Problém HDMI Control s TV LG

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod romor 19. 3. 2018 11:24

Ahojte,
mám dotaz ohledně propojení Yamaha HTR-4071 a LG 55LF652V pomocí HDMI control.
Konkrétně:
Používám kabel HDMI v.2 a ARC na přesun zvuku z TV.
Mám na receiveru povolen HDMI Control a na TV SIMPLINK včetně auto vypnutí/zapnutí.
Ovládání hlasitosti receiveru pomoci DO televize funguje v pohodě.
Když vypnu TV, vypne se i receiver. Když TV zapnu, receiver se zapne.
Ale pokud jako první spustím receiver, TV se nespustí. Stejně tak, když použiji některé z tlačítek SCENE.
Pokud zapnu TV ručně, receiver se po najetí TV přepne do inputu AUDIO1, což je ARC kanál zvuku z TV.
Je možné nějak nastavit, aby se TV spouštěla při zapnutí receiveru pomocí SCENE? V návodu toto je, ale vyp/zap funkce funguje pouze, jak jsem popsal výše.
A dá se nějak docílit toho, aby se receiver při každém zapnutí TV nepřepl na input AUDIO1, ale zůstal na inputu ze SCENE, který je zrovna aktivní. AUDIO1 (ARC) používám pouze při pouštění YouTube videí přes TV.

Děkuji předem za odpověď.
romor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaja3378 20. 3. 2019 09:56

Zdravim, podarilo sa vam tento problem vyriesit? Mam rovnaky s novou TV LG a receiverom Yamaha. Dakujem.
jaja3378
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 20. 3. 2019 10:30

Ale pokud jako první spustím receiver, TV se nespustí - tohle mi prijde jako standard, ani na jednom z mych receiveru se po jeho zapnuti nespusti TV automaticky. Nebo jsem to spatne pochopil a znamena to, ze po spusteni receiveru nejde TV zapnout?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod romor 21. 3. 2019 14:24

Zdravím, problém jako takový jsem nevyřešil. Prostě to asi není chyba, ale vlastnost.
Vyřešil jsem to tak, že prostě HDMI ARC a CEC nepoužívám, zvuk tlačím přes optiku a zařízení zapínám Logitech ovladačem, co umí na základě scén spustit vícero zařízení najednou,
romor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e1 22. 3. 2019 15:07

Nechápem, že aká je pointa toho, aby sa TV zapla spolu so spustením AVR. To by sa mi potom TV spustila, aj keď si chcem iba pustiť hudbu napr. z CD? Logické je, že keď chcem pozerať TV tak ho zapnem s ovládačom od TV a zároveň sa spustí aj AVR, ale opačne je to úplná blbosť.
e1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků