Zesilovač vs. reprosoustava

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kukin1203 5. 3. 2018 23:29

Ahoj lidi. Vím, že to tu je furt dookola asi apod. ale něco málo jsem se o tom snažil načíst atd. Ze začátku jsem měl naivní představu o tom, že si koupím nějou sestavu s receivrem za pár kaček a bude. Momentálně mám"klasické"domácí kino od Samsungu s bluray 2.1 a celkem to byl i můj sen si někdy pořídit sestavu nějakou se sloupy. Jenomže čím více se do toho ponořím, tím více vidím, že v této oblasti toho člověk moc špekulovat nemůže. No a buď to pak bude hrát nějak na úrovni, anebo pak třeba "vůbec". Sám osobně nevím co od toho pořádně čekat, jelikož nemám ani co srovnávat a asi skoro vše bude lepší, než to, co mám teď. Nicméně asi časem bych pak přicházel na to, že to chctělo trochu více. Z počátku jsem koukal po sestavách Jamo (a to s426, případně s626 apod)s receiverem Yamaha rx-v367(starší od kamaráda), ale po rohovoru s jedním známým, jsem dospěl k tomu, že to asi nebude to pravé ořechové a navedl mě cestou sestavy Magnat Supreme 802 a výš, kde jsem viděl, že v malém cenovém rozpětí to bude asi o jiné kvalitě. A tak jsem četl a pátral dál, kdy jsem byl skoro rozhodnut pro Magnat Supreme 2002 set spolu s Denonem AVR-X2400H. Nicméně i toto mi bylo z určitého směru rozmluveno a že raději jít buď do řady Shadow a i s jiným receivrem a z dalších řad bylo zavrženo skoro vše, co jsem myslel, že by nemuselo být špatné. Ale opět se vrátím k tomu, cojsem už psal, že buď člověk zainvestuje anebo ne. A tak jsem začal koukat po značce Klipsch a co se receivru týká, tak z Denonu 2400 řady jsem začal koukat i po Denonu avr-x3400h. Jenže otázkou je jestli ten cenový skok mezi těmito modely má až takový význam. Když opomenu CZ trh, tak model 2400 se dá pořídit okolo 14tis a model 3400 okolo 21tis, možná i ještě níž, pokud by se podařilo kouzlit s DPH ještě a k tomu sloupy Klipsch R-28F(Klipsch RP-280F se mi líbí více, ale asi bych měl problém se sloupy, jelikož nemám moc šanci na to, abych je mohl dát dále od stěny, tak proto mi přišla jako lepší volba R-28F) . Koukal jsem i na zde celkem často poukazovaný UK web, kde je toho celkem dost i za slušné peníze, ale sestavu Klipsch jsem zde nenašel vůbec, receiver už ano a za celkem ještě lepší cenu(model 3400 za 600liber a model 2400 za 350liber) a receiver pak většinou v sestavě s Dali Zensor 5, nicméně komplet cena 1530liber s modelem 2400 a pak za 1700liber s modelem 3400, což už je pro mě celkem dost peněz. Po jiných jsem moc nekoukal, jelikož bych rád sloupy a pak ještě s bassrefexem do místnosti.

Ještě bych rád řekl, že komplet sestavu bych využíval celkem rozsáhle. A to jak k poslechu hudby - většinou asi nějaké moderní, která teď hraje v radiích, občas nějaký rock, dále občas nějaká hra a filmík. Přikládám náčrtek, kde receiver bych umístil do TV stolku, sloupy bych umístil vedle TV stolku a komody směrem do místnosti, a časem asi(pokud bych nesehnal nějakou repro sestavu za dobrý peníz, třeba i zánovní)cetntral na TV stolek, subwoofer asi nekde mezi TV stolek a komodu a potom asi i nějaké satelity, které budou muset jít nejpíš přímo na stěnu(buď pověsit na zaháček, anebo nějaký držák na stěnu spíš)a to nad sedačkou. Na stojany a umístění satelitů od zdi prostor asi nebude moc právě. Krom konferenčního stolku u sedačky v místnosti nic není. Podlaha je vinylová, v oknech zatím jen žaluzie(žádný záves ani záclona)

A tak pokud možno bych prosil o nějaký Váš názor, nebo pomoc v této situaci. Děkuji
Přílohy
IMG_02972222.jpg
IMG_02972222.jpg (43.42 ) Zobrazeno 1798 krát
Kukin1203
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 6. 3. 2018 10:44

Co sa tyka AVR, ci to bude rozdiel, ktory stoji za to, ti asi nikto, kto ich oba nepocul na vlastne usi neporadi. Teoreticky by si samozrejme za viac penazi mal dostat viac muziky, ale asi nie priamo umerne.
Co sa tyka repro, na Klipsche je tu na fore vyhraneny nazor, neviem, nepocul som ich...
Ale v com sa ti da poradit, su take vseobecne rady:
Kup si naraz aspon 3 predne repro L / P / C. Aby si ich mal z jednej serie. Nekupuj iba L/P a C uplne iny z bazaru (ak som to spravne pochopil). Pri pozerani filmu totiz zvuk plynule prechadza z lava cez stred do prava... a ked budes mat rozdielne repro, budes ten rozdiel v tonalite pocut. Ked budes mat vsetky 3 predne rovnake, bude to krasne homogenne, ze prechody medzi jednotlivymi stranami vobec nebudes vnimat.
Mas krasne velku prednu stenu - 4 m. Ak este nemas zariadenie, neda sa to trosku preusporiadat? Ozeliet tu komodu, alebo ju dat k bocnym stenam a TV stolik dat do stredu, vedla neho symetricky L / P repro. Mas tam 1 m priestoru od steny. Sak to je krasny priestor. Akustike by to dost pomohlo. So surroundovymi repro nebudes mat problem. Nakolko tie sa nedavaju na zadnu stenu, ale vzadu na bocnu stenu s repro otocenymi priamo do posluchoveho miesta. Takze si ich tam krasne cca 70-90 cm nad vyskou posluchoveho miesta zavesis. Tie uz nemusia byt take iste ako vpredu. Tu postaci aj nieco mensie, ploche, zavesitelne na stenu (vo farbe steny aby to nerusilo).
No a este jedna rada, co pomoze akusitke - na podlahu - aspon pred repro a pod stolik dat koberec, na okna zavesit zaclony. To uplne zmeni zvuk v miestnosti. Takto urcite staci, ked tam tliesknes a zvoni ti to v usiach este pol dna...
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kukin1203 6. 3. 2018 11:15

Rad bych si to nekde poslech nejlepe oboji, ale nejsem si jisty jestli se mi to podari nekde. Jinak dekuji za rada a ano at bych kupoval sestavu novou anebo nejakou zanovni, tak urcite od stejneho vyrobce ve stejne rade. Takze ideal koupit oba sloupy a C a pak az zadni satelity, pripadne subwoofer. S umistenim nejakych koberecku pocitam a i nejake zaclony/zavesy mam do budoucna dat. O tom Tv stolku jeste nejak pouvazuji, nabytek mam ted takto ustaven, ale budu v blizke dobe kupovat novy, tak bych to mohl nejak takto ustavit.
Ted ted asi akorat hledat audio studia k poslechu. Prave jak pises, jestli ten cenovy rozdil u tech receiveru bude takovy, aby to stalo za to. Je to proste alchymie. Jinak diky za postrehy.
Kukin1203
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků