Problem receiver a projektor

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod megdesign 25. 6. 2018 11:07

Ahojte.

Idem si k vam po radu, lebo uz som zufaly... :-S

Mam nasledovnu zostavu:

Receiver Yamaha RX-V375
BR Player Yamaha BD-S673
Repro Yamaha NS-BP300
Satelitny tuner Tiviar Alpha +
Projektor Optoma HD36 Darbee

Aktualny stav je taky, ze mam od receivera po projektor potiahnuty HDMI kabel v stene, ukonceny je v HDMI zasuvkach nastennych Legrand Valena.

Ked pripojim priamo do HDMI zasuvky satelitny tuner, obraz projektor zobrazi krasny. Rovnako ked pripojim BR player, vsetko ok, projektor sa normalne chyti a vsetko ide tak ako ma.

Ale ak pripojim vystup z receivera do zasuvky v stene, popripajam na HDMI vstupy receivera satelitny tuner, BR player a zvolim HDMI1 - kde je pripojeny BR player, projektor nedetekuje ziadny signal, na chvilku nabehne na receiveri cerveny napis o pripojenom HDMI a nasledne zmizne. A takto stale dokola...

Ked prepnem HDMI2 - kde je pripojeny tuner, tuner mi zobrazi, avsak zakazdym nabehne ine rozlisenie a obnovovacia prekvencia - naposledy to bolo 570p a 15Hz :-l a jemne obraz zrni - biele bodky, ako keby nejake rusenie.

Vsetky prepojovacie kable som vcera kupil tieto, ale rovnaky problem, dokonca mam pocit, ze je to horsie, ako bolo...

https://www.mall.sk/hdmi/inakustik-prem ... abel-075-m

Tieto anomalie sa vyskytuju len vtedy, ked su zariadenia pripojene cez receiver. Ked su priamo do zasuvky, vsetko ide ako ma... Cize kablom v stene a pripojeni zasuviek by to nemalo byt, ci sa mylim?

Dakujem za kazdu radu.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 27. 6. 2018 07:11

Takze vyriesil som to sam...

Zasuvky Legrand Valena HDMI v stene zapojene podla ineho standardu.

Uz to vsetko fachci.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků