím více novějších formátů Dolby (Atmos), např. podpora síťových služeb, streamování přes internet (spotify), internetová rádia, DAB, BT konektivita...
Větší počet digitálních vstupů (HDMI, optika, USB) a podpora videa ve 4K přes HDMI out.
Pokud jde o silovou část, tam se to příliš nemění, takže o kvalitu zvuku jako takovou bych strach neměl.
Je to ovšem všechno o ceně. Čím novější a lépe vybavený, tím dražší.
Dovolím si tvrdit, že 10 let starý AVR vyšší řady v PC 30 tis. bude hrát lépe než novinka loňského léta za 10 tis., ale...

...to ale je tam proto, že ceny elektroniky šly během let hodně dolů a ani dnes není problém koupit slušně hrající, byť základní AVR v ceně do 10tis. a svou službu udělá dobře. Bude mít všechny ty moderní hračičky a perspektivu, že i za 5 let k tomu připojíš nový 4K BD přehrávač nebo něco jiného, co před deseti lety nikdo ani neznal. Samozřejmě základní AVR mají omezené množství konektorů pro připojení, schází např. wifi nebo BT modul apod., je to prostě něco za něco.

Můžeš tedy jít cestou nákupu nového levnějšího AVR s prozatím levnými repro (např. HECO z mého odkazu) nebo pořídit starší stroj a k tomu trochu dražší repro.
Nákup nového AVR má tu výhodu, že repro můžeš časem vyměnit za nové 5.1 a budeš mít komplet novou sestavu.

-- 2. 8. 2018 08:35 --

https://www.alza.cz/harman-kardon-avr-1 ... 877363.htm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 4. 8. 2018 15:17

To tombas - rozumím, díky za vysvětlení... nový výrobek jde zkrátka s dobou a nabízí větší konektivitu. Jen jsem se domníval, že rozdíl je i v kvalitě zvuku, tedy silové části jak píšeš. Prostě je to ceně a preferencích...a ceně :-)
Díky za odkaz na HK, cenově to samozřejmě není problém, jen jsme prozatím v provizoriu a nějakým uspokojivým provizoriem jsem chtěl tuto situaci dočasně řešit - proto tak nízký rozpočet. Ale na druhou stranu jsem nechtěl něco, co za pár let budu muset dát pryč, protože to bude překonané a třeba i nepoužitelné. Budu muset nad tím zapřemýšlet, jestli nakonec opravdu nejít do dražšího, byť základního a nového zařízení.
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 8. 2018 20:14

Hodně záleží jak dlouho to provizorium potrvá, protože ze zkušenosti vím že priority se často mění a je možný že pak zůstaneš u sterea, nebudou peníze atd. zkrátka nemá moc cenu řešit nějakou vzdálenější budoucnost. Koupí něčeho z bazaru neztratíš třeba skoro nic na ceně když to zase za 2 roky strelis, když koupíš nový stroj, ale třeba výprodej abys ušetřil tak je možný že za 2 roky přijde něco novýho a budeš to chtít a pak tě prodej bude bolet. A ty dva roky budeš mít něco co nepotřebuješ a ještě to třeba hraje hůř. Jen pro zamyšlení.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Grizzla 20. 8. 2018 10:22

Ahoj všem, kteří mi přispěli názorem nebo radou.
Aby toto vlákno nezůstalo bez konce píšu, že jsem po dlouhém uvažování nakonec vybral bazarový DENON AVR-X2000. Jestli se jedná o dobrou nebo špatnou volbu nevím, asi to prokáže až čas.
Teď bych ještě rád požádal o pomoc při výběru repro. Uvažuji nad bazarovými WHARFEDALE MODUS THREE nebo WHARFEDALE EVOLUTION 2-10, které ale mají u jedné bedny ulomený 1 pár ze dvou párů šroubovacích svorek a jsou bez čelních textilních mřížek.
Obojí bazarového původu, zhruba ve stejném ceně...pro a proti ? Nebo něco úplně jiného co hraje např. s Denonem lépe ?

Díky všem za postřehy, rady a názory...
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 20. 8. 2018 11:52

Kolik ti tedy na ty repráky zbylo peněz?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 20. 8. 2018 12:24

...počítám tak max. do 5.000 Kč...
Grizzla
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Grizzla 21. 8. 2018 11:01

Díky za tip...co říkáš na značku Polk Audio ?
Grizzla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 8. 2018 11:23

Nemám osobní zkušenost, ale podle ohlasů zde v jiných vláknech jsou to dobré bedny za rozumnou cenu, ale nepíšeš, jaký model tě zajímá.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grizzla 21. 8. 2018 11:37

Ptal jsem se právě proto, že jsem zde narazil na dobré ohlasy ( stejně jako u tebou doporučovaných 220 ). Nemám vybraný konkrétní typ, jen jestli má smysl se po této značce "dívat" a nebo se spíš orientovat na tebou doporučené. Vím, že je lepší poslouchat a poslechnout si někde ve studiu, ale tady v Brně je bazarová nabídka spíš složená ze starších reprosoustav.
Grizzla
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků