Audyssey MultEQ XT32 MARANTZ

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leoshavla 31. 1. 2018 21:04

Ahoj, má tady někdo zkušenosti s Audyssey MultEQ XT32, dá se s tou kalibrací poslouchat stereo, nebo je to dobré jen na filmy. Mám Marantz SR7010, ale nemám k tomu kalibrační mikrofon, takže Audyssey MultEQ XT32 nemám nastaveno po nastavení půjde i Dynamic Volume a Dynamic EQ.
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 1. 2. 2018 10:08

tak vzhledem k tomu, že nikdo nenapsal, tak to vemu já :) sice nemám Marantz ale Denon, ale ten Audyssey používá taky a domnívám se, že to bude hodně podobné, možná i stejné.

Audyssey je vhodné především k nastavení multi kanálu, kde to proklepne místnost a přizpůsobí zvuk místnosti. dobré je to hlavně pro nastavení zpoždění jednotlivých repro, navíc to slušně nastaví basy a celkově to prostě zvuk dost změní, většinou i k lepšímu :) úroveň hlasitosti kterékoliv bedny si potom můžeš nastavit ručně tak, jak ti to vyhovuje (např. vytáhnout zadky nebo centr)
stereo se při použití Audyssey poslouchat dá, ale nemá to moc smysl (někomu ovšem ten zvuk může vyhovovat)
osobně Audyssey na stereo nepoužívám, zvýrazňuje dost basy a i celkově je pro mě lepší stereo bez něj.
navíc při aktivním Audyssey nelze ovládat korekce (výšky a basy).
na DO můžeš přepínat různá nastavení (stereo, direct, Audyssey, Audyssey bez front repro atd.), takže není problém si vybrat, co ti vhovuje.
ke kalibračnímu mikrofonu: zkus si ho od někoho půjčit, nemusí být od Marantzu, fungují stejně i od jiných značek - toto hádám dle své zkušenosti, takže je možné, že se pletu.
Dynamic Volume a Dynamic EQ: fungovat by mělo, ale já to nepoužívám. pokud bude zájem, tak vyzkouším
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 5. 2. 2018 12:34

Velmi podobna skusenost ako Leroj pise.
Audyssey pouzivam pri filmoch. Zvuk je naozaj iny ako pri jeho vypnuti. Hlavne basova zlozka je upravena.
Na stereo ho mam tiez vypnuty. Mam Marantz 5008 a kazdy vstup si pamata posledne nastavenie. Takze ak mam TV nastavene s Audyssey, prepnem na CD a tu je len "direct" rezim.
Na filmoch pouzivam aj Dynamic Volume a Dynamic EQ pretoze casto kvoli detom pozeram vecer filmy potichu. A pri tychto funkciach zapnutych je ten zvuk stale plny basov aj perfektne zrozumitelne dialogy, aj ked je noc a tichucko. Cez den, ked to mam na takom volume, skoro nic ani nepocujem a v noci v tichu je stale krasne cele spektrum pocutelne.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leoshavla 23. 2. 2018 20:12

Tak jsem sehnal kalibrační mikrofon a nastavil receiver, zatím jen ze tří pozic, ale to asi stačí. Zvuk se o hodně zlepšil hlavně u kina, Dynamic Volume a Dynamic EQ super.

Ve stereu je to taky lepší v režimu Audyssey, oproti direct je zvuk takový živější,
Dynamic Volume mám ve stereu vypnuté a Dynamic EQ používám jen z poslechové pozice
mimo pozici ve vedlejší místnosti (průchodem propojená jídelna s obyvákem) je už moc basů. Převážně poslouchám Spotifly a Netradio. U nahrávek 24bit 96khz není už takový markantní rozdíl mezi Pure Direct a Audyssey.
leoshavla
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků