Problém s domácím kinem

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maathes 13. 2. 2018 19:31

Ahoj,mám problém s domácím kinem..mám receiver Pioneer SC-LX501 a mám problém že když mají hrát zadní bedny hrají i přední..pustím ukázku dolby atmos (channel check) a všechny hrajou jak mají ale když je test na zadní současně začnou hrát i přední..ale naopak né,když hrajou přední tak pouze přední..zkoušel jsem 3 různé videa s testem kanálu a všude stejné a zkoušel jsem 3 různe přehrávače.pouštím to přes NVIDIA Shield(kodi,spmc,a integrovanany přehravač ..a včera při sledováni BLADE RUNNER ATMOS horní repra hrály s předními... co se děje ?
A když jsem testoval jednotlive repráky přes receiver MCCAC tak to funguje tak jak to mělo
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 17. 2. 2018 18:35

Tak,dolby digital funguje dobře.. dal jsem si Dolby channel check video a hrálo to jak mělo,jen zadky .ale když hraje Atmos tak při zkoušce se zadníma hrajou i přední,ale při zkoušce předních zadní nehrajou.. co to je ?
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 17. 2. 2018 19:13

to je takzvaná chyba
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 2. 2018 23:19

Raději pořádné 5.1 kino než slátanina Atmos. Užívej kina a neřeš chochotiny, když tě svrbí hifineuroza kup raději dělený AVR, vylepší akustiku místnosti atd.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 2. 2018 07:49

Ako je to s DTS:X? Skusal si na prehravanie aj iny zdroj, napr. PC. Repro mas zapojene spravne? Doteraz Atmos fungoval ok?Musis postupne zistovat povodcu chyby. Mozno je chyba v nVidii, mozno v AVR a jeho konfig., v zapojeni repro...Vela info si neuviedol. Je to skor otazka na servis, alebo tam kde si ten AVR kupil...
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maathes 18. 2. 2018 11:07

Problém vyřešen..byla to špatná nahrávka..ikdyž nechápu proč... stáhl jsem to samé video(channel check) přímo ze stránek DOLBY a už hrál každý tak jak měl.. takže asi chyba ve videu,jinak si to vysvětlit neumím..mám to aji připojene přes pc,ale to mám momentálně odpojené jelikož po připojení HDMI do grafické karty mi začne blikat monitor-nechápu proč... a ano DTS-X funguje dobře..Atmos mi slatanina nepřijde,až budeš hrát xbox-one x a hry v Atmosu tak to pochopíš co je to herní zážitek! i některé filmy jsou nářez...
Maathes
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků