Pioneer VSX-531 a Yamaha NP-S303 nebo Raspberyy Pi 3B+

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Clight 10. 6. 2018 10:50

Dobry den,
prosim o radu. Doted jsem pouzival k prehravani MP3 a FLAC obstarozni multiplayer IAMM NTR83D, zvladal i DTS. Po letech sluzby umrel a ted mam dilema, co poridit jako nahradu.
Zvuk sel z IAMMu do AV receiveru Pioneer VSX-531 pres HDMI s nastavenim passthrough. Soubory mam ulozene cast v NASu a cast na prenosnem USB disku.
Vaham mezi resenim Pioneer VSX-531 + streamer Yamaha NP-S303 anebo Raspberry Pi 3B+:
1) Yamaha ma digitalni koax + opticky + 2x RCS analog vystup, problem je, ze receiver neumi pres dig.coax a optiku zpracovat 192kHz signal, (kdyz uz kupuju nove zarizeni, tak chci, abych mohl prehravat 24/192 FLAC), to umoznuje jen pri pripojeni pres HDMI, ktere Yamaha jako vystup nema. Musel bych nechat Yamahu zvuk prevest na analog a ten poslat do receiveru. Yamaha ma prevodnik Burr Brown, u Pioneeru se mi to dohledat nepovedlo.
2)Druha moznost je Raspberry PI3B+ s LibreELEC / KODI - zvuk by sel pres HDMI do Pioneeru a v nem by ho zpracovaval DSP Texas Instruments Aureus (u DSP typ uvadeji). Tim padem by bylo slo prehravat pomoci receiveru 24/192 FLAC.
Oboje umi stramovat z NAS, oboje umi prehravat z USB disku, oboje se da ovladat pres appku v telefonu. Stream po netu (Spotify, radio atd) me vubec nezajima, prehravat budu vyhradne ze svych lokalnich zdroju a jde mi ciste jen o to, ktera kombinace by poskytla lepsi zvuk.
V tehle problematice se nevyznam, takze nevim, ktera z tech dvou moznosti by byla co se tyce kvality vysledneho zvuku lepsi. Yamaha ma podle ohlasu na netu dobry zvuk, ale nevim, co se s nim stane, kdyz ho prevede na analog, ten pak obdrzi Pioneer a co s nim receiver dal bude provadet, nez ho posle do beden. Jestli to zpracovava analogove, anebo z toho udela dig. signal, ten nejak upravi (Bass, Treble atd), a pak to prevadi zpatky na analog nebo jak tohle vlastne funguje a jestli to muze vystupni zvuk z Yamahy pred poslanim do beden zkazit nebo ne? Nikdy jsem analogove zarizeni lepsiho typu nemel - posledni analog zalezitost jsem mel nejakou obycejnou Philips vez z obchodaku a k ni Genius Home Theatre bedny, pak jsem rovnou presel na AV receivery s HDMI a zvuk jsem do nich posilal digitalne pres HDMI.
U RPi aspon chapu, ze Pioneer obdrzi passthrough digitalni data a zpracuje je tak, jako z predchoziho IAMM playeru - a u toho jsem byl se zvukem spokojeny.
Posledni vec, receiver menit nechci (respektive bych to doma neprosadil, uz jen kolem ceny za tu Yamahu byl docela boj).
Za kazdou radu predem moc diky...
Clight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 10. 6. 2018 17:46

Osobne se priklanim ceste pres pocitac, pokud ti jde jen o hudbu, tak ti projde raspbery pi.
Pokud by ti slo o videa, tak rasp dava h264 do 1080p, video enkodovane v hevc/h265 nedava ani v 1080p, natoz 4k.
Oproti yamaze muzes pocitat s tim ze i za par let prehrajes nove formaty hudby, coz od yamahy nemuzes cekat.
Dane reseni s prubni na notesu, tj stahni si live linux s kodi a poznas sam, rasp je to same, jen na jimem zeleze.
Je sice i lespi zelezo, ale tyhle mini pc, jsou o tom ze os tvori komunita a tu ma rasp nej.

S tim ze pokud jde o digital, tak ten je tak nejak porad stejne kvalitni. Takze zalezi, co ma v sobe lepsi da prevodnik. Zda reciever se zesakem nebo prehravac, snad tam neni nic co by kazilo analogove vstup recieveru.
Raspberry ti dava moznost pripojit spoustu zvukovek pres usb, jsou jich mraky [kvalitni i sunty]. Pripadne nejake schield, ale to uz je pro mne o vzhledu a nepouzitelnosti na necem jinem, usb je proste usb.

PS: Osobne mne prijde hroceni 24-32bit a 192khz audia prijde prehnane. Mnohem vetsi vliv ma uz jen zelezo, to jest co z nej leze v analogu a jak to sedne sluchu. To same plati pro cokoliv nad 20KHz, coz jaksi neslysim.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků