Yamaha rx-v683 - rada

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vojta272 18. 3. 2018 11:47

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s výběrem vhodného režimu receiveru. Receiver mám připojen přes HDMI k PC. (Reproduktory mám 5.1)

Na receiveru jsem našel následující režimy (a jelikož tomu moc nerozumím potřeboval bych poradit jak a kde je používat).

Sur. decode, straight, enhancer (on/off), pure direct.

Jak jsem již zmínil tak receiver mám přes HDMI připojené k PC. Jaký režim je nejvhodnější na poslech hudby (klasické CD, flac atp.), dále na filmy (dolby atmos, DTS:X..) na počítači. A jaký na obyčejný poslech radia (přes receiver). Kdy je dobré mít zapnutý enhancer.

Děkuji
vojta272
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 18. 3. 2018 14:21

http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/av-r ... -v683.aspx

návod od str.55

Podle mne je nelepší nechat "Straight" str.61

Enhancer mám ON ,ale je to na osobním vkusu.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VashCZ 18. 3. 2018 16:55

Doporučuju projít celý návod a prozkoušet, v návodu to jsou strany 57-62.

Ale jestli nemáš čas, tak jednoduše.
Straight.

Funkce direct/pure direct by teoreticky mohla být vhodnější pro muziku, ale myslím, že v tom buď není v tvém případě rozdíl, nebo ten rozdíl nepoznáš.
Pokud stáhneš filmy, které mají jen stereo zvuk a ty to chceš mít 5.1, tak podle sluchu je tam fakt hodně možností. Ale primárně doporučuju koukat na BR nebo stahovat RIPy minimálně 5.1 1500kbit/s a tím se vyhneš anabázi se zvukem.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod vojta272 18. 3. 2018 18:34

Dobře, takže by jste obecně doporučili pro vše (tzn filmy ve formátu DTS a atmos, a hudbu) straight. A nejspíš tedy na vše zapnutý enhancer?

Potom bych se chtěl zeptat když sleduji film s dolby atmos, tak mi na display svítí DTHD nikoliv Dolby Atmos. Jelikož mám receiver nastavený na 5.1 Bi-Amp, ale pokud v nastavení receiveru nastavím na 7.1, tak se mi film spustí s Dolby Atmos napsaným na display. Je v tom nějaký rozdíl? Nebo pokaždé když chci sledovat film s Dolby Atmos, mám změnit toto nastavení?

Ještě upřesním, že mám klasické bose acoustimass 10 V

Děkuji
vojta272
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VashCZ 18. 3. 2018 20:25

Enhancer těžko říct.

U filmů bych ho nedával, ježto dynamic range je tam dost velký.
U hudby, která je většinou dost komprimovaná bych ho určitě vyzkoušel, ale s určitostí bych neřekl že ano. Záleží na reproduktorech.

Bi-amp pokud nemáš fakt moc bedny které žerou, není potřeba... je to totiž ve skutečnosti spíš bi-wire, pokud mluvíme o Yamaha featuře.

Ježto mám starý https://av-prijimace.heureka.cz/yamaha-rx-v563/ , tak nemám zkušenost s Atmosem, ale atmos by mělo být 7.1, takže správně by jsi měl mít jen "core" z atmose, takže... nevím :-). Straight nebo "auto" viz. návod, takže to nebudeš muset měnit jestli Dolby nebo DTS.
VashCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků