stereo x vícekanálový reciver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod harampad 24. 5. 2018 11:44

Dobrý den,
pro ozvučení obýváku (základní, nejsem žádný znalec, gauč je cca 3m od tv, ta je u zdi a za gaučem je další cca 5m prostor) se snažím vybrat vhodný reciver v cenové hladině 8-13 tis. Moje představa je že do něj bude zapojený blue ray přehrávač, TV a gramofon, v budoucnu možná xbox a chci aby to mělo rádio. Nicméně dispozice obýváku mi neumožní větší sestavu repro než 2.0 nebo 2.1.

Moje otázka teda zní:
je lepší koupit stere reciver např. Yamaha R-N402D (https://www.l-e.cz/yamaha-r-n402d) nebo vícekanálový např. Onkyo TX-NR474 (https://www.alza.cz/onkyo-tx-nr474-cerny-d5092118.htm)? Případně jiné varianty. Bazaru se trochu bojím, protože nejsem schopen posoudit zda je zboží ok.

U toho stereo reciveru mě trochu straší absence hdmi portů, ale zas si říkám zda to nebude hrát o trochu lépe než ten více kanálový. Ale je možný že to vůbec nepoznám když plánuji i základní repro typu AQ Tango 83 beo 85. Prostě chci hodně muziky za málo peněz, ale pořád to snad bude mít lepší zvuk než moje současné kino LG s plastovýma bedýnkama.
harampad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2018 11:50

Absencie HDMI portov by som sa v dnešnej dobe neobával, keď televízie obyčajne 3-4 HDMI porty majú. Teda všetko môžeš napojiť do TV a z TV vyvedieš do receivra zvuk optikou.

Ktorý z nich bude zvukovo lepší? Je tu viac členov, ktorých by to zaujímalo.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 5. 2018 14:27

Uz som to tu pisal, ked chces domace kino, tak AV receiver, ked chces stereo, tak stereo receiver (alebo zosilnovac). Je jasne, ze AV receiver, ktory ma oproti stereo receiveru dalsie kanaly (a ine veci) nemoze stat rovnako. V pripade AV receivera si tak musis za "rovnaku" zvukovu kvalitu priplatit. Otazkou zostava, ci ten rozdiel na tych planovanych repro poznas... Tu uz pomoze len osobne porovnat (posluchovo) v nejakom studiu, kde budu mat k dispozicii AV receiver a stereo receiver.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 5. 2018 15:14

anton12345 píše:Uz som to tu pisal, ked chces...

To si asi adresoval mne, no tento thread som nezakladal ja. :)
Ano, tie temy su dost podobne, len ja som mal specificke otazky, preto som nepouzil starsie vlakna.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 24. 5. 2018 22:20

Už som to tu písal ohladne schopnosti počuť rozdiely vo zvuku a "potrebe samootestovania sa" /uhmm,dobrý výraz :D / a anton12345 píše v podobnom duchu, ale zino ma zjebal :hm, tak napíšem niečo iné na zamyslenie, aby som tu isté názory dokola nepapúškoval ..., takže, keby hocikto z vás počul kombináciu reprosústav Canton GLE 496 popr. Sonus Faber Chameleon T a stereo integrovaného zosilňovača s integrovaným prevodníkom DENON PMA-2500 NE /cca.2000 €/ a následne kombináciu tých istých bední s AV receiverom zn. Marantz, tak by prehlásil, že ten AV receiver prehral toho Denona lavou zadnou /alebo lavým zadným :-) / a čo tým chcem povedať ?, to, že viac záleží na zvukovom zladení reprosústav so zosilňovačom, ako na tom, či je ten zosilňovač stereo integrovaný alebo je to zosilňovač nejakého AV /5.1,7.2 alebo kolko/ receivera, alebo akú má cenovku.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 5. 2018 19:50

Velmi subjektivní a pokud je aspoň trochu řetězec sladěný a posluchač zkušený, tak je velká pravděpodobnost, že se žádné zázraky nedějí na poli stereo vs AVR při stejné cenové relaci, záleží jaká cenová relace to také je. Prostě 100 lidí 10 chutí (AVR) :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků