Jak propojit receiver, PC a dataprojektor?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Amolein 23. 6. 2018 15:48

Dobrý den,

potřeboval bych základní radu, jak připojit receiver k PC, které vysílá obraz do dataprojektoru. V příloze posílám zadní stěnu receiveru. Děkuji za odpověď.

Amo
Přílohy
20180616_135505.jpg
Amolein
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 23. 6. 2018 17:13

Udelej fotku toho projektoru nebo aspon napis jake konektory na video na sobe ma. Taky nam rekni jake konektory ma gpu tveho pc. Podle toho budes resit kabel, jeho koncovky, klidne redukci a v nejhorsim aktivni zarizeni.

PC a reciever pripojis bud jednim z optickych vstupu, sice jsou jakoze pri jina zarizeni, ale bude to snad stejne, nejak mne nenapada proc.
Pak proste ze zvukovky kablem jack na 2x cich, co audio in recieveru.

Pokud ma vse hdmi, tak ti muze stacit z pc natahnout hdmi do recieveru [na pc musis nastavit nebo aspon pohlidat, aby zvuk sel pres gpu], z recieveru pak pres hdmi na projektor, hdmi lze pripadne zredukovat na dvi, ale nejde analogove dsub a display port, na ty je potreba aktivni prevodnik a nestaci redukce do 100kc. Aspon na pc redukce funguji a vzdy mne fungovali.
Co se tyce dsub, tak ten zle vytahnout z dvi grafiky, standartne osazene dvi v sobe nema jen digital, ale i analog.

PS: Trochu jsem se v tom zamotal, takze hlavne uved konektory projektoru a co je na gpu pc.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod Amolein 23. 6. 2018 20:35

Tak nafotil jsem projektor a grafickou kartu, jestli jsi teda myslel ji.

Jak to zatím chápu: Mezi PC a receiverem povedou dva kabely HDMI-HDMI (z grafické karty) a jack-2x cinch (ze zvukovky). Nebo tady stačí jeden HDMI kabel?
A mezi PC a projektorem nebude kabel. Místo toho bude HDMI kabel mezi receiverem a projektorem.

Tak nějak jsem to pochopil.
Přílohy
20180623_212104.jpg
Grafická karta
20180623_211805.jpg
Dataprojektor
Amolein
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 24. 6. 2018 17:17

Jelikoz mas hdmi, tak to propoj pres hdmi. Zvuk pres hdmi si pohlidej v nastaveni [vychozi zvukove zarizeni, bud je to nekde u zvukovku nebo u nastaveni gpu, nejde primo o zvukovku, ale jen o to ze se digital preposle na gpu].
At te nenapada lupvat drahe kabel, mnel by bohate stacit nejlevnejsi, jde o digital. Jen rozliseni nad FHD cekaji nejake kabl.


S tim ze pokud nechces resit nastaveni gpu, tak to na reciever propoj kablem jack - 2x cinch, pripadne optikou.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 25. 6. 2018 08:19

HDMI přenáší jak obraz, tak zvuk, takže jak píše cejny, z grafiky PC natáhneš jeden kabel HDMI do HDMI vstupu AVR a z AVR jeden HDMI (Monitor 4K, HDCP2.2) do projektoru.
Ostatní nastavíš v PC a AVR.

-- 25. 6. 2018 09:21 --

Výstup zvuku HDMI na PC se nemusí nastavovat ručně, pokud máš výstup obrazu přes HDMI do projektoru, jde automaticky i zvuk do AVR.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků