Čím nahradiť 15r AV receiver Philips FR986 ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 5. 2018 18:18

Ahojte,
po dlhšej dobe sa vraciam k staršej téme - výmena mojho 15 rokov starého 5.1/DTS receivera Philips FR986. Prečítal som príspevky v tejto sekcii za posledné mesiace, no odpoveď, čím ho nahradiť, som nenašiel.
Ako mi pár ľudí už dávnejšie napísalo, v mojom reťazci s RasperryPI3+HifiberryDigi+ -> A/V Philips (DAC+zosik) -> Dali Zensor 3 bude pravdepodobne on tým najslabším prvkom a ani mi nebolo odporúčané dokupovať externú DAC a z receivera využiť len časť zosilovaču. Odísť do večných lovíšť sa mu stále nechce, no uvedomujem si, že takto prichádzam o kvalitnejší posluch.
Vopred napíšem, že tento reprákový setup nie je môj hlavný na počúvanie hudby, som skôr sluchátkový typ, je to teda len na občasné víkendové počúvanie. V hudbe preferujem maximum detailov (v zodpov. triede samozrejme), preto som zakotvil v sluchátkach u qJays II, Hifiman HE400i a ibasso IT01.

Mám pár úvah, otázok, s ktorými prosím pomôcť:
- hoci som viac filmový fanda, uvedomil som si, že kvôli bývaniu v paneláku a večernému pozeraniu vôbec nepozerám filmy na repráky (mam 5.0 zostavu, okrem Dali Zensor 3 mám dáke staršie Sony repro ako stred a satelity). Na priestorové efekty mám špeciálne 7.1 sluchátka a to mi stačí. Preto mám dilemu, či vôbec riešiť AV receiver a nezobrať len stereo receiver. Premýšlal som, že ak sa situácia zmení a budem filmy počúvať nahlas, mohol by som dokúpiť nejaký soundbar len na filmy a telku a na hudbu zostanem len pri stereu. Ak však existuje nejaký schopný ALL-In-One, ktorý bude o poznanie lepší ako ten Philips, budem mať v zálohe konektivitu.
- zdroj je RPi + Hifiberry Digi+ cez coaxial, no možno by so už chcel, aby toto nové zariadenie zvládalo prehrávanie z NAS (synology), Spotify Premium a možno niečo ako chromecast (ten už však mám priamo Chromecast Audio). Ak by to malo byť zásadne obmedzenie pre výber, kľudne zostanem pri tom Hifiberry a Raspberry.
- pozeral som značky, vidím to na Onkyo (páči sa mi pure audio mode), Yamaha, Denon, možno NAD a pod.
- keďže toto nie je pre mňa hlavný zdroj hudby, nechcem do toho investovať veľa stoviek Eur, počítam okolo 400-500 Eur (plus/mínus), bazáru sa nevyhýbam, ale kvôli záruke asi viac preferujem niečo nové. Aj by som nerád nový reveiver/zosik chcel v zodpovedajúcej kategórii k tým repro. Preto zariadenia ako Cambridge CX80, ktoré sú isto zvukovo inde, nebudem určite riešiť.
- príp. sa vrátim k myšlienke externého DACu - dať medzi Hifiberry a receiver niečo ako ProJect PreBox S2 by fakt nemalo význam ? Výhľadovo neskôr doplním len zosilňovač, keď sa Philips nadobro porúča.
- ak by som šiel do sterea, hodilo by sa možno mať aspoň subwoofer pripojiteľný do nového zariadenia.
- moja zbierka pozostáva z 95% iba z mp3 320kbps (väčšinou metal, rock), nejakých pár albumov FLAC a to Spotify (Premium).

Ďakujem moc za vaše rady.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 5. 2018 22:04

Pure audio mode, alebo je to direct mode ma prakticky kazdy receiver alebo zosilnovac. Cenovo vhodne stereo receivery mozu byt Yamaha R-N402D alebo Onkyo TX-8250, AV receiver DENON AVR-X2400H zo stranky http://www.hifibazar.cz/.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 21. 5. 2018 22:39

Mal niekto možnosť porovnať tieto stereo receivery s klasickými integrovanými stereo zosilňovačmi v podobných cenovkách? Tiež by ma zaujímalo či sú stereo receivery zvukovo na tom lepšie ako AVR.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 5. 2018 15:58

A pripadne nieco taketo: Onkyo TX-NR676E ?
Mohlo by to hrat s tymi DALI slusne ? Alebo sa fakt na tie AV vykaslat a najst daky integrovany zosik ? Su aj nejake zosilnovace so sietovymi sluzbami alebo to uz treba skor stereo receiver ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 5. 2018 17:11

Ked chces domace kino, tak AV receiver, ked chces stereo, tak stereo receiver (alebo zosilnovac). Je jasne, ze AV receiver, ktory ma oproti stereo receiveru dalsie kanaly (a ine veci) nemoze stat rovnako. V pripade AV receivera si tak musis za "rovnaku" zvukovu kvalitu priplatit. Zosilnovac so sietovymi sluzbami je v podstate uz ten receiver. A co sa tyka zvukovej kvality, to je velmi individualne, najlepsie, co mozes urobit, ked si si neni isty, je ist si vypocut nejaky ten AV receiver a na porovnanie si dat prepnut na stereo receiver (alebo zosilnovac), najlepsie na tych istych reproduktoroch.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 6. 2018 20:35

Zatiaľ som sa rozhodol, ze nejdem cestou stereo, lebo už mam 5 reprakov a z nich to hra proste pri filme neporovnateľne oproti stereo. Takže vyberam skor A/V receiver. Vzhľadom na repro je zbytočné ísť na cenu okolo 1000e, vidím to zhruba na cca polovicu a teda 500 +/-, radšej dokupim daky sub k tomu. Ako som pisal vyššie, nejde o hlavný setup, len na občasné počúvanie.
Must have: zvuk stereo podľa možností čo najlepší pre túto cenovú kategóriu, Spotify, prehrávanie mp3/Flac z Nas (Synology), Pure Audio a pod. mod audia, 2x optika IN, aspon 1x coax IN, CZ/SK eshop, prip. amazon.de (bazár som nakoniec vylúčil, aj keď si uvedomujem nevýhody tohto rozhodnutia).
Nice to have: Chromecast, Dolby Headphone (silent cinema a iné), bluetooth transmitter (na sluchatka)
Nepotrebujem: Dolby Atmos, 5.2.1, viac ako 80 alebo 100W, 2 zóny a iné zbytočnosti
Zatial mam v hľadáčiku : ONKYO TX-NR575, Yamaha RX-V483 (583?), Denon X1400. Vraj aj Denon AVR-S730H je dobrý, ale neviem ho nájsť v našich eshopov, vlastne ani v EU.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 6. 2018 09:16

Zajímavá diskuze. Já jsem ve velmi podobné situaci, ale tady na tomto fóru jsem slyšel tak jednoznačnou informaci, že AV receiver 5.1 prostě musí být oproti integrovanému stereo zesilovači takový šmejd, že jsem si do pořadníku (až po sluchátkách, ty už mám a po reprobednách, ty vybírám) dal stereo zesilovač
https://www.studiospalicek.cz/marantz/s ... ntz-pm6006 .
No a prostě jsem se smířil s tím, že filmy si budu pouštět jen stereo a center a zadní satelity hodím do popelnice. Tedy oni si asi nic lepšího stejně nezaslouží. Ovšem pokud existuje možnost, že by z nějakého AV receiveru znělo stereo srovnatelně dobře jako ze stereo zesilovače, tak bych to možná ještě přehodnotil, nicméně chápu, že by pak AVR nestál jedenáct, ale třicet. Mám vyzkoušeno, že DAC Arcam zapojený před ten Panasonic receiver s hudbou nic neudělá. Ale zabíjí to jednak Panasonic jednak Sony repro.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sláveček 2. 6. 2018 09:32

_daRK píše:Zatial mam v hľadáčiku : ONKYO TX-NR575,

Riešil som podobne a Onkyo bola v tomto smere jasná voľba. Mám teraz nedávno kúpený nový receiver
ONKYO TX-NR545 z výpredaju z Nemecka a stál ma fungel nový vrátane dopravy 300 €. Ale bez záruky. Som sním spokojný a to mám ako i stereo zosilňovač.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 6. 2018 19:55

ForeignerOnEarth : tiež som zistil, ze kvalitný DAC pred ten Philips nejako veľa neurobil. To, ze ti tvrdia, ze integrac za cenu AV bude lepší, ma svoju logiku, lebo v AV je kopec vecí navyše, ktoré niečo stoja. No ale u mňa rozhodlo, že tie filmy cez stereo stoja za prd. Tak som ochotný zlavit z nárokov a hľadať kompromis. A možno musím sam zistiť, že som sa vydal zlou cestou, ktovie...

edit
Zistil som, ze ten Chromecast je len audio only, takze to uz nie je ani v Nice to have. Rovnako som dospel k záveru, ze niečo ako Dolby Headphone uz asi nikto okrem Yamaha (u nich je to Silent Cinema) nikto nemá, posledné zmienky o podobnej funkcionalite je cca 5 rokov dozadu. Kvôli staršej diskusii tu na fóre som mal dojem, ze to je celkom bežná vec.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 6. 2018 15:40

Neaktualne, nejako som sa zariadil. Diky: anton12345, zino333 a Slavecek.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků