Používáte u receiveru kalibraci nebo ne?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merfas 18. 3. 2018 07:14

Zdravím, je spousta výrobců a několik druhů kalibrace. Zjistil jsme nějaký Audyssey, MCACC, YPOA a tak. Zajímalo by mě jestli máte zkušenosti a používáte je, nebo věříte při nastavování vlastnímu poslechu a kalibrujete manuálně. Případně jestli máte zkušenost, že je nějaký režim lepší. Díky
merfas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 18. 3. 2018 09:05

Nechávám proklepnout automatikou a pak dolaďuji podle sebe. Nejčastěji stahuji zadky a sub.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 18. 3. 2018 10:37

přesně tak, nechal jsem projet kalibraci a nyní jen ubírám/přidávám zadky nebo centr - pokud to je potřeba (většinou není)
a jestli je nějaký systém lepší? neřekl bych. rozdíly ale budou podle stáří AVR - výrobci se neustále snaží vše vylepšovat a někdy se jim to i povede
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maathes 18. 3. 2018 11:33

já to nepoužívím... vše mám na large(velke repra) a vše stejně pouštím přes "pure direct" čili úplně všecky tyhle ptákoviny vypne a zvuk je nejlepší :) když jsem dal "Mcacc" tak mi stáhnul úplně spodní kmitočty na spodku což nechápu proč..asi to nebude tak kvalitní jako audyssey , ale já spoléham na svůj poslech
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 18. 3. 2018 17:10

Zkusil jsem použít ale... musel jsme stejně stahovat subwoofer i side-y(zadní nemám).

Takže ručně.
První na hudbě nastavíš stereo, pak k tomu subwoofer(hodně se liší u každýho z pochopitelnýho důvodu).
Potom u TV a filmu střed a až si budeš jistej že to vše sedí tak side a back, dle možností pozice diváka.

Ale záleží co pouštíš nejvíc a stejně to ještě párkrát krátce pošteluješ až se ti bude něco zdát až moc nahlas.
VashCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků