Výběr receiveru Yamaha s DAB tunerem

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod chikaku 9. 6. 2018 10:49

Zdravím všechny,
po mnoha letech jsem se rozhodl ke koupi nového stereo receiveru. Hudbu poslouchám z mnoha různých zdrojů, proto chci, aby receiver toto taky reflektoval (digitální uložiště, gramofon, CD přehravač, FM, DAB...). Nejvíc mým požadavkům odpovídá řada R-N od Yamahy. Moje prvotní volba by byla R-N602, jen kdyby měla DAB tuner. Nevíte, jestli se náhodou nechystá v dohledné době její upgrade? V opačném případě bych asi vybral 402, který disponuje DAB, a k tomu dokoupil phono preamp.
Zvažoval jsem i Onkyo TX-8270 (hdmi by byl příjemný bonus), ale nejsem si jistý prostupností jejich streamovací funkce, pokud bych chtěl receiver bezdrátově propojit s PC nebo časem s NAS. U všech modelů Onkyo uvádějí, že soubory streamované z PC by měly být registrovány v knihovně Windows Media Player, což mě jako uživatele Linuxu dost odrazuje. Nevíte, na kolik je tohle omezující?
Jinak k současnému receiveru mám připojeny obstarožní JAMO D-165... Zatím slouží dobře a hodlám je použít i s novým systémem.

Díky předem za náměty.
Naposledy upravil Nick Cave dne 10. 6. 2018 00:20, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na optimálnější
chikaku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 6. 2018 07:55

Yamaha R-N803D
https://www.hifionline.cz/stereo-receiv ... a-r-n803d/
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-r-n803d
má DAB tuner, navíc přidává kalibraci zvukového pole mikrofonem.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 10. 6. 2018 10:05

YAMAHA R-N402 je na tom zvukově oproti 602 hůř.Nicméně ty reproduktory si
receiver R-N 803D nezaslouží.To už je zbytečný luxus.Ledaže bys uvažoval časem o výměně reprosoustav.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chikaku 10. 6. 2018 10:12

Díky, o 803 vím a do jisté míry to zvažuju také, ale dost mě odrazuje ten velký finanční rozdíl od předchozích modelů.. Navíc, jak píše petison, si nejsem jistý, že bych na současné aparatuře byl schopný ocenit jeho zvukové přednosti.
chikaku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 6. 2018 10:34

R-N803D má zesilovač na úrovni A-S701. Proto je jeho cena taková, jaká je.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 10. 6. 2018 12:17

Dobrá volba a hlavně zvukově velmi slušný je Marantz MCR611 .
Jediné mínus ,že nemá phono vstup.Cenově v tvém rozpočtu.
Zvukově lepší než YAMAHA R-N402 i 602 !!
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 6. 2018 17:22

Marantz MCR611... Zvukově lepší než YAMAHA R-N402 i 602 !!
Hmm, odvážné tvrzení.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 10. 6. 2018 17:32

Protože o něm uvažuji ,že si ho pořídím,tak jsem pročetl mnoho zahraničních diskuzí a toto jsem o něm zjistil.Rozhodně stojí za zvážení v této cenové kategorii.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chikaku 10. 6. 2018 19:58

Byl by to pro mě vážný kandidát, kdyby měl víc možností připojení.. Chci mít receiver i jako platformu pro další komponenty do budoucna.
chikaku
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků