Koncový zesilovač

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 14. 2. 2018 16:31

Ahoj,

prvně nastíním jak to mám nyní.

Rozhozuji audio systém postavený na Raspberry. Nyní mám RPI s KALI reclockerem a zvukovkou Allo Piano 2.1 nazvané audioMalina (dále jen aM).

aM mám připojené nyní do AVR onkyo NR414 a zvuk posílám do sluchátek Hifiman HE400 a beden Tesla ARS821(8Ohm).
Měl jsem v plánu prodat AVR onkyo a koupit pořádný předzesilovač a koncový zesilovač. Měl jsem v plánu kupit Emotiva BasX PT-100 + A-300 ale nakonec jsem přišel k jinému řešení.

Vzhledem k tomu, že už mám aM, tak jsemsi říkal, že bych ho mohl využít a dokoupit desku Allo relay atteunator (dále RA), který by defakto vyřešil problém s ovládáním hlasitosti a jedním vstupem. S touto deskou s stávající aM bych vlastně stvořil hrozně moc fajn zařízení, které by nahradilo předzesilovač.
Plán je takový že bude RPI->KALI->Piano2.1->RA->DIY Cmoy headamp->Koncový zesilovač->bedny.
DIY Cmoy zesíček můžu dodělat kdykoliv. Zatím bych signál do koncového zesilovače posílal přímo z aM.
Jde o to,že potřebuju nyní vybrat nějaký koncový zesilovač, který by byl vhodný pro mé bedny Tesla ARS821

Chtěl bych něco co nebude dělat ostatním komponentám ostudu. Tedy nějaký cenově přijatelný ale dobrý koncový zesilovač. Jsou asi tři cesty:
1) koupit nějaký nový a drahý 20k+
2) koupit nějaký starý bazarový
3) koupit nějakou stavebnici a postavit si to "sám"

Nejsem moc moudrý z toho jak výkonný zesilovač je třeba pro moje staré tesličky. Mají psané, že maximální standartní příkon [W]: 30. Řekl bych že něco do 100W by mohlo dostačovat i s rezervou. Onkyo, které mám se pyšní 130W/ch ale pochybuji o tom. Potřeboval bych zesík, který by tyto necitlivé a 8ohmové bedny v pohodě rozehrál a měl ještě dostatek výkonu na budoucí bedny, které plánuji pak někdy v budoucnu kupit.

Co by jste mi prosím poradili? Osobně by se mi líbila nějaká stavebnice koncového zesilovače, kde bych si to mohl hodit do nějaké hezké škatule a do stejné škatule vtěstnat i aM nebo aM do separe stejně vypadající krabičky.

Díky za rady:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 14. 2. 2018 20:54

do toho headampu bych použil jiný OZ.... případná regulace volume + přep vstupů tady https://www.ebay.com/itm/PGA2311-Stero- ... 0005.m1851 nebo s lepší dálkou https://www.ebay.com/itm/PGA2311-LCD-Re ... xyOlhS5NB6 mám je vyzkoušené, CS/PGA je špičkový obvod, zvukově nezklame....
pokud chceš DYI amplifier, šel bych touto cestou https://www.ebay.com/itm/LM3886-NE5532- ... 100623.m-1
3886 je vynikající zesilovač, z integrovaných obvodů snad jediný použitelný, má v sobě implementovány všechny ochrany, např. SONY ho používá do svých vysokých modelů....
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 2. 2018 14:37

Ahoj a díky za rady.

Ten RA už mám objednaný takže už to budu řešit přes něj. Jsou na to dobré reference a navíc je to všechno od stejné firmy, takže to bude i celkově sobě zvukově přizpůsobené.
Takové tyot DIY zesíky se mi moc líbí. Cena super a můžu si to dopasovat do jakékoliv krabičky.
Máš ale s těmito DIY zesíky z ebaye zkušenost? Nebudou ty součástky nějaký padělek či podobně. Ty LM3886ky stojí okolo 150kč/ks a jsou tam asi čtyři kusy. Nerad bych koupil něco co by ve výsledku byl fake a kazilo by to zvuk nedejbože by to zničilo bedny.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 15. 2. 2018 22:54

na ty jejich stavebnice je celkem spoleh, zatím mně ještě žádná nezklamala + s cenami u nás to nesrovnávej, je to jiný svět
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 16. 2. 2018 13:44

No koukal jsem co je všechno na ebayi a zamlouvalo by se mi nejvíce tohle řešení.
Objednal bych samosebou dva, kdy kazdý kanál bude mít svou zesilovací destičku. Jen si nejsem jist zapojením.
Předpokládám, že Audio IN +- bude určitě vstup levého/pravého kanálu z předzesilovače. Na +36V a -36V svorky budou připojeny vývody z jednoho společného toroidního transformátoru. GND bude asi výstup do - žíly do repráku a SP bych řekl, že bude + žíla k repráku. Je tomu tak?
Jinak bych použil jeden společný toroidní transformátor +-24V.
Mohlo by to tak nějak fungovat?
Tyhle desky se mi líbí z toho důvodu že nemají plastové pouzdro, takže odvod tepla do chladiče bude mnohem efektivnější a za další oba kanály budou oddělené, což by mohlo mít na zvuk taky lepší vliv.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 2. 2018 18:33

A co takhle usměrňovač a filtrační kondenzátory, ty nebudeš potřebovat?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos66 17. 2. 2018 09:26

Ja si mmyslím, že ti Hifimany tým Cmoy-om nenakŕmiš. Hrať to síce bude, ale nedostaneš z nich to, čo by si chcel.
Chce to trochu lepšie riešenie.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 19. 2. 2018 10:25

Denkez: jsem v tom trochu lama ale předpokládal jsem, že ty desky už obsahují vše co je nutné. Nebo ne? :hm
Milos66: A existuje nějaký jiný DIY sluchátkový zesík, který by byl lepší?

Moc se v tom hoši neorientuju co je lepší, co je třeba a podobně. Budu rád za každou radu :oops:
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 19. 2. 2018 16:37

Ještě k tomu předzesilovači...
Pokud bych šel do Cmoy předzesilovače, tak bych šel asi tímto návodem k cíli.

Našel jsem ještě tento návod. Udělal bych to složitejší zapojení. Které zapojení by bylo lepší/vhodnější?
Jinak bych to postavil na operáku AD8656, který pracuje v rozsahu 2.7V do 5.0V. To proto, že audioMalinu napajím baterkama kde napětí mám od 3,5V-4,2V.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos66 21. 2. 2018 05:01

Ak chceš ten Cmoy pre Hifimany napájať baterkami, to tie slúchadlá môžeš rovno počúvať z mobilu. Bude to +- rovnaké.
DIY riešení je naozaj veľa a chce to len googliť.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 1. 3. 2018 09:31

Tak problém se zesilovačem a sluchátkáčem asi vyřešen. Dostal jsem od dědomila starý zesík Transiwatt TW44 a včera jsem to zkoušel. Sluchátka na tomto zesilovači jsem zkoušel jenom rychle a zvuk je oproti onkyu určitě lepší. Celkem ty moje HE400i nyní basují:). Pak jsem zkusil připojit bedny Tesla ARS821 a zvuk naprosto boží :oboze. Oproti onkyu obrovský skok dopředu. Hraju na hlasitost asi 4až5 z 10 takže rezerva tam je. Jenom budu muset kompletně vyměnit kondíky a pročistit ty potenciometry.
Každopádně zatím velké nadšení:)
Pixxel
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků