Jaké máte zkušenosti s DSP režimy u receiverů?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merfas 17. 3. 2018 16:17

Vybírám nějaký nový receiver a zajímalo by mne, jestli používáte při přehrávání dsp režimy jako jsou kinosál, hala, game a podobně. Která značka je nejlepší na tyhle simulace stojí to za to, nebo stačí běžné mástry Dolby a DTS? Díky za vaše názory.
merfas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Orendas 17. 3. 2018 17:16

Nikdy jsem je nepoužil, to vypovídá o všem, zbytečnost.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 17. 3. 2018 17:26

DSP nepoužívám,vyzkoušel jsem při úvodním testování a zůstal u "Straight". Podle nabídky DSP AVR rozhodně nevybírej.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 17. 3. 2018 20:35

Nejvíc DSP režimů mívala Yamaha. Já je nepoužívám. Maximálně někdy DPL II ze sterea.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 17. 3. 2018 21:31

nikdy jsem DSP nepoužival ,buď digitalní zvuk(DD/DTS) nebo jen klasik pro logic) ...
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merfas 18. 3. 2018 07:07

Díky za vaše reakce, myslel jsem, že je to plnohodnotný doplněk DD a DTS. Podle toho co jsem se díval má "johanx" pravdu a Yamaha jich mívá nejvíce.
merfas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivocky 18. 3. 2018 09:13

Já teda DSP používám vždy když je možné,u mé Yamahy nelze pouze u DTS HD Master protože pak pouze core.Lepší pokrytí předního pole,používám virtualní presenty(vrchní přední).
Pro mě lepší zvuk,mnohem větší prostor i dynamika u filmu používám Spectacle u koncertu Hall Munich.
Samozřejmě potřeba citlivé nastavení a nějaká akustika prostoru.
ivocky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 18. 3. 2018 10:42

Yamahu jsem měl a měla toho opravdu hodně.
DSP nepoužívám, snad jen když je mizernej zdroj, tak se dá vyzkoušet, jestli nedojde ke zlepšení
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merfas 18. 3. 2018 13:22

ivocky píše:Já teda DSP používám vždy když je možné,u mé Yamahy nelze pouze u DTS HD Master protože pak pouze core.Lepší pokrytí předního pole,používám virtualní presenty(vrchní přední).
Pro mě lepší zvuk,mnohem větší prostor i dynamika u filmu používám Spectacle u koncertu Hall Munich.
Samozřejmě potřeba citlivé nastavení a nějaká akustika prostoru.


Můžu se zeptat, který model Yamahy používáš? Díky
merfas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivocky 18. 3. 2018 13:53

Yamaha RX-V1067.
ivocky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 18. 3. 2018 14:37

Bude hodně záležet jaký budeš mít repro .Když jsem pořizoval první AVR tak jsem k tomu bral repro set 5.1 . Na kino dobrý ,ale ve stereu to samozřejmě stálo za prd a je pravda ,že jsem tenkrát používal nějaký ty suround režimy Dolby prologic II co dělaly ze sterea 5.1 ,aby to nějak hrálo.Takže v případě horších repráků to nějaký využítí může mít.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků