Tuner Tesla - zapojení gramofonu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vasheg 26. 6. 2018 08:28

Zdravim vsechny,
mam tento tuner a gramofon Lenco s vystupem na cinche..Koupil jsem kabl din-cinch a hraje mi jednom jedna strana. Pri prepnuti na mono hraji obe.
Muze to byt v kabelu? Jeste existuje verze se 4 cinchema, tak zkusit tu?
Diky za odpoved..
Obrázek
Obrázek
vasheg
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 26. 6. 2018 09:55

Principiálně máš kabel typově správný, pokud Ti alespoň jedna strana hraje. Která hraje, levá nebo pravá, máš to zjištěno?
Nejdříve bych pro rychlou identifikaci zkusil prohodit cinche na gramofonu, jestli není problém už tam. Není to sice moc pravděpodobné, ale je to rychlá identifikace.
Kabel se 4 cinchi je určen pro vstup/výstup. U DINu je prostřední kolík zem a vždy na jedné straně jsou vstupy a na druhé výstupy, přičemž krajní mají být pro levý kanál, resp. mono kanál.
Ale už jsem se kdysi dávno setkal s atypickým zapojením, že krajní kolíky DINu byly použity pro vstup levého a pravého kanálu. Pak by ten kabel 4xcinch/DIN mohl pomoci.
Jinak bude nejspíše problém v rádiu. Někdy stačí prostříkat Contoxem konektory, často bývají zoxidované a špatně doléhají. Zrovna nedávno jsem toto řešil u starého kazeťáku. Pokud ani toto nepomůže, tak jedině rozebrat, proměřit...
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vasheg 26. 6. 2018 10:26

Hraje pouze leva..cinchema na gramofonu to neni a kdyz prehodim kabely od repraku, tak hraje zase jenom prava..
Dnes zkusim ten kabel i kontox..
Diky!!
vasheg
Junior

Odeslat příspěvekod vasheg 27. 6. 2018 08:55

Tak kabel nepomohl a dela to i na vstupu pro magnetak..:(
vasheg
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 27. 6. 2018 09:53

Předpokládám, že jsi vyzkoušel všechny cinche u toho nového kabelu?
Jinak to už vypadá na problém s rádiem, pravděpodobně s voličem vstupů nebo předzesilovačem, když při přepnutí na mono hrajou obě bedny.
ilja2001
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků