/ODMENA/Jamo E570 4 ohm 100W(spicka 170W) Jaky AV Reciever ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Entershift 16. 3. 2018 11:18

Dobry den,
rad bych pozadal o radu jaky zvolit AV reciever svou kvalitou odpovidajici nasledujici sestave:

Jamo E570 4Ohm 100W/170W 2× front
Jamo E500 6Ohm 50W/70W 2× back
Jamo E5cen5 8Ohm 70/100W center
Jamo E5Sub5 aktiv SUB

Otazkou je zdali napr. Yamaha RX-V483 http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/av-receivery/av-receivery/musiccast-rx-v483.aspx by mohla stacit.

- Trochu tapu v tech Ohm, vsude ctu, ze bedny 4 ohm na zesilovac 8 ohm jsou hrozba vybuchu celeho systemu pri vysoke hlasitosti apod.

Muj pozadavek by mohl byt nasledovny:
Zdroje signalu:
PC / hdmi
PC / zvuk karta 5,1 cinch
BR / hdmi
Vystupy z recieveru:
TV / hdmi
Projektor / hdmi
Repro obyvak
Druhe repro kuchyne (budoucnost)

Sedim na gauci v ruce ovladac - prepinam zdroj PC- vystup TV, prijde noc, stahuju platno prepinam napr zdroj PC vystup projektor.

Cena DO 15 000 / optimum bazar 5000 /

Prosim poradte mi :)

Radcum se odmenim moznosti ucasti na prohlidce SAPY se slicnou vietnamkou/pritelkyne/ ZDARMA :)
Entershift
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 3. 2018 19:57

Impedanci neřeš. Pokud AVR podporuje alespoň 6ohm bedny (to snad každý), žádný problém nenastane.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Entershift 17. 3. 2018 23:09

Diky za radu, koupil jsem tu rv483 hral jsem ty bedny pod celkem silnym buzenim cca 30 min (0db) a reciever se vypl.
Otazka je, kdyz zafungovala ochrana ma to vliv na vystupy? Nejde mi o zivotnost, ale o to, jestli se diky aktivavi ochrany muze menit kvalita zvuku k horsimu?
Entershift
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 18. 3. 2018 11:03

aktivace ochrany kvalitu zvuku nezmění, jen to znamená, že je AVR přetížen a potřebuje si odpočinout
zřejmě je vzhledem k bednám a hlasitosti moc slabý, takže to prostě tak nehul
no a pokud musíš, tak vyzkoušej jiný AVR, třeba tento http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2489, ale jestli to bude dostačující ti nezaručím

odměna je sice lákavá, ale předem se jí zříkám :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 3. 2018 11:14

Každé technické zařízení má své limity a u každého dobře navržené technického zařízení při překročení limitů by měly zafungovat jeho ochrany.
Ve tvém případě zafungovala teplotní ochrana. Řešením je rada leroje (viz výše). Také bych ověřil, zda je přístroj umístěný z pohledu jeho chlazení podle návodu a zda nejsou jeho chladicí otvory něčím zakryty.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků