Onkyo TX-RZ900 vs. Marantz SR6011

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RickM5 2. 4. 2018 11:34

Ahojte, čo by bola lepšia voľba k repro Canton Chrono SL 590 DC? 50/50 hudba (pop, rock, dance) - filmy.

Po prípade iný AVR v podobnej triede, podporujúci 4k/60, HDR, hdcp 2.2, dolby atmos/dts x. AVR bude zapojeny v konfig. 5.1.2 (dolby atmos, dts x)

Majú ešte nové Onkya problémy s HDMI doskami? resp. vyššie rady RZ?

Ďakujem za každú radu/postreh.
RickM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 2. 4. 2018 19:31

Ahoj, Tebou navrhovane Onkyo spada do vyssej triedy AVR nez Marantz, hoci disponuje iba 7ch zosilnovacom oproti 9ch u Marantzu. Pokial postacuje setup 5.1.2, tak by som volil asi Onkyo. Ma kvalitnejsie sasi a prevedenie o com svedci aj vaha 18kg. K uvedenym Cantonom budu oba dobri (obidva su od 4 Ohm) partneri avsak Onkyo bude mat trosku navrch. Co sa tyka kazovosti HDMI board na Onkyo strojoch neviem ako je to u sucasnej generacie, ale problem s tym mali starsie rady NR-X0X, NR-X1X...vsetko ale riesilo Onkyo pozarucnym bezplatnym servisom, nakolko o tej zavade vedeli a uznali ako vyrobnu...Zalezi este aj od ceny aku si na ne dostal, nakolko su to obidva vypredajove modely.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RickM5 2. 4. 2018 20:24

Cena je podobna akurat Onkyo by bolo bazarove ale stale v zaruke, Marantz sa da zohnat novy za 800€.

Prave to je dilema pretoze Marantz som na Cantonoch pocul a hralo to dobre a bol mi doporuceny. Onkyo som nepocul ale je to zas vyssia rada ma to THX, toroid, 18kg...nepoznam charakter zvuku Onkya. Canton je dost ostry a nechcem taktiez ostry AVR. Taktiez mi bolo povedane, ze Marantz je podstatne lepsia znacka ako Onkyo. Samozrejme, ze to povedal predajca Marantzu :)
RickM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 3. 4. 2018 07:49

Toť neostáva nič iné, než si vypočuť aj to Onkyo. Ak si dal šancu na posluch Marantzu, tak by si mal aj Onkyu. Marantz mám, ale to Onkyo som nepočul a teda radiť vyslovene v tejto situácii nebudem...
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků