Výběr receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jirka7251 29. 3. 2018 16:24

Ahoj,
nedokázali byste mi prosím pomoci s výběrem lepšího receiveru? S kamaradama jsme si pospojovali domácí kina a udělali z toho takovou sestavu 5.1. Ale chtěli jsme to použít jako sterea, tak jsme svázali drátky a píchly jsme je spojené do jedné zdířky. Celé to drželo asi 3/4 roku, ale minulý týden receiver odešel. Jednalo se o Sony Sony STR-DE475. Výkony beden byly od 80 po 150 wattů myslím.
Upřímně se v tomto oboru moc nevyznám. Takže jsem se obrátil na Vás, na profíky :-D
Nový vybíráme mezi :
1)https://www.cnet.com/products/yamaha-rx-v392-av-receiver-5-1-channel/specs/


2)https://www.cnet.com/products/yamaha-htr-6130/

Podle parametrů si laicky myslíme, že č. 2 bude lepší.
Naším přáním je, aby se daly v případě potřeby dokoupit další repráky a zapojit je k již stávajícímu 5.1 systému. Ale to se přiznám, že taky nevíme jak na to. Asi bychom to zas posvázali. Na to se musí použít další zesilovač nebo předzesilovač?

Moc díky
Jirka
jirka7251
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 29. 3. 2018 19:24

Prosím tě, raději to nakresli, co jste posvazovali a kam to píchli. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 29. 3. 2018 20:46

Jestli jste tím nekalým drátkováním neodpálili zesilovač. Ale vůbec nerozumím tomu co píšeš. Tak stereo, nebo 5.1? Udělali jste 5.1 ale chtěli jste stereo? :-D Jaký svazování? Ten druhej HTR 6130 je modernější, má hdmi rozhraní. Ten první jsem guglil a někde jsem si všiml, že to je rok výroby 1997, jestli jsem se nespletl, tak by mě zajímalo, kde ho dnes novej chceš vzít. Celkově všechno záleží na funkcích a kvalitě zvuku. Záleží co od toho chceš za kvalitu a funkce a co na to míníš zapojit za bedny. Ale modernější je ten druhej každopádně. Je to základ pro nenáročné.
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod VashCZ 29. 3. 2018 20:47

Na bednách zezadu je napsáno jméno. Všechny jsou stejný?
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Fanousssek 29. 3. 2018 21:01

Do těchto zesilovačů se zapojují bedny vzadu drátěným dvojlinkovým hifi kabelem, tím kabelem propojíš bedny i zesilovač. Není na tom co nechápat, všechno je v manuálu a označený, jaká bedna kam patří do jaké zdířky. Já nevím co máš za bedny. Běžně se zapojují na kino u takových zesilovačů sloupy na stereo kanály L a P doředu. Pak surroundové bedny(2 bedny efektové zadní) bývají identické, tak tam je jedno jakou dáš doleva či doprava. Centrální kanál je většinou širokej. To musíš poznat, to jsou naprosto základní věci, stačí k tomu zdravý selský rozum :-) Zdá se, že ty jsi v tomto oboru opravdový laik, tak si něco pročti, na netu je tuna článků o tomhle všem a když od někoho koupíš kino či zesilovač , tak ti to určitě rád vysvětlí. A to samý prodavač v klasickém obchodě. Hlavně si předem rozmyslet svoje nároky a priority a podle toho vybírat. Trochu se o tom poinformuj, ať se máš na základě čeho rozhodovat, než něco koupíš. ;-)
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod jirka7251 29. 3. 2018 22:07

Všem moc díky za rychlou odpověď!
No, až takový laik, abych nevěděl, jak se to zapojuje, nebo jaký reproduktor je hlavni a jaký center, to opravdu nejsem. :-D Spíš jsme s těma kamarádama chtěli dosáhnout nejlépe rovnoměrnému rozložení hlasitosti na všechny repráky. Jenže v tom kino módu je většina potichých a nejhlasitější je center. Proto jsme svázali 2 reproduktory k sobě a ty pak zapojili jako jeden. Takto jsme to udělali i s dalšíma dvěma a píchli do sterea levý a pravý. Zapojili jsme je jakoby paralerně. Jen center jsme nepoužili. A vše šlo, ale receiver už to pak po tý době asi nevydžel.

K dalším otázkám--> Byly to repráky v podstatě 5.1, ale my je chtěli zapojit sériově, aby všechny byly hlasitý. Takže, jak jsem psal výše... Bez centru, 2 a 2 svázali a zapojili jako stereo. A reproduktory byly všechny Sony, ale 2 a 2 jinak výkoné. Jedna dvojice myslím 80 wattů a druhá 120, ale tím už si nejsem jistý.

Asi tedy vememe ten novější. Jde nám pouze o to, aby nám to hrálo a pokud možno, tak kvalitně a dobře. V rámci možností tedy. Víme že to není technika za desetitisíce. Spíš chceme za málo peněz hodně muziky. Proto jsem se ještě ptal, jestli byste mi dokazali jednoduše říci, jak připojit ještě třeba další 4 reproduktory. Jestli je potřeba dalších zesilovačů nebo předzesilovačů apod.

Všem děkuji za trpělivost. Moc si toho vážím. :-)
jirka7251
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 29. 3. 2018 23:57

:shock: NEUVĚŘITELNÉ :shock:
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 30. 3. 2018 07:10

no... Pokud bude stačit výkon recieveru na reproduktory, tak se na recieverech dá nastavit, že středy budou málo méně hlasité o kolik si přeješ.

Pořád ale nevíme co je to za reproduktory.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 30. 3. 2018 07:40

Jirka: jestli dobre chapu to co jste chteli dosahnout tak jste asi nemuseli delat takovou prasarnu. Receivery Yamaha maji tzv.DSP rezim 5.1 stereo ,ktery pusti do vsech repraku stejne hlasitou hudbu. Verim,ze to maji i receivery ostatnich znacek.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 30. 3. 2018 09:11

Ak nechces domace kino, ale stereo, tak tak si kup stereo receiver (alebo zosilnovac) a nie AV receiver. Vobec nepises, na aky ucel to vlastne pouzivas, na hudbu (z akeho zdroja), na TV, na hry... Nevieme vlastne nic, iba to, ze ste pospajali rozne repro a odpalili receiver. S tymto postupom odpalite aj dalsi, tak si kup radsej nieco z bazaru.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 30. 3. 2018 17:25

...tohle je fuserina hodna toho jiz nikde nic neprovozovat a nekupovat nebo dalsi trollovsky pocin :D
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka7251 30. 3. 2018 22:00

Repro byly 2x 150W 8 ohmů a 2x 120W 8 ohmů. Vše Sony.
Funkce, aby hraly vsechny stejne tam mozna byla, ale kdykoliv jsme ji potvrdili, tak se nam to vratilo zpatky na nejakou zakladni. Proto jsme se rozhodli vázat :-D
A chceme to hlavně na poslouchání hudby z mobilu.
Díky moc!
jirka7251
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hydrrra 31. 3. 2018 06:31

Hele jestli chces aby ti to hralo vsechno stejne nahlas tak reseni je jednoduchy... Posvazej od vsech beden dohromady cerveny draty a dohromady cerny a pak to proste zapoj jako jednu bednu. Bude to hrat paradne!
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 31. 3. 2018 08:29

Tak to je slušnej oddíl :D
Jestli to dobře chápu ,máte dva páry repro Sony a ty chceš zapojit aby hráli všechny .Na to ovšem není potřeba AV receiver pro domácí kino.Stačí stereo zesilovač(pokud nechceš i rádio) a,který má výstup na dva páry reproduktorů.Pak jen přepneš aby hráli A+B dohromady.Chce to ale 4 Ohmový zesilovač.Napiš do jaké ceny a zda může být i bazar.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 31. 3. 2018 09:36

Nesmysl, kup ten receiver a zapoj to jak jsem ti psal. Kdyz zapojis vic repro timhle zpusobem tak odpada problem s impndnanci protoze se to navzajem rusi. Jenom ti to nebude hrat prostorove ale to ty asi stejne vzhledem ke kvalitam tvych zvukovodu nepotrebujes...
Hydrrra
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků